Модернізація КЧМ

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Voyutichi, 17 гру 2009.

  1. Vodateplo

    Vodateplo Підмайстер

    Повідомлення:
    34
    Симпатії:
    15
    Адреса:
    Дніпро
    Давно смотрю на выхлоп :) есть идеи но пока сыроваты.
     
  2. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Я сделал водоохлаждаемую приставку с сзади к котлу, двухходовую :вниз и вверх. С заслонкой прямого хода для растопки. Температура дымогазов существенно понизилась, но появилась другая проблема........
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    тема не затихла, просто закінчились КЧМ для модернізації..) Субсидія на газ в попередні роки начисто вбила виробництво твердопаливних котлів, не говорячи про відновлення КЧМ. Хорошим паливом користуєтесь у своєму котлі, я заздрю.
    щодо вставки для подачі вторинного повітря: добре реалізована, я би збільшив вихідні отвори в трубках.
    І Ще цікавить: чим і як чистите котел? До речі, про верхній рефлектор димових газів: він у мене зроблений з тонкої жерсті і легко демонтується. Тобто він просто там лежить, нічим не прикручений. Зручно при чистці котла.
    --- добавлено: 17 лис 2018 у 09:45 ---
    пс. про всякий додатковий відбір тепла після котла: не перестарайтесь. Конструкція розрахована так, що це тепло, яке виходить з котла через димохід, є рушієм димових газі в комині, такий собі димосос (який працює на твердому паливі :))
     
    Останнє редагування модератором: 25 лис 2018
    Vodateplo та Алекс Иваныч подобається це.
  4. Vodateplo

    Vodateplo Підмайстер

    Повідомлення:
    34
    Симпатії:
    15
    Адреса:
    Дніпро
    При використанні торфу відкладень на теплообміннику немає, навпаки вигорають рештки вологих дров. Але є суттєвий мінус - велика зольність. Чистити доводиться 1 раз/cутки (коли згоріло приблизно 15 кг. торфу) хоча в золі ще є жар, якщо не почистити - зола торфу як ізолятор КПД суттєво знижується. Хочу ще спробувати брикети з лузги соняшника.
     
    Voyutichi подобається це.
  5. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Чем два насоса лучше, чем треходовой клапан? Вообще, стоит ли морочиться с температурой обр
    атки для чугуна? У меня сейчас байпас через газовый котел- может быть пассивным, а может и активным перед протопкой. А можно и ГВСом до 30°С от тт пользоваться.
    По плите. Нужно сделать отверстия в средней части для прохода дымогазов между трубами. Иначе там не будет достаточного теплообмена . Вообще, если поставить такую задачу, то можно ещё не так поизголяться . У меня кчм на газу имел кпд порядка 90%. Ну, а для тт такое нужно?
     
    Останнє редагування: 19 лис 2018
  6. штірліц

    штірліц Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.419
    Симпатії:
    391
    Какая периодическая загрузка дров ,через 2 часа или 4 часа .
     
  7. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Посмотрел у себя- пламя идёт ровно вверх охватывая все трубы. Так что от плиты будет только хуже.Для регулировки(уменьшения) тяги есть заслонка.
     
    Останнє редагування: 19 лис 2018
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    закриваються не всі труби, я залишив відкритою першу трубу від дверцят.
    Те, що труби гарно омиваються без рефлектора - не компенсує втрат через короткий шлях димогазів до комина. В мого котла без рефлектора було видно полум'я у димохідній трубі при нормальній загрузці і горінні на дровах. Коли поставив рефлектор - полум'я перестало досягати комина, а температура котла відразу піднялася на більше п'яти градусів, буквально на протязі кількох хвилин після монтажу.
    --- добавлено: 21 лис 2018 у 00:48 ---
    може мені прозондувати питання торфобрикетів.. Яка ціна у вас на них?
     
    Останнє редагування модератором: 28 лис 2018
  9. PVP

    PVP Підмайстер

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    4
    Я, конечно, проверю эффект. Но вопрос надо ли это вообще? Будут холоднее дымогазы и , соответственно, последствия. Если на максимальной мощности может и хорошо, то на малой большой вопрос.
    По Вашей очистке внутренней поверхности теплообменника, что на первых страницах. Тоже есть сомнения в необходимости такой обработки. Сильнее теплообмен - хуже сгорание. Я, наоборот, мыслил сделать какую-то вставку в нижней части что бы лучше горело (как в печи). Без ТА приходиться топить на небольшой мощности.
     
  10. Vodateplo

    Vodateplo Підмайстер

    Повідомлення:
    34
    Симпатії:
    15
    Адреса:
    Дніпро
    В моєму випадку 2 насоси краще:
    1) - я можу регулювати т-ру кожного насоса окремо, якщо використовуеться сире паливо підвищую т-ру зворотки в котел.
    2) - ціна - автоматика в мене була (Auraton 1111) 2 насоса ( робочий Китай) буде дешевше ніж насос + 3-ходовий.
    У будь якому ТТ котлі т-ра зворотки дуже важливий параметр. Якщо не її не підігріти (для чавуна не нижче 45 С) на стінках котла буде конденсат який замішається зі смолою и заліпить теплообмінник і димохід, його кількість буде залежати від вологості палива. Завдання якнайшвидше прогріти котел.

    Торф - 2800 грн/т.
    Зараз взяв на пробу брикет з лузги соняшника -- 2500 грн. (подобаються, гарно виділяють газ, мала зольність, калорійність не гірше торфа як на мене) и брикет з вівса -- 2300 (горять гірше, теплоемність менша, зольність середня між торфом і соняхом).
     
    Voyutichi подобається це.

Поділитися цією сторінкою