Кількість-якість взаємопов'язані чи ні?

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем Энки, 14 жов 2015.

  1. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Всі термостати однакові - це пристрій, що тримає температуру у встановлених межах. Кожна праска має термостат, кожний електричний чайник має термостат. Всі чайники, що бачив я, мають два термостати - це може бути навіть одна пласка біметалична пружина, але вона має два клаци - один на пару, яка йде спеціальним каналом у ручці, а інший клац на меншу температуру, який унеможливлює повторне включення ще дуже гарячого чайника. У хлібопічці є термостат. У спліту кондиціонеру є не один термостат, У холодильнику є термостат. В електричних вимикачах-автоматах є термостати... Бистріше сказати буде де нема термостатів.
    Та всі вони однакові, бо роблять те саме - тримають температуру у визначених межах.
    А температура, це міра кінетичної енергії, яка числами, відносно якоїсь точки відліку, дає визначення кількості енергії. Температура - кількість.
    Але нам хочеться, у випадку розглядання всяких клапанів, називати, наприклад, температуру якістю, а витрату кількістю. Хоча витрата через клапан, є якісною характеристикою самого клапана.
    Отже, при спробі дати однозначні визначення висловам "якісне регулювання", та "кількісне регулювання", ми стикаємось із купою туманних неоднозначностей. Та найкращий вихід, я тут бачу, це не чіпати ці вислови, бо вони більш заплутують, ніж щось пояснюють, хай вони собі тихенько перебувають там, де народились, у радянських псевдонаучних книжках минулого сторіччя.
    --- добавлено: 15 жов 2015 у 13:45 ---
    Ви неуважно читаєте. Я запрошував Вас бути викладачем.
     
    Останнє редагування модератором: 23 жов 2015
  2. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    Добре, шановні форумчани. На прохання пана Энки:
    За параметрами та витратами теплоносія регулювання здійснюють:
    - якісне, що досягають шляхом зімни температури теплоносія за постійної його витрати;
    - кількісне, яке забазпечують шляхом зміни кількості теплоносія за постійної його температури;
    - центральне якісно-кількісне за спільним навантаженням опалення, вентиляції та гарячого водопостачання - шляхом регулювання на дженелі теплової енергії як температури, так і витрати мережної води.
     
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Добре, повторю. Температура - це кількість енергії. Витрата через клапан - якісна характеристика клапана.
    От прочитайте тако

    Щось у визначенні змінилось? Чи не стало зрозуміліше?
    Чи не означає, що викреслене є зайвим? Нашо і кому воно потрібне?
     
  4. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    А навіщо яйце називати яйцем? Давайте будем його називати "захищена від зовнішнього впливу шкаралупою овальної форми сукупність білка і жовтка, з яких утворюється зародок птахів та деяких тварин". Я думаю коли ви так будете казати буде зрозуміло всім.
    Є нормативні визначення, і якщо вони вам не подобаються, то це не значить що їх не існує. Не ви це придумали і не вам міняти.
     
    Tomash подобається це.
  5. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    На рахунок міняти, то зараз так, згоден. А от хто придумав?
    Справа в тому, що, наприклад, точка зору академіка академії моди та краси може наближати, чи віддаляти предмет від істини, чи точка зору акедеміка образотворчого мистецтва.
    А в точних науках нема авторитетів, крім природи. Муйня, з вуст академіка, лишається муйньйою.
    Якщо щось зайве, якимось чином потрапило в нормативи, та його ще не встигли виправити, то не означає, що не треба виправляти.
    Нормативи - дурні, тому що не заміняють думати.
    До речі, про яйце, Вами наведений, то - антиприклад для Вас. Та ще й не дуже повний, бо більш загально, яйце можна назвати - гамета.
    Визначення має бути одночасно достатньо вичерпним. Тобто, не тільки добре зрозумілим, а ще й не містити зайвого - однаково строго.
    Не має значення, чи подобається мені, чи не подобається, як і не має значення хто придумав, чи хто затвердив, а зайва муйня лишиться зайвою муйньою.
     
    Voyutichi подобається це.
  6. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    @Энки, це всього-навсього ваша особиста думка. Люди користуються термінами для позначення певних процесів, об'єктів, дій. Терміни якісне, кількісне регулювання вбачають в собі певний характерний для цього принцип регулювання та процес. А те що
    ваше цілком субєктивне судження. Хочете це змінити, доведіть їхню неправильність та вашу об'єктивність. Звертайтесь в Мінрегіонбуд.
    Я можу зрозуміти якщо щось працює краще і ефективніше за те що в нормах, але ж не визначення понять.
     
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Ви помиляєтесь., (сторінка кацапською трошки ширша).
    Я тут ні до чого.
     
  8. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    Повторюсь, це - ваша особиста фумка. Філософія ніколи не була точною наукою. Не бачу аргументів.
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Щоб бачити, треба дивитись. Але ніхто нікого не примушує.

    Предмет у філософії той самий, що й у математики, але опис проводиться різними спеціалізованими мовами.
    Математичні проблеми, наприклад, є філософськими. А філософія, як бачите на прикладі епістемології, визначає точність наук.
    Колись всі науки називались однаково - "філософія", але що принципово з тих пір змінилось?
    Розподіл на точні та не точні науки - достатньо умовний розподіл. Умовність прямо вказується у визначенні, щось наприклад: "як правило протиставляється", та "прийнято зараховувати".
    Тому у філософії, авторитет має значення, лише до певної межі. Хоча наука про науки і приналежить до філософії, але вона є найточнішою з наук.
     
  10. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    Ви змішуєте якісну характеристику з якісним регулюванням. Тут співставляєте хорактеристику клапана і теплоносія. Це те ж що сказати про холодну зброю те холодне лезо. Холодна зброя може бути з гарячим лезом. Тоді не варто називати холодну зброю холодною? Так само якісна характеристика термостатичного клапана може бути пов'язана з кількісним регулюванням.
     

Поділитися цією сторінкою