Терморегулятор на насос

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Blaur, 13 вер 2016.

  1. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    У мене в спальні стояв звичайний механічний кімнатний термостат item_6118.jpg такого типу. Зараз я поміняв його на програматор prog.jpg . Насос вмикається по температурі в кімнаті. Я цього року утеплив фасад будинку і тому зараз фактично насос вмикається по програмі 2 рази- зранку і ввечері.
     
    Blaur подобається це.
  2. Blaur

    Blaur Майстер

    Повідомлення:
    108
    Симпатії:
    7
    Адреса:
    Боровая
    Н
    Ну вы ставили термостат при какой температуре он включался или выключался? Поставили програматор на какую температуру включения и выключения, там должен быть нижний режим и верхний режим.
     
  3. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Термостат стояв на 21 градус. На програматорі я вибрав стандартну програму, 05.00-08.00 і 15.00-23.00 21 град, в інший час 16 град. Я ще незнаю чи вона оптимальна, обкатую.
     
    Blaur подобається це.
  4. Alex_1973

    Alex_1973 Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    2
    Всем доброго времени суток !
    Имеется терморегулятор ТРМ-16 https://novovideo.com.ua/p221417785-tsifrovoj-termoregulyator-trm.html находящейся в котельне рядом с котлом, датчик вынесен в дом ,подключен на насос СО от ТА.
    Работал 2 недели нормально , сейчас не срабатывает при включении на минимальную температуру, при поднятии нижнего порога срабатывает.
    Что посоветуете?
    Какой терморегулятор лучше выбрать для насоса?
     
  5. Микола2008

    Микола2008 Прораб

    Повідомлення:
    264
    Симпатії:
    474
    Адреса:
    Луцьк
    Прошу поради.
    Маю газовий двухконторний котел Термобар-12,5, "самоходна" система подачі теплоносія з розширювальним баком. Металеві труби (від 20 до 50мм) і чугунні радіатори (66 штук), десь 280 літрів води. Перед опалювальним сезоном поміняв майже половину чугуна на алюміній, тому в системі кількість води зменшилась до 200 літрів (цього року планую поміняти другу частину). На обратці, біля котла, стоїть бай-пас з циркуляційним насосом.
    Для зменшення циклів включення-виключення котла хочу поставити програматор Computherm Q7 RF (безпровідний) або Computherm Q7 (привідний). В паспорті цього прилада є схема підключення до насосу. Але як це все буде працювати? Який з цих двох краще вибирати?
    Схема роботи контролера (як я розумію). Терморегулятор котла повинен бути виставлений на низьку чи середню температуру (це для того щоб не було самостійного включення котла, без команди програматора). Коли температура біля датчика опускається до мінімальної температури (згідно датчика програматора), включається насос, який починає переміщати воду і запускає котел. Коли температура в кімнаті з датчиком піднімається до максимального рівня, програматор зупиняє наос, температура води в котлі стрімко росте і виключається котел. Якось так. Що скажете?
     

    Вкладення:

  6. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Програматор ставлять в кімнаті, в якій проводять найбільше часу, як правило це спальня, хоч це не обовязково. Якщо є можливість кинути дроти від програматора до котла беріть дротовий, це дешевше і надійніше, якщо це проблемно беріть бездротовий.
    У вас на котлі стоїть байпас з зворотнім клапаном?
    Це ви даремно, заміна батарей на розхід газу не впливає.
     
    Микола2008 та slavko.malynovsky подобається це.
  7. Микола2008

    Микола2008 Прораб

    Повідомлення:
    264
    Симпатії:
    474
    Адреса:
    Луцьк
    Дякую, потрібно прикинути.
    Стоїть звичайна засувка, яка перекриває основну магістраль. На байпасі перед і після насоса також стоять засувки.
    Це я розумію, роблю поступово ремонт і поступова замінюю батареї. В алюмінієвих тепловіддача краща, тому що чавунні вже фарбовані десяток разів. Котел в цій хаті буде лише газовий, ТП не планується, тому може пару відсотків буде економії. Надія на програматора, може він дасть хоча б 5 % екрномії. Потрібно продовжувати утеплення будинку (це основна економія)
    Питання лишається, чи практично не буде проблем з системою? Тоді температуру котла (вкл-викл) ставити малу чи середню? Чи це залежить від зовнішньої температури?
     
  8. lisnyk

    lisnyk Прораб

    Повідомлення:
    545
    Симпатії:
    294
    Адреса:
    Львівська область
    Проблем не буде. Температуру котла виставите емпірично методом проб. У мене 55град незалежно від зовнішньої температури, якщо поміняєте всі радіатори то у вас має бути десь так само.
     
    Микола2008 подобається це.
  9. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.847
    Симпатії:
    1.985
    Адреса:
    Черкассы
    У мене бездротовий програматор, модель така ж, все добре працює - задоволений
     
    Микола2008 подобається це.
  10. Микола2008

    Микола2008 Прораб

    Повідомлення:
    264
    Симпатії:
    474
    Адреса:
    Луцьк
    Не аналізували, економія була після встановлення?
     

Поділитися цією сторінкою