Саморобний свердлильний станок.

Тема у розділі 'Своими руками - отчеты', створена користувачем Maksim II, 11 січ 2017.

  1. Maksim II

    Maksim II Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    45
    Доброго дня. Мабуть кожен в своїй роботі стикався з необхідністю просвердлити велику кількість отворів або отримати отвір перпентикулярний певній площині тощо. Ручною дреллю це робити іноді досить не зручно, довго, а іноді зовсім не можливо. Тож виникла в мене думка зробити невеличкий свердлильний станочок з того, що є. Знайшов у себе електродвигун 1фазний 220В від старої пральної машини 180Вт 1420 обертів. Трохи малувато потужності, але для простеньких робіт надіюсь вистачить. Перебрав, почистив. І тут питання до знаючих! - підключив його через ПНВ. (той де пускова обмотка вимикаєть піся відпускання кнопки). Двигун пускається миттєво, робить тихо, не гріється. Чи не потрібно до нього якісь конденсатори підкидать? Чи не згорить він без конденсаторів під нагрузкою при роботі??? Бо я з моторами діла не мав.
    Також підібрав з наявних у себе підшипники, пару шківів, приблизно прикинув з розмірами, подивився шо люди роблять, намалював простеньке креслення по якому токар виточив мені вал. По можливості, коли буде час планую зайнятися станиною. Правда ще остаточно не визначився з конструкцією, буду вирішувати по ходу.

    --- добавлено: 11 січ 2017 у 22:43 ---
    [​IMG]
    --- добавлено: 11 січ 2017 у 22:45 ---
    Поки в задумі щось таке...[​IMG]
    --- добавлено: 11 січ 2017 у 22:47 ---
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 19 січ 2017
    шахматіст, Alles та Микола2008 подобається це.
  2. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Десь на форумі тeмка була про стійку для дрeлі, там роботи на годину +/- , працює шикарно , чіпляти можна нe тільки дрeль а і фрeзeр і т.д. Якщо цікаво пошукайтe , автор alexduc (начe так), якщо нe знайдeтe можу я пошукати, хотів всeодно навeсні щось такe зробити.
     
    Maksim II подобається це.
  3. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    ось тема - https://krainamaystriv.com/threads/25715/#post-603399
    Не бачу корпуса? чи пінолі? Рознесені на 200 мм внутрішні розточки під підшипники - соосні, завдання ще те.
    Якщо піноль буде нерухома(відносно корпуса) - навіщо така довжина? На самопальному настільно-сверлильному 180вт -ний двигун з пральної машини 10мм сталі-чавуні сверлить без проблем.
    --- добавлено: 12 січ 2017 у 17:08 ---
    https://krainamaystriv.com/threads/23068/
    https://krainamaystriv.com/threads/25577/
     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2017
  4. Maksim II

    Maksim II Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    45
    Малюнок схематичный. Горизонтальной "хобот" що йде вiд стiйки i тримаэ "пiноль" - видiлений свiтло сiрим кольором буде рухомим. Довжину вала робив з урахуванням висоти мотора i товщини горизонтальной проф.труби, що його триматиме. Тобто щоб шкiви на моторi i валу були на одному рiвнi, i в той же час свердлильний патрон був дещо нижче вiд горизонтальной труби, на випадок якщо треба буде просвердлити отвори в деталi з високими бортами. Ну покрайнiй мiрi такий задум. Як вийде покаже час. А щодо можливостей мотора, то тут мабуть показником э не стiльки товщина просверлюваноi деталi, (хоч Ваша iнфа обнадiюэ :) ) скiльки розмiр свердла який вiн зможе осилити. Патрон я взяв 3 х 16mm. А стосовно стiйки для дрелi, то чомусь такий варiант менi не подобаэться. Якось надто примiтивно. Та ми й лёгких шляхiв не шукаэмо :)
    Прошу вибачення за помилки, планшет виправляэ слова + нема украiнськоi розкладки клавiатури.
     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2017
  5. shed1968

    shed1968 Бригадир

    Повідомлення:
    145
    Симпатії:
    114
    Адреса:
    майже центр України
    Жорсткість колонни вибирайте максимально можливу - виходячи з наявних матеріалів.
    У мене на самопальному верстаті десь 60мм діаметр стійки - виявилось замало. 10мм - я мав на увазі діаметр, робив з ВАЗівського маховика колосник в буржуйку - сверлив отвори діаметром 10мм.
    Ну примітивно - не значить погано, я наприклад жалію що вибрав рішення красивіше, але нежорстке.
     
    Maksim II подобається це.
  6. Alles

    Alles Майстер

    Повідомлення:
    124
    Симпатії:
    23
    На youtube, практически под ваши заготовки, есть видео под названием
    "Как и из чего был сделан сверлильный станок."
    От него можно хорошо оттолкнуться.
     
    Maksim II подобається це.
  7. Maksim II

    Maksim II Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    45
    Дякую за заківленість до теми!) Мені не подобається ідея, - використати рульову рейку і кріплення вала... Рульова рейка має хід десь до 15 см. і дає люфт.
     
  8. Alles

    Alles Майстер

    Повідомлення:
    124
    Симпатії:
    23
    Ну, там без рейки полезного много. Механизм перемещения каретки может быть любой.Я тоже сейчас собираюсь делать, перебираю варианты, наверно на тросе остановлюсь. Кстати, насчёт люфта у рейки не согласен.
     
    Maksim II подобається це.
  9. Maksim II

    Maksim II Майстер

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    45
    Я планую для підйомного механізму використати старий ВАЗівський домкрат. Вмонтувати його в стойку. Одне тільки насторожує.... це те що там мілка різьба і прйдеться багато оборотів робить.
     
    Останнє редагування: 20 січ 2017
  10. Alles

    Alles Майстер

    Повідомлення:
    124
    Симпатії:
    23
    Хех! Ну уж у домкрата люфт... Домкрат, в принципе, тоже можно использовать, но только как привод каретки. Была у меня такая мысль. Т.е. каретка с пинолью и двигателем смонтированы на отдельной опоре, по которой перемещаются без люфта, перекоса и т.д. А движется всё это дело хоть домкратом, хоть цепью, хоть звёздочкой, хоть той же рейкой, короче, любым приводом, закреплённым на другой стойке. Так можно добиться лучшей точности и плавности хода, а требования к точности привода снижаются. Не знаю, понятно объяснил?
    --- добавлено: 20 січ 2017 у 18:43 ---
    Типа так
    --- добавлено: 20 січ 2017 у 18:45 ---
    Штурвал поставить, как на пиратском судне.
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 28 січ 2017

Поділитися цією сторінкою