Як обігріти будинок каміном-поради

Тема у розділі 'Печи и камины', створена користувачем Андрій Львівський, 12 лют 2016.

  1. Андрій Львівський

    Андрій Львівський Стажер

    Повідомлення:
    21
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    м.Львів
    радьтесь допоможу у цікавих запитаннях по темі
     
  2. Timofey

    Timofey Бригадир

    Повідомлення:
    104
    Симпатії:
    63
    Доброго дня!
    У Вас є камін? Можна фото?
     
  3. Андрій Львівський

    Андрій Львівський Стажер

    Повідомлення:
    21
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    м.Львів
    обігрів будинку 160 м.-1
    --- добавлено: 12 лют 2016 у 11:03 ---
    обігрів будинку 240 м.-2
     

    Вкладення:

    Останнє редагування модератором: 20 лют 2016
    denrus8, Зазор, Timofey та ще 1-му подобається це.
  4. Андрій Львівський

    Андрій Львівський Стажер

    Повідомлення:
    21
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    м.Львів
    тепература на виході теплової шахти-8метрів від компес. камери,без турбіни.
     

    Вкладення:

    Timofey подобається це.
  5. сергій_vvv

    сергій_vvv Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Доброго дня я планую в цьому році будувати камін для опалення будинку. В інтернеті немає пошагової інструкції по влаштуванню каміна з чугунною топкою від "а" до "я" Підскажіть будь ласка: 1 Фундамент на камін потрібно робити чи достатньо влаштувати на стяжку(стяжка 5 см. і з низу глина і пісок). 2 Викладати підставку та обкладати можна звичайною цеглою чи шамотом. 3 Який використовувати розчин на окладання топки.
     
  6. Андрій Львівський

    Андрій Львівський Стажер

    Повідомлення:
    21
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    м.Львів
    Шановний пане Сергію! Відносно фундаменту,він потрібен однозначно,тому-що вага топки+аксесуари+шамотка і тд. в середньому350-400кг. В окремих випадках на чорнову стяжку можна звязати армуючий квадрат з арматури ф12 ,розмір 100×200см. проміжок,що 10см. між арматурами. І на цій конструкції будувати камін. Викладати підставку і обкладати потрібно із звичайної цегли,це у нас основа для декорації або оздоблення. Нижня підставка не нагрівається,а верхня ізолюється із середини ізоляційною ватою Парок. Шамотом можна обмурувати топку довкола,це буде додатковий акумулятор тепла,а між шамотом і основою встановлюється ізоляційна вата. Про розчин: шамот мурується на мертелі,тонким швом-2-4мм. Основна обудова-глина 1ч. Пісок митий 5ч. Цемент 0,2ч. Мертель продається готовий ,1 мішок-70грн. Є ще варіант коли обудова каміна гріє,але це оздоблення кахлем і трошки інша технологія роботи. Бжаю вдачі.
     
    Volland подобається це.
  7. сергій_vvv

    сергій_vvv Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Дякую за попередню консльтацію. Тобто підставка викладаєть з звичайної цнгли (силікатний чи червоний , або червоний пустотілий) потім обкладається сама топка. Виникає таке питання: яка повинна бути відстань між самою топкою та обкладочною цеглою (в середині) і ще одне питання: від стіни потрібно обкладати цеглою (чи можливо потрібно: стіна потім асбест листовий чи мінвата з екраном з фальги потім звичайна цегла)
    --- добавлено: 28 лют 2016 у 18:40 ---
    При кладці підставки можна використовувати звичайний розчин 1:3 (так як Ви написали, що вона ненагрівається)
     
    Останнє редагування модератором: 7 бер 2016
  8. Андрій Львівський

    Андрій Львівський Стажер

    Повідомлення:
    21
    Симпатії:
    8
    Адреса:
    м.Львів
    Шановний п. Сергію відстань між топкою і шамоткою:8-20см. Чим більша відстань, тим менше нагрівається теплоакумулятор,тобто шамотка. Відносно задньої стіни,то її потрібно ізолювати спец.ватою "парок" ,з фольгою,щоб даром не нагрівати стіну,без потреби. Азбестом не можна ,бо він шкідливий-це прототип шиферу. При нагріванні виділяє яд.при кладці підставки використовуйте звичайний розчин,але бажано додати глини,тоді розчин не сідає,і приємніше працювати. Дякую за увагу.
     
  9. сергій_vvv

    сергій_vvv Новачок

    Повідомлення:
    3
    Симпатії:
    0
    Дякую за відповідь у вас немає покрокових фото як робити камін, було б дуже чудово переглянуть їх. Я так зрозумів з Ваших слів , що підставка кладеться з звичайної цегли, а стінки коли обкладаєш топку з шамотної цегли для більшого нагрівання. Щодо утеплення від стіни дякую що просвітили мене поповоду азбесту. Я так зрозумів що цю спец.вату "парок" потрібно вкладати між стіною та кірпічом.
     
  10. Volland

    Volland Новачок

    Повідомлення:
    9
    Симпатії:
    0
    У мене питання по комину. Планую використати існуючий, але є дві речі які мене тривожать:
    1. Січення каналу десь 300 (одна цеглина), якщо заглянути зверху, знизу можливо і більше, комин 70 см на 40 ззовні. Вставити гільзу нажаль не вийде.
    2. Деревяна балка, яка проходить за 5 см. від комина, не знаю як теплоізолювати. Комин років 30 назад використовувався, слідів перегріву на балці немає. Щось порадите? Планую топку щось на зразок цієї:

    https://www.olx.ua/obyavlenie/kamin...t-v-nalichii-IDnMEZA.html#7b4b3f1546;promoted

    Щось порадите?
     

Поділитися цією сторінкою