Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем koshovyj, 6 січ 2010.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    такий об"єм (200 літрів) потрібно набирати з менших бачків. Двістілітрових мембранних я не бачив у продажі. Але звичайно - більший об"єм - стабільніший тиск при однаковому розході. На рахунок затрат в грошах на нагрів - я би тут не переймався, в середньому виходить однаково: на певну кількість води необхідно певну кількість тепла.
    Автор теми вже визначився з вибором, тепер лишається побажати йому успіху у реалізації планів.beer
     
  2. koshovyj

    koshovyj Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    0
    Дякую усім.
    У нас на Закарпатті дуже популярно тепер купувати б/у техніку з Європи (завозять через Угорщину, Словаччину). Років 5-7 як процвітає цей бізнес, є майстри, які ту техніку перебирають і обслуговують. Відгуки досить позитивні. Про ціни: орієнтовно 1700 грн котел (юнкерс, вайланд) і десь 1000 грн бойлер (літрів десь на 80, напевно). Але це не по темі.

    щодо бойлера: його дійсно потрібно кожні 2-3 роки техобслуговувати? (кажуть, в ньому є якийсь стержень, який притягує до себе весь бруд із води, щоб бруд не накопичувався а стінках бойлера, і цей стержень за кілька років зношується...)?
     
  3. Денисенко

    Денисенко Новачок

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Киев
    Автор теми вже визначився з вибором, тепер лишається побажати йому успіху у реалізації планів.


    Ет точно...... крепитесь.....victory
     
  4. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    та все обслуговування зводиться до внутрішнього огляду змійовика (з ліхтариком) чи не обріс накипом і огляду магнієвого електроду. Він призначений для пасивного гальванічного захисту від корозії поверхні бойлера, якщо десь тріснула емаль.
    Електрод утворює з залізом гальванічну пару, в якій він виступає постачальником іонів металу магнію. Тобто повільно розчиняється у воді, запобігаючи тим розчиненню у воді матеріалу бойлера (переважно заліза) через тріщину емалі.
    Ще одне питання: тріщини емалі. Я таких у бойлерах не зустрічав, тобто не бачив бойлера з назкрізною діркою через емальовану поверхню. Уявлення про такі дірки можна отримати, оглядаючи емальовані каструлі, в яких є оббита емаль. Так що не потрібно сильно переживати за тріщини. А електрод витримує до 3 років..
     
  5. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Бойлери різні бувають. Мені радили встановити бойлер побічного (коссвенного) нагріву, воду в якому нагріватиме котел. Встановлюється откремо від котла. Розкажіть що це за звір такий і чим він добрий?
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    та я про нього і говорю в цій темі. Стальна циліндрична бочка, зверху покрита шаром теплоїзоляції, а з середини емаллю. В середині є накручена у вигляді пружини труба (або дві труби, переважно Ф1"), десь витків 10. Це теплообмінник. По ньому тече теплоносій, нагрітий котлом, і нагріває воду, яка є у бойлері.
    Заживлюють бойлер холодною водою знизу, а відбирають гарячу зазвичай з верхнього патрубка. Також бойлер має оглядовий лючок внизу бочки і декілька додаткових патрубків на різній висоті. Також в такі бойлери вмонтовують магнієві електроди (палка з магнію Ф4 см і довжиною від 20 до 50 см) для додаткового захисту від корозії. Основним захистом від корозії бочки є емалеве покриття. Ним покрита вся поверхня, яка контактує з споживаною водою. Теплообмінник з середини не покривають емаллю, але є випадки, коли виробник це робить.
     
  7. Денисенко

    Денисенко Новачок

    Повідомлення:
    140
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води


    Во я отстал от прогреса .....не знал что такие есть и для частных домов...
    несколько раз ставил похожие пластинчатые теплообменники в9-ти етажных домах но там иолько автоматика тысяч до 12 грн тянет......
    я то думал мы говорим о обычных бочках с теном.....rofl
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Оптимальний варіант для опалення та нагріву води

    Ви праві - звичайні бочки, до яких можна вмонтувати ТЕН. Тільки ще додатково є внутрішній теплообмінник вода-вода.
     
  9. koshovyj

    koshovyj Новачок

    Повідомлення:
    27
    Симпатії:
    0
    ?
    Я десь сподівався, шо це гігантські термоси, в яких основна ідея не на нагріві води, а на якнайдовшому збереженні температури води...


    З.І. Ви порадили бойлери типу "вода-вода". Є й інші? + кажуть, є газові, електричні. Котрі економніші, ефективніші?
     
  10. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Консультувався з продавцями, говорили що ці (побічного нагріву) найефективніші. Але коштують немало :(
     

Поділитися цією сторінкою