Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем toya, 15 січ 2010.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    І ще одне, що я зробив, не зустрівши одобрення в майстрів і тепер не жалкую за зробленим: Всю трасу включно з підвеленням до батарей я теплоїзолював спіненим поліетиленом (в червоній плівці,для опалення) товщиною стінки 5 мм (більшої товщини не було). Штроби, правда, не заштукатурював пінопластом (не було матеріалу), а просто закинув піщано-вапняним розчином. Такщо тепло доходить до радіаторів з мінімізованими втратами.
     
  2. Korni

    Korni Бригадир

    Повідомлення:
    391
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Киев, Шполянка
    Для меди критична кислотность воды: рекомендуемая производителем находиться в диапазоне pH 6.5-9. В водопроводе, скорее всего, соответствует этому.

    По монтажу довольно не сложно. Но много операций (около 7 при мягкой пайке), которые надо выполнять тщательно.
    Для этого коттеджа (фото) для водопровода просчитывался полиэтилен Рехау и медь. Медь - в 1,8 раза дешевле.
    Радиаторная разводка дешевле медью в 2 раза.
    Напоминаю, что Рехау дороже других полиэтиленовых систем на 20-30%.
    А разве делают по-другому? Я и трассы воды изолирую.
     
    1 людині також подобається це.
  3. Korni

    Korni Бригадир

    Повідомлення:
    391
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Киев, Шполянка
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    Роблять, в якості заміни спіненого поліетилену пропонують поліетиленову гофру. Воно то дешевше, що імпонує замовнику, от і так ізолюють. Я трасу холодної води ізолював у підвалі шаром спіненого поліелилену, а теплу воду - подвійним шаром, так як нема рециркуляції, щоб багато води не зливалось. А у стіні холодну воду пустив у гофрі, все ж легче довбати, монтувати і по грошах..
     
  5. Капитан Врунгель

    Капитан Врунгель Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    8
    Re: Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    в мене тоді грошей мало було. Тому я замотав трубу картоном та зверху скотчем. І теж не жалкую. Зараз сиджу за столом та грію ноги біля плинтуса (в мене за ним труби проходять):)
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    а фото можна? плінтуса, щоб і труби видно було..
     
  7. toya

    toya Стажер

    Повідомлення:
    11
    Симпатії:
    3
    Re: Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    Так, я вже таке чув. В мого знайомого навіть газова труба (металічна) "б'ється". Уcі його спроби знайти причину безуспішні. (Мабуть погано шукав :)).
    На рахунок ОВ, я десь читав, що необхідно робити гальванічну розв'язку (може це не той термін) але суть у тому, щоб між котлом та трубопроводом робити пластикову вставку (0,5 м. плавтикової труби).
    І ще, у випадку "наведення" або "пробою" також повинен пошкодитися і мідний теплообмінник котла?

    Добавлено через 34 минуты 48 секунд
    Досить переконливо :vo:.

    Korni, Ви не стикалися з таким явищем, яке описує Voyutichi? Що це може бути? І як передбачити, запобігти чи боротися з цим?

    PS. Дякую за фото та схеми.
     
  8. Капитан Врунгель

    Капитан Врунгель Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    8
    я багато років торгував міддю, розмовляв з монтажниками. перший раз чую про якусь корозію. Провода мідні ні кородують, а труби з набагато меншою напругою -кородують. Якщо так, то може заземлення треба нормальне зробити , заземлити електричні прилади, які вимагають цього.А взагалі, то це виняток з правил.
    Перші 2 теми подивиться, там багато цікавого
    http://www.mastercity.ru/vforum/forumdisplay.php?f=12
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    хай поставить врізку між краном газу і плитою з пластикового газового шлану, є такі на 20 см. Тоді не битиметься. І газову плиту хай заземлить після цього. У плиті стоять мережеві фільтри на 220 В. Вони для роботи потребують заземлення. Ці рекомендації мають зміст для індивідуального будинку. У багатоквартирному труба має бути заземлена газовиками.
    проводи таки кородують, у місці контакту. Так, мідний провід в ізоляції не кородує, хоч поміщений в змінне електромагнітне поле.
    Але мідна труба з теплоносієм - це вже не просто мідь, а електрохімічна "батарейка", де телоносій вода - хороший розчинник і потім електроліт. Тому заземляти я би не радив. У землі ще не такі випадкові струми гуляють.. Якщо вони собі зроблять "електричний місток" черех систему опалення - то буде ще гірше.
     
  10. Капитан Врунгель

    Капитан Врунгель Майстер

    Повідомлення:
    101
    Симпатії:
    8
    Re: Відповідь: Які труби вибрати для системи ОВ (мідь vs не мідь)?

    і таке буває?:-[
     

Поділитися цією сторінкою