Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    guffi, ми з своїм КЧМ теж поставили ціль вкластися в ліміт 2500кубометрів газу за рік. Бо з вейлантом менше 3500 кубів не виходить. Хатка десь приблизно така як і у вас (з вашого опису), але вся утеплена пінопластом, а зовнішні стіни подвійні з керамзитом між ними.
    Про дрова, вони то згорають швидко це факт, але дають добру температуру, дуже швидко система нагрівається. На газу доооовше набагато.
    Знайшов сьогодні в засіках під дровами пару тон вугілля. Не знаю як ним палити....
    Воно там такими великими кусками, найменший з кулак, а трапляються розмірами як голова :) Пробував розбити, то всередеині такий контрасно-чорно-блискучий. Що це за вугілля, як ним кочегарити?
     
  2. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Может кому пригодится мой опыт топки углем. Уголь предварительно отсеивал.
    Разжигаю как все дровами немного но обязательно сверху пару крупных поленьев.
    Когда дрова уверенно горят засыпаю самую крупную фракция, открываю поддувало на полную 5-7 минут. Затем фракцию поменьше 20-50, 5 минут. Поверх семечку 5минут ... и прикрываю поддувало... Соотношение 1:3:2 по объему.

    Добавлено через 6 минут 38 секунд
    ЗАбыл сказать Уголь он весь разный, но одно хочу сказать топить углем гораздо удобнее чем дровами. Гораздо большее время горения.. по своему опыту могу еще добавить чтоб растопить уголь важно не количество дров а температура и хорошая тяга при растопке
     
  3. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    зробив фото рушт одна "планка" ще добра а другу перепалив. Все як завжди засипав кошик стружки закинув полін все згоріло утворився жар на жар закинув вугілля потім ще. Через дві години утворюється шлак (чорний як губка) і заклеює ці рушта, повітря не проходить в зону горіння і котел гасне. В цей момент потрібно шлак обтрусити через рушта до низу що я і зробив крім того не зауважив як вибив одну планку догори прямо в жар де вона успішно сплавилась.
    крім цього вугілля швидко забиває комин на третій фотографії видно котез зсередини на комені наліт ще товстіший, це за два місяці.
     

    Вкладення:

    • рушта.JPG
      рушта.JPG
      Розмір файлу:
      2,3 МБ
      Переглядів:
      1.294
    • рушта2.JPG
      рушта2.JPG
      Розмір файлу:
      2,4 МБ
      Переглядів:
      1.270
    • PICT0210.JPG
      PICT0210.JPG
      Розмір файлу:
      3,2 МБ
      Переглядів:
      1.457
    • дрова2.JPG
      дрова2.JPG
      Розмір файлу:
      2,4 МБ
      Переглядів:
      1.227
  4. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    І ще про вугілля - дрібну фракцію як пил. Був я в гостях в свого товариша в Польщі, поцікавився як він опалює свій дім. Газ і газовий котел в нього стоїть, але газом не палять бо дорого. Паралельно стоїть ще один котел, щось типу нашого КЧМ, може не зовсім такий, але схожий, польського місцевого виробництва. І палить він саме отаким вугільним пилом, він у них найдешевший. Раз на добу засипає. На котлі стоїть піддувало і зовсім проста автоматика типу сам-пан-склепав. Коли температура падає, то вкл. піддувало, коли температура достатня, то викл. піддувало, а коли при включеному піддувалу температура все одно падає (паливо згоріло все), тоді автоматика вимикає циркуляційний насос. Просто і функціонально.
    А без піддувала типу вентилятор той вугільний пил напевно горіти не буде...

    Добавлено через 8 минут 20 секунд
    Спробуємо таким медотом! :)

    Але мені що, великі куски вугілля розбивати чи класти в котел такі як є?!
    Я ж кажу, є такі куски як чотири кулаки вкучі.
     
  5. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Горит и пыль я пылью тормозил перегрев котла, когда уголь разгорелся засыпал два раза по пол ведра пыли и сверху литром воды поливал. После этого 12 часов горит. Пробывал перемешивать с горящим углем плохо канылы засыпаюится и уголь тухнет.. Засыпаю слоями и неперемешиваю, каналы прохода воздуха в угле прогарают сами главное достаточная тепрература.

    Добавлено через 1 минуту 2 секунды
    Нет дробить не надо крупный это самый СМАК)))
     
    2 користувачам це сподобалось.
  6. bus

    bus Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    5
    Ого! навіть так! То я розкопав в себе круте вугілля! :vo:
     
  7. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Крупные куски долго горят и не бают закрыватся воздушным каналам...
    Был опыт топить углем самого низкого качества, так я крупные куски по чтету раскладывал))) УДАЧИ,,, рад если смог кому-то согрется))))
     
  8. yarek

    yarek Бригадир

    Повідомлення:
    629
    Симпатії:
    188
    Адреса:
    Буковина
    А можна поцікавитись що то за тирсо-брикети.Яка тирса,де виготовленні на заводі чи в домашніх умовах?Як горять чи підтримують температуру?
     
  9. guffi

    guffi Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    99
    Адреса:
    м.Дрогобич
    Nexset а який попел у вас з ранку? Гарно розсипається і легко чистити, чи склеєний разом і в середині як губка(пористий)

    Добавлено через 9 минут 54 секунды
    BUS май на увазі що після вугільля все буде чорним, руки в тому числі. Пали уважно не допускай перегріву не корисно для газового. Якщо палити відходами з пилорам або столярки то є серйозна загроза перегріву, я практично кожного сезону 2-3 рази закіпаю, тим більше якщо почнеш палити вугіллям. Воно зараза довго розгоряється але якщо розігріється фіг загасиш.
    А те що ти знайшо не може бути коксом?
     
  10. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    ТО что прегорело у нас называется жужилка)))
    так вот жужилка спекается разными кусками, и почти пыль,1:1
     

Поділитися цією сторінкою