Влажность в доме, помогите разобраться.

Тема у розділі 'Звукоизоляция и теплоизоляция', створена користувачем VKL, 22 гру 2016.

  1. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Я не хочу здатися якимсь "деревяним", але почитав на тему вологості і трохи заплутався. Я розумію що якщо будувати з ноля будинок то треба йти протоптаною дорогою, де враховані попередні недоліки.
    Але тут стара хата (вище вже жалівся), добудована в різний час ( стіни різні, і з повітр прослойкою і з глини обложеної кирпичем і тд). Я як тільки купив то зразу ж обліпив пінопластом 5см всю хату і вікна металопласт поставив, потім горіще утеплив - на полу доски.
    Є вологи багато (китайський вологомір 62% показує) і сирість по куткам.
    Літом за хлопотами забувається, а взимку катастрофа.
    Схоже треба щось вирішувати з вентиляцією і пол міняти.
    Вентиляція - є витяжка на кухні і в туалеті - притока немає.
    Деревяний пол холодний. Робити в будинку жилому пол то треба якось викроїти щоб мінімум незручностей (за 5років не зміг вловити час щоб вийняти доски і жити якось трохи.

    Зараз читаю що осушувач повітря не варіант, треба з вентиляцією щось робити. Може рекуператори ставити? Просто приток витягне багато тепла.
    Якщо рекуператори то по дальнім кімнатам, чи як?
     
  2. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @bogdansv, 62 це ж не 88. зараз треба краще топити, подивитись розводку контурів труб, може додатковий контур прокласти і буде краще.
     
    bud та WalterCV подобається це.
  3. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Я цей вологомір запихав в інкубатор, то при вологості в сараї 35%, в середині інкубатора було 58 - як відкривав кришку то контраст дуже відчувався, в інкубаторі як в бані - а в будинку у мене 62% . В машині возив вологомір - 10% було, то якщо це все порівнювати 62 це багато.
    По температурі - близько 21-22град, до ранку як котел перегорає то темп до 18 падає +/-. І вікна мокрі зранку дуже.
     
  4. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Норма вологості в житлових приміщеннях 60-80 %.
    То шо вам багато?
    Якщо ви обліпили хату пінопластом, вліпили металопластикові вікна, то де ваша система примусової вентиляції?
     
  5. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    Немає як такової.
    Провітрюється будинок періодично і на кухні і в туалеті витяжки.
    На кухні витяжка тягне добре, як мороз то видно як пар валить з труби, навіть коли на кухні нічого не готується/не парує.
    Я ж і пишу - є невирішена проблема, її треба вирішити.
     
  6. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @bogdansv, робіть примусове провітрювання- відкривайте вікно на провітрювання і взимку
     
    bud, WalterCV та bogdansv подобається це.
  7. bud

    bud Підмайстер

    Повідомлення:
    61
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Сумы
    17-18с это холодно. Как дом тока заселялся и не включали тепло то я заметил что при температуре ниже 18с влажность растёт и причина тому - конденсация в точке росы выходит ближе к внутренниму слою и влага стремится в помещение = там где меньше влажность. Таким образом влага насыщает воздух и создаётся баланс. Вот вам простое объяснение.
    А окна. Поумничаю. Сейчас по новым дбн производители должны предлставлять "карты тепловых полей" для своих профилей на разный вид монтажного узла и только тогда принимается решение про утепление откоса. Но в общем советую утеплять и откосы и особенно под подоконником и очень тщательно снаружи под отливом и откосы. Щас есть специальный герметик СТИЗ там и для внутренних слоев и наружных. Бо эти ленты всякие это го..о с которым сложно работать и эффект собственно одинаковый.
    Пс проветривание только частично решит = наполнит св воздухом помещение, а вот кардинально это расчёт теплопотерь дома. Как сейчас модно говорить "нормативна питома енергопотреба"
     
    Erni та bogdansv подобається це.
  8. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Якщо ззовні стіна обліплена пінопластом, то куди з приміщення дінеться волога хоч при 17, хоч при 27 градусів? :-D
     
    barnych подобається це.
  9. bud

    bud Підмайстер

    Повідомлення:
    61
    Симпатії:
    17
    Адреса:
    Сумы
    Я уже писал.
    Влага с помещения идет не только в стену. А та что выходит из стены в помещение даже при обшивке вент фасадом вы не уберёте если утепления не достаточно
     
    Останнє редагування: 28 гру 2018
    barnych подобається це.
  10. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Багато буквів...чи букв...
    Ще раз по суті: Якщо ззовні стіна обліплена пінопластом, то куди з приміщення дінеться волога хоч при 17, хоч при 27 градусів?
     

Поділитися цією сторінкою