Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    придушити ви можете тільки обмеживши доступ повітря до вогнища. Як воно тоді горітиме без повітря?

    Друге: для зручності можна ввести в розмову термін "площа полум'я" вогнища. Дрібні дрова при їх подібному об'ємі мають більшу площу полум'я, а отже їх потрібно завантажувати менший об'єм відносно палива, яке має вигляд полін, які ледве входять у дверки кчм. Тому, завантаживши кчм полінами по сам верх, ви матиме такуж потужність горіння, як і тоді, коли завантажите котел трісками, але на 1/3 грубки.
    При тому кількість первинного і вторинного повітря втановлюється автоматично, так сконструйовано котел, окремо регулювання первинного і вторинного повітря в такому котлі не передбачено, хіба що можна самому щось доробляти, це відповідь на питання:
     
    PVP подобається це.
  2. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Собственно меня это и интерисует- загрузка крупных поленьев. Но если при загрузке 1/3 щепками температура, думаю, будет достаточная для более-менее полноценного сгорания, то при полной топке довольно крупных и плотных дров это вопрос. Ведь, я так понимаю, для качественного горения нужен не только воздух, но и достаточная температура. Или как?
     
    Останнє редагування: 13 гру 2018
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    температура згоряння (чи горіння) дров однакова, чи дрібні тріски, чи грубі поліна. Участь у горінні приймає поверхневих декілька міліметрів, решта глибшого масиву - умовно холодна, це однаково як для поліна, так і для тріски.
     
  4. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Я понял- Вы не в теме...Обратите внимание просто на костер когда сложить вместе или раздвинуть поленья. В одном случае будет пламенное горение, а в другом тление несмотря но достаточное количество воздуха. Так же можно и перестараться с турбинкой- вместо пламени будет идти дым. Ну и ближе к теме пиролизные и шахтные котлы где топка выложена шамотом для высокой температуры горения. Благодаря этому достигается максимально полное сгорание и высокий КПД. Потому я и засомневался в необходимости очистки внутренней поверхности котла.
     
    Останнє редагування: 14 гру 2018
  5. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    для дров завжди краще вища температура , щоб дрова перейшли в газоподібний стан і тоді при достатньому об'єму повітря дров'яний газ і згорає найкраще , для ліпшого виділення дров'яного газу кубанка від кубанки має бути приблизно на відстані 4/6 см щоб між ними весь час протікало свіже повітря .
     
  6. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Как-то так, но не так... Пиролиз может быть и при невысоких температурах при тлении, а вот гореть этот газ будет при небольшом теплоотводе, что достигается близким расположением поленьев и , я так думаю, сам очаг горения должен быть достаточно большим что бы была высокая температура.
     
  7. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    .
     
    Останнє редагування: 14 гру 2018
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Кількість кисню, необхідного для повного спалювання палива, вирахувана для кожного виду палива. Можете поцікавитись довідково у профільній літературі, вона повинна бути у нашій бібліотеці на форумі. Дайте нормовану кількість кисню до будь-якого вогнища - і горіння буде максимально ефективним. Зайвий кисень у горінні не прийматиме участі, бо йому не буде чого спалювати, він же надлишковий, а теплоту, яка би мала іти на газоутворення з палива, на своє нагрівання він забиратиме.
    Але нестача кисню - це більші втрати енергії, ніж при його надлишку. Може знову звернутись до профільної літератури, там все добре розписано і я особисто не маю підстав поки що в цьому сумніватися.
    Ваш страх перед очисткою стінок котла, задля кращого спалювання палива в цьому котлі, викликає відверте захоплення: підвести таку теорію, щоб не займатися брудною справою - це геніально!..:)
     
    Виктор0608, Yanuwevsky та Pyato4ckin подобається це.
  9. юриййй

    юриййй Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.018
    Симпатії:
    1.288
    @PVP, Вам дуже чітко все розповіли .далі виносьте мізки з кчм тільки собі. Як мінімум половина топки повинна бути вільною для згорання .
     
    Останнє редагування: 14 гру 2018
    Yanuwevsky, Pyato4ckin та Алекс Иваныч подобається це.
  10. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Поскольку специалистов здесь нет собственно этим и занимаюсь. И прямо или косвенно находятся подтверждения моих мыслей.
     
    Останнє редагування: 14 гру 2018

Поділитися цією сторінкою