Сервірування столу

Тема у розділі 'Готовим сами', створена користувачем Voyutichi, 7 січ 2016.

  1. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Хлопці! Читаю вас і мені аж страшно! [​IMG]

    Це ж якщо десь, колись зустрінемося за келихом чаюbeer, то я буду боятися не в ту руку кістку від риби взяти, чи, о жах![​IMG] , запропоную канапку із маринованих грибів на чорному хлібі!!! Crazy
     
    Voyutichi подобається це.
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    то де є?
    пс. Культура - охоплює і ввічливість, і етикет, і сервірування..
     
    Sass та Мирослав подобається це.
  3. Мирослав

    Мирослав Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.206
    Симпатії:
    4.272
    Адреса:
    м. Ужгород

    Вкладення:

  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Щоби не писати те саме ще раз. Я лише пропоную.
    Так охоплює, а також охоплює і відсутність ввічливості.
    Все чимось диктоване. Та необхідне, у оточенні, стає нормою культури. А щось безглузде, нічим не диктоване, не обгрунтоване, - то ані норма, ані культура.
    От як наприклад, у кацапів в масквабаді: люди, живучи навпроти десятиріччями, не вітаються навіть у ліфті. Взагалі з сусідами не вітаються, або чи ще поки молоді, або дуже добре знайомі. Бо почнеш вітатися, почнуть приходити позичати на горілку, абощо - нічого доброго не вийде.
    От не вітатися - це норма, диктована необхідністю, безпекою навіть, така культура хулі(с). А ходити позичати та не вертати - це безкультур'я, від не великого розуму, навряд чи буде прийнято за норму, навіть там.
    Наявність підгрунтя - це дуже добра ознака для критики правил етикету. Якщо такою формою ножем, з певним гостренням, зручніше різати саме цю страву - то це гарне правило: сервірувати таку страву саме таким ножем. Якщо таке вино смачніше холодне, то келих у формі кулі з довгою ніжкою для такого вина - це добре правило, так вино довше грітиметься.
    Але якщо правило вимагає щось незрозуміле безглузде, то це не етикет, це щось інше.
    Церемонія - хороше підгрунтя для дивних правил, але це окремий випадок, поза нього, це дивне стає безглуздим. А культура нічим безглуздим не збагачується.
     
  5. Sass

    Sass Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.084
    Симпатії:
    12.381
    Якщо Ви щось не розумыєте, то це не обов"язково безглуздо.
    Не чіпляйтесь заради Бога до дрібниць типу саме такого загострення ножа.
    Правила етикету охоплюють значно більше.
    Шановний Voyutichi чудово про це написав.
    І не пручайтесь.
    Особисто я не вірю, що ви за столом будете поводитись, як неандерталець. От не вірю.
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Ну якщо саме Ви не бачите в чомусь доцільності, то це ще не означає, що для когось її також нема..

    Церемонія - це привід, правило (чи ще як там схочете назвіть) робити щось правильно (зараз, або наслідки будуть в майбутньому), коли перспективність цієї дії невидима, або недосяжна розумінню того, хто цю церемонію здійснює або підтримує, через об'єктивні чи суб'єктивні обставини. Прикладів цього безліч.
    --- добавлено: 12 січ 2016 у 09:20 ---
    Енкі не пручається, він допомагає нам розгорнути нашу ж думку і донести її до суспільства.beer
     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2016
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Але ж я можу довго уважно подивитися, поміркувати, спитати, на останок. Якщо відповідь є, то є, а як нема, то нема.

    Начебто ясно все з церемоніями. Церемонія - достатнє обгрунтування для дивних правил.
    Наприклад є весільна церемонія, де виходячи б'ють тарілки. Або є чайна церемонія, де навколішках чай п'ють.
    Але ж Ви, кожного разу, виходячи з дружиною з хати не б'єте тарілку, та не стаєте на коліна кожен раз до чаю.
    Церемоніальне правило діє в межах церемонії.

    Бачу саме я, чи не бачу, але доцільність або є, або її нема.
    Якщо до битка, до масла, до риби.. треба ніж, та м'ясо краще різати ножем із зубцями, а в зубці забивається масло, він лишиться брудним, та вони лишають на бутерброді нікому не потрібні сліди, а для риби краще мати ніж з певним кутом ручки до леза, щоби зручніше притискати до тарілки, то, за можливості, використання різних ножів до стейка, масла та риби - це правило. Воно обгрунтоване - так зручніше та швидше. А всі ножі за столом мають бути з тупим кінчиком, бо трапляється, - це також обгрунтоване правило.
    Або за шифри: в ресторані, офіціянти постійно бігають, та допомагають гостям їсти комфортно та зручно. Якщо офіціянт баче пусту брудну тарілку з виделкою посередині зубцями догори - це йому сигнал, тихенько підійти, та, не втручачись в розмову, забрати зайву тарілку. А якщо стоіть тарілка з виделкою зубцями донизу, то вона ще треба, гість ще хоче щось згодом з неї з'їсти. Це зручно, цей шифр має підгрунтя, ніхто на зайве не відволікається, та знає що треба робити.
    Але якщо вже сидиш, та п'єш вже несолодкий чай, то для кого і для чого той шифр із напрямом ложки, чи навіщо сипати комусь в чай цукор, він же за смаком.., чи поївши вдома, хтось спочатку перевертає виделку зубцями догори, а потім бере її, та несе мити? Це не правила, та не етикет, це безглузда метушня..
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    1452629875-84808c1d89c9c20c3548b8a0a2177aae.gif
     
    Potapapapa, Julla, sanykrimea та ще 1-му подобається це.
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    цій дамі таки бракує традиційних японських паличок..

    Хто з Вас вдома користується такими паличками повсякденно?
     
  10. Sass

    Sass Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.084
    Симпатії:
    12.381
    Ми ж не азіати.
    Не повсякденно, а інколи таки так. Прикольно.
    Ця падлюча приспособа змушує їсти повільніше..
    Це весело.
     

Поділитися цією сторінкою