Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    А яка роль цих щілин за автором? Може при поганій тязі вони компенсували нехватку кисню?
     
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    скоріш завсе, це не "так задумано", а "так вийшло"..
    Теоретично секції повинні були відшліфовані на плоскопаралельному шліфувальному станку на однакову висоту. Така робота потребує розхідних матеріалів і додаткового часу. А за союзу, щоб зекономити (а тоді все так робилося) шліфували тільки гнізда секцій під ніпелі, а до зовнішньої окантовки не опускалися у шліфуванні (зекономили шліфкамінь і час). Самому таку роботу зробити швидко неможливо, потрібно хоча б рівний стіл з пристосування для шліфовки (щось подібне зробив Orexx, коли фрезою рівняв дошки). Я з тим не заморочувався, законопатив фольгою. Хоча конструкція секції КЧМ передбачає подачу вторинного, вже підігрітого повітря у камеру спалювання. Я цим скористався і незаконопачував щілини до самого низу котла. Збоку, в обшивці, знизу котла буде подовгуватий шибер на чотири дірки. Ним і регулюватиму подачу повітря під рушта і вторинного у камеру спалювання. На фото видно: там де алюмінієва полоска - там на секцях є зовнішній буртик, нижче на фото видно що цей буртик похило переходить у внутрішній бортик секції і сворює грубку в купі з руштами. Ось через щілини цього внутрішнього бортику я подаватиму вторинне, підігріте цим же буртиком і секцією повітря у зону горіння. Доречі, рушта в моєму котлі є, окремі елементи, які тримаються на упорах між сеціями на одному рівні з поверхнею секцій. Це, так би мовити, рушта з водяним охолодженням :) (ну може не повністю, а хоча б половина) - поверхня секцій виступає як елемент руштів.
     
  3. Ал-др

    Ал-др Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    С интересом прочитал ветку. Буду тоже ставить КЧМ1, только основным котлом (газа пока нет). Котел достался почти бесплатно, новый , в смысле не использовался, но у меня не хватает патрубка от котла до дымохода. Большая просьба сделать фото и краткое описание этой детали, спасибо.
     
  4. nexset

    nexset Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.452
    Симпатії:
    627
    Адреса:
    Полтаская обл. пгтШишаки
    Нет фольга думаю не прокатит, алюминий хорошо проводит тепло, мне кажется он на себя потянет температуру. Плавление у алюминия 660 град, при обычном режиме держать должен а вот как поведет себя при наддуве :p. можно только гадать...
    Как работа движется, дверцы уже сделал?
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Фото вихiдного патрубка диму зроблю пiзнiше. Перевiрте поверхню секцiй на чистоту металу - зекономите багато палива, якщо iх почистити вiд формовочноi глини.
    Фольга. Наддуву поки що не предбачаю. Всерединi котла фольга заповнюе тiльки щiлину (2-3 мм), отже вiд секцiй тепла не вiдбиратиме.
    За дверку веду переговори з Давидом.. :)
     
  6. Ал-др

    Ал-др Стажер

    Повідомлення:
    14
    Симпатії:
    1
    как то боязно разбирать секции, даже не знаю как. У меня 5 секций , можно снять первую и последнюю и почистить ил инужго разобрать полностью?
     
  7. Dmitry

    Dmitry Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    4.348
    Симпатії:
    745
    Адреса:
    Київ
    Розумно!:vo:
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    Ал-др, купіть (якщо немаєте) головку на 24, вороток і розбирайте. Секції скручені чотирма шпильками. Перед розбором обов"язково позначте секції 1, 2, 3, 4, 5. Я зробив насічки шліфкаменем, від лицьової секції (1) до задньої (4) по одній лінії. Потім зручно збирати. І ще одне: ніпелі. Їх тоже необхідно зазначити. Краще робити засічки на торці ніпеля. Робіть засічки тоже у відповідності до номеру секції і бажано мати якусь систему позначок орієнтації верх-низ встановлення ніпелю. Ще бажано зауважити товщину прокладок між секціями. Потім намотаєте пропорційно товщину шнура.
    І чи варта взагалі робити розбірку. Для мене - варта. І це не страшно. Страшні розмови про розбірку.. :)
     
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Модернізація КЧМ

    за суботу доробив передню рамку обшивки котла. Мже вийшло задобротно як для обшивки, але це для сабе :)
     

    Вкладення:

    2 користувачам це сподобалось.
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Недостаюча дверка до котла

    Ось фото дверки для котла, якої бракує. Може у когось є?[​IMG]
     

    Вкладення:

Поділитися цією сторінкою