Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. wasya

    wasya Майстер

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Трускавець
    --- добавлено: 17 ноя 2013 в 01:32 ---
    Вибачаюся,можливо трошки не в тему,але КЧМ мені подобається все більше..було бажання купити імпортний,трохи кращий...але тепер передумав витрачати купу грошей без потреби: сьогодні +7 на вулиці,в будинку було +16..привіз 2 тачки букових дров в котельню зранку,розпалив в 11.30, в 12.00 на подачі було вже 62гр...відкрив крани на батареях на 1 поверсі (140 м.кв.) і в одній кімнаті на 2 поверсі (20кв.м),тобто опалюєма площа була 160 кв.м...,в 20.00 пішов подивитися в котельню-на подачі 60 гр.,дров не було,тільки жар(горіло 8 год!!!.),в будинку вже +22 гр...в 20.00 знову заклав "під завязку",зараз пишу на подачі ще 70гр.(пройшло 5,5 год),і думаю,виходячи із спостережень, що ще мінімум 2-2.5 години буде не менше 60гр. на подачі...і знову 8 год.!!!...з двох тачок дров ще залишилось пів тачки в котельні...от така картина получається...і питається для чого мені платити в 10 раз більше за імпортний(цей обійшовся 750 грн.)?!..розумію ,що в морози буде інша картина,але все ж" чи вартує шкіра виправи"?...поки задоволений ним повністю.
     
    Останнє редагування модератором: 24 лис 2013
    satok, Alex__1970, leshiy_40 та ще 1-му подобається це.
  2. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    В мене подібна ситуація із стальним КСТ(навіть не знаю марки). Розпалив, закинув під швак, накрутив на регуляторі(залежно від бажання) і забувся. Ну, забутися можна від чотирьох до шести годин, також впливають багато факторів. Погоджуюсь з wasya, якщо дуже багато від нього не вимагати(а їм багато і не обіцяли в свій час), то нормальний агрегат(як альтернатива)навіть на сьогодення. Одним словом, на ніч вистачає, щоб зранку не розпалювати. А якщо приладувати терморегулятор і зворотній клапан(до прикладу, я прмінив від кондиціонера БК-2000, намотав капілярку на димохід)то можливо спарувати з газовим. Досить бюджетно, а результат такийже.
    Удачі!!!
    Троху добавлю. А ще я більш ніж впевнений, що економічний ефект від деяких прибамбасів до систем опалення не покриває їх вартість за весь період експлуатаціїї.
     
    romalv та wasya подобається це.
  3. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    wasya, регулятор тяги(такий з ланцюжком) значно покращить(спростить) процес обігріву помешкання. Повірте, це правда. (це оди із прибасмбасів, який відробляє свої гроші)
     
    Дмитрий ДАР подобається це.
  4. wasya

    wasya Майстер

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Трускавець
    також маю цю проблему,тече зі всіх дірок, і весь теплоообмінник у смолі...спочатку боровся з цим відшкрябував,а потім "забив"...надоїло просто,помітив,що при розпалі на високих температурах з комина валить чорний дим,так наче колесами топлю:-D, і так розумію,що це смола вигоряє. з часом нова наростає,і знову вигорає...так що це явище постійне.і дрова тільки сухі ставвив,і на високих т-рах палив,все одно з часом засмолюється...один не достаток в цьому в мене,що при розпалі,коли коптить сильно смолою,фасад може "перекрасити" на чорний колір(зараз в мене жовтий)rofl...котельня прибудована до будинку, і комин(5м.) якраз по висоті половини будинку на відстані 3 м від стіни,і коли вітер в сторону будинку дме,стараюся сильно не кочегарити тоді.
     
  5. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    wasya,
    Мабудь, з цим потрібно змиритися і рахувати як невелика незручність при відмові від ліліпушингаз.(так і поступлю)
     
  6. wasya

    wasya Майстер

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Трускавець
    знаю за регулятор тяги,як тільки монтував котел відразу там його поставив...працює добре,не спорю,але захотілось поексперментувати з вентилятором надуву і блоком управління...хоча мене відговорювали,казали ,що швидче дрова згорять від вентилятора...купив в польші комплект за 600грн.,прилаштував до дверки...не жалію,працює ,дрова горять довше,мені сподобалось краще ніж регулятор тяги...в регуляторі мене не влаштовувало логіка роботи коли дрова вигорають,він цього не бачить,і старається нагнати температуру піднімаючи дверку ще більше,і відповідно дрова вигорають швидче...але горіти вже нічому,а з вентилятором і блоком керування ним, в цьому питанні простіше-є програмуючий показник "температура вигораня(польська)", виставляєш і він "розуміє",що дров не має,перестає дути...і ще багато різних налаштувань,які можна настроїти індивідуально під даний процес горіння чи котел...мені особисто,краще подобається ніж регулятор тяги...на цьому форумі є фото і опис як я його поставив..вже 2 рік працює відмінно.
    --- добавлено: 17 ноя 2013 в 16:04 ---
    2013-02-09-0490.jpg 2013-02-09-0492.jpg 2013-02-09-0495.jpg 2013-11-17-0766.jpg 2013-11-17-0767.jpg 2013-11-17-0769.jpg 2013-11-17-0775.jpg так моя котельня виглядає тепер,робив все сам від прибудови до монтажу котла...по бюджету вийшло все з матеріалами як вартість одного імпортного котла...
     
    Останнє редагування модератором: 25 лис 2013
    Дмитро@610, vaHa, Влад 1503 та 5 іншим подобається це.
  7. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    wasya, похвально!!!
    Побачив дровітню з нерубаними колодками, так цілими і палите???
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    також зацікавило. Сам пробував, потужність менша, час горіння - довший.
     
  9. wasya

    wasya Майстер

    Повідомлення:
    71
    Симпатії:
    70
    Адреса:
    Трускавець
    Дякую,повністю тільки цілі не закладаю,змішую з колотими частково...а взагалі ці дрова що на фото свіжі ще,купив машину бука ,мені так я палю(в основному по вихідних,коли вдома) , вистачає на сезон...великі ковбиці поколов,а ці мені чоловік який привіз дрова, порадив не колоти а цілими палити,довше горіти будуть...відібрав які максимально увійдуть в котел і поскладав для сушки...ребра в загрузочній камері максимально підрізав на вході,щоб більші колоди входили.
    --- добавлено: 17 ноя 2013 в 21:48 ---
    повністю згідний,час горіння дійсно більший,а потужність не знаю,не заміряв,але мені вистачає.
     
    Останнє редагування модератором: 25 лис 2013
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    Це я знаю, дружбу воджу з пристарілими туристами. То вони наніч в багаття цілі (не рубані) пиньки накидали і якимось, тільки їм відомим методом. До ранку горіло без догляду.
    Питання, чи влазять в котел цілі??? (в мене ніяк)

    wasya, Вашу котельню можна виставляти як єталон котелерпистроювання. Шкода, що ходу з будинку немає, а може я не помітив.
     

Поділитися цією сторінкою