Твердотопливный котел на улице

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Dimas35, 4 жов 2015.

  1. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    приєднуюсь! і на скільки часу вистачає привезеної тирси?
    халява з гіллям закінчилась, нажаль, тільки-но пристосувався топити сирим гіллям ...
    продовжую топити обрізками дубових дощок.
    ну що сказати: не супер-пупер, але зараз зменшив площу колосників - поклав кілька пластин- і вийшов на такий режим- завантажую 3 відра обрізків ( купувались літом 2016 і зберігались під накриттям), розганяю котел до 65С і далі на РТ в режимі мінімуму горіння зі шпариною 2мм на піддувалі з ввімкненим насосом. так горить приблизно 4 години. якщо вимкнути насос- починає підніматись температура і двічі виходив на підкіпання . вигорає майже повністю, попелу залишається 2-3 літри на добу, в такому стані колосників закинув торфобрикетів 18 шт( відро) на ніч. в результаті о 9-00 ще був жар на пластинах, з якого розпалив дрова. попелу набагато більше -5 літрів. "підтримування вогнища" тривало 10 годин - так тліла закладка торфобрикету, також не супер, СО охолола за цей час до 30С.
    так що Василь, дякую за підказку стосовно площі колосника.
     
  2. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Невеликі висновки по роботі на тирсі.
    Кількість завантажень котла однакова на тирсі та на гіллі. Котел "стартує" повільніше, обсяг полум"я в камері допалу менший ніж на дровах та гіллі. Через димохід вилітає дуже багато попелу, сніг в радіусі 10 м суттєво потемнішав.
    З позитивного: температура в шахті набагато нижча ніж на дровах та гіллі ( для тирси нема сенсу в "мокрій" шахті) , завантажувати легше ніж гілля (вища сипучість та мала відстань від запасів до котла), плавність горіння дозволяє більш рівномірно утримувати температуру. Диміння з комину менше ніж на дровах та гіллі.
    Останній тиждень опалював дім ТП котлом лиш зранку та ввечері ( в день не перебував у дома) в залишку ще 0.8 куб тирси. Експерименти продовжуються!
     
  3. anapogo

    anapogo Стажер

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Житомир
    Якщо ще потрібно, в Житомирі по вул.Вітрука, біля військового кладовища, вчора помітив великі купи обрізаного гілля.
     
  4. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    А хто заплатить за його подрібнення? Я вважаю недоцільним кришити гілля з метою "заготівлі палива". Виходить велика собівартість 1 куб. м, купувати дрова в метровках стане в ту саму ціну. Коли оплачується "вивезення- утилізація" + невеликі кошти, котрі сплатив Єрні то в тому є хоч якийсь зиск.
    На міських вулицях зрізає "Зеленбуд" і "дасть по шиї", коли влізти в його "вотчіну".
     
  5. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    Бачив, що трактор з причіпом по місту їздить і кришить гілля на щєпку
     
  6. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    Зеленбуд ріже гілля та дробить, Спілкувався з майстрами. На роботі отримав завдання промоніторити ринок щепи. В Житомирському регіоні (+- 50 км) знайшов біля 12 виробників щепи, середня вартість 250- 350 гр за куб.
     
  7. anapogo

    anapogo Стажер

    Повідомлення:
    15
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Житомир
    Так я думав, що подрібнювач у Вас вже є... Зробити його значно простіше ніж котла
     
  8. Vasil77

    Vasil77 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.116
    Симпатії:
    1.126
    Адреса:
    Житомир
    https://krainamaystriv.com/threads/24476/ так він Існує))) і я знаю йому вартість, показна простота та затрати на його експлуатацію мені добре відомі. Для мене, саме простіще, зробити 2 котли ніж 1 нормальний подрібнювач.
    --- добавлено: Mar 11, 2017 4:32 AM ---
    Ви маєте розуміти, що гілля то низькокалорійне паливо, з питомою масою 250 кг в 1куб м (подрібненого) з великим вмістом вологи. "заготовляти" на поті, "сушити" та ін. то танці шаманів півночі, і зусилля не варті результату. Найкраще, для мене!, привіз- висипав біля котла- спалив- привіз нову партію.
     
    Останнє редагування модератором: 19 бер 2017
  9. pic16f887

    pic16f887 Прораб

    Повідомлення:
    345
    Симпатії:
    313
    Адреса:
    Київська обл
    Мій твердопаливний котел хоч і не на вулиці, а в повітці, але він за 30м від дверей до дверей. Встановив теплоакумулятор через стіну від повітки в гаражі, обв'язка ТА нестандартна, але все працює, хоча потрібно покращити зовнішній вигляд. Після розтопки котла при 50 градусах спрацьовує терморегулятор і відкриває кран на котлі і вмикає циркуляційний насос (ЦН). Після прогріву до 77 градусів і вище спрацьовує друге термореле і відкриває кран зарядки ТА. І так триває доки котел не вихолоне до 75 градусів. Після охолодження котла до 30 градусів спрацьовує реле і перекриває кран котла, а друге реле відкриває кран відбору тепла з ТА. Клапаном з термоголовкою виставляю бажану температуру подачі. Внизу теплоакумулятора зробив змієвик з мідною трубки довжиною 10м і діаметром 20мм. Планую встановити заводський сонячний колектор. Ще в планах подружити ТА з кімнатним термостатом.

    теплоакумулятор.png IMG_20170408_183523.jpg IMG_20170408_183537.jpg IMG_20170408_183557.jpg IMG_20170408_183618.jpg IMG_20170408_183658.jpg IMG_20170408_183901.jpg IMG_20170408_183924.jpg IMG_20170408_184019.jpg IMG_20170408_184107.jpg IMG_20170408_184133.jpg IMG_20170408_201450.jpg
     
    Останнє редагування: 8 кві 2017
    Petko, Бубі, Erni та 3 іншим подобається це.
  10. predka

    predka Прораб

    Повідомлення:
    544
    Симпатії:
    403
    Адреса:
    м.Львів
    @pic16f887, а яке маркування тих моторів,я так зрозумів,що вони перекривають звичайні шарові крани,чи крани прослаблені?
     

Поділитися цією сторінкою