Каналізація та водопостачання своїми руками

Тема у розділі 'Сантехника, водоснабжение, канализация', створена користувачем mijki, 2 гру 2009.

  1. Korni

    Korni Бригадир

    Повідомлення:
    391
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Киев, Шполянка
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    ага, китайской :) вы, кстати, видели такую?
    даже комментировать не хочу.
     
  2. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    2 корні - дякую за підказку - за хомути і за посилання з фотками:vo: я по простоті своїй хотів відходи гіпсокартонметалпрофіля в якості хомутів для труб використати:)

    2 voyutichi
    - мені сам матеріал - металопластик внушає більше довіри ніж окремо взяті - пластик та метал (він помоєму поєднує позитивні властивості обох матеріалів:vo:)а те що буде дорожче трохи то не суттєво - в мене ітак погонних метрів не багато(маленькі розміри=і кухня поряд з санвузлом)

    але троха турбує-зєднання прессом а не спаюванням - воно справді надійне ? не порозриває мені потім труби з гарячою водою коли наприклад газова колонка заскок дістане і закипятить воду ?:Hi:
     
  3. Korni

    Korni Бригадир

    Повідомлення:
    391
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Киев, Шполянка
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    Я не voyutichi, но, можно, отвечу? :)
    Пресс-соединение - одно из самых надёжных.
    У меня дома так и сделал когда-то - котёл (на ГВС) иногда закипает, трубы не разрывает :)

    p.s. а для "спасибо" специальная кнопочка есть...
     
  4. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    2 корні
    уух заспокоїли ;-) а то як уявляєш розгром який би утворився при прориві то аж страх бере:down:

    я вже помаленьку прикидую як буду змішувачі підключати - думаю вигнути труби так легенько зі стяжки вгору по стіні щоб навіть коліна не давати а відразу муфту і до змішувачевого шлангу підключати ? так можна ?

    - а трубу брати напевно двадцятку найліпше ?

    - питання до всіх само собою:)
     
  5. Korni

    Korni Бригадир

    Повідомлення:
    391
    Симпатії:
    116
    Адреса:
    Киев, Шполянка
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    Гнуть пружиной , калибровать, отрезать под 90* строго.
    Пресс-инструмент можно взять в аренду.
    ИНСТРУКЦИИ ПО МОНТАЖУ

    Гугл в помощь (читать обязательно!)

    [​IMG]
    [​IMG]+
    [​IMG]
     
  6. mijki

    mijki Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.515
    Симпатії:
    9.715
    Адреса:
    Трускавець
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    враховано інфу - думаю докладно і зрозуміло викладено та просвітить багатьох мужиків зі схожими питаннями:vo:
     
  7. Vladlen

    Vladlen Шабашник

    Повідомлення:
    3.613
    Симпатії:
    695
    Адреса:
    Сумы
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    Voyutichi,
    обо`язково укутувати труби в пенопропілен так як у вас на фото?
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    обов"язково. І бажано з найтовстішою стінкою, мінімум 6 мм. У мене просто 10 мм не було. Це потрібно для збереження тепла води, яка є у трубі, щоб не зливати остилу воду в каналізацію.

    Добавлено через 23 минуты 11 секунд
    те, що ви налаштувалися вигинати плавні коліна - це добре. Гніть так, щоб не виникло в майбутньому шансу пошкодити трубу при монтажі всяких поличок (сверління). Двадцятої труби забагато для кінцевої точки. шістнадцятки достатньо на три точки одночасного відбору. Якщо одночасний відбір - рідкість, тоді можна все протягнути Ф16. (Я у себе так і зробив - все Ф16).
    І ще одне. МП Ф16 є два види: з товщиною алюмінію 0,2 мм і 0,4 мм. Так от, для домашніх потреб беріть собі 0,2 мм (це труба позиціонується як для теплої підлоги). Вона дуже пластична, гнеться і не має "пам"яті" попередньої форми. Такою трубою легко прокладати воду, опалення. Вибирайте МП з шаром алюмінію, в якому поздовжній шов - зварний (а не в наклад). Така труба легко калібрується спец калібратором, який знімає тільки з торця три фаски, внутрішню поверхню труби не ріже, а тільки надає їй правильної круглої форми.

    Добавлено через 5 минут 20 секунд
    PS. і ще стосовно ізоляції: не тільки трубу, а і трійники потрібно помістити в ізоляцію і закріпити її скотчем.
     
  9. pio

    pio Новачок

    Повідомлення:
    155
    Симпатії:
    13
    Адреса:
    shklyar.kiev.ua
    Re: каналізація та водопостачання своїми руками

    Перечитавши тему незрозумів, чому обрали металопластик. Я теж потроху вивчаю це питання, теж у недалекому майбутньому планую самостійно робити воду у своєму будиночку. Так я, поки, за мідь. Бачив відео по пайці - начебто можна самостійно справитись. Загальна ціна, зважаючи на фітінги для металопластику, у міді менша. Чи не помиляюсь я у своїх висновках?
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: каналізація та водопостачання своїми руками

    мені металопластик імпонує тим, що він інертний до хімічного складу води, яка буде протікати у трубі з нього. Тобто я не переживаю на рах. корозії. Опалення я би провів міддю, так як там нема такої частої зміни теплоносія (але враховуючи, що в мене пішло 200 м Ф16 і 200 м Ф20 навряд чи фітинги по ціні переважать суму затрат на мідну трубу. 14 радіаторів).
     

Поділитися цією сторінкою