Токарно-фрезерний станок по металу своїми руками

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Vyacheslav.Nevolya, 30 вер 2015.

  1. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    IMG_20160725_123421.jpg

    Ось для демонстрації на різав шліци на валу.

    IMG_20160725_123446.jpg
    --- добавлено: 25 лип 2016 у 17:36 ---
    Ось відео

     
    Останнє редагування модератором: 2 сер 2016
    Шурик Сказка та slavko.malynovsky подобається це.
  2. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Шліци та шпонки на валах це добре, але якщо придумати таке щоб ще й у отворах нарізати їх, то було б ще краще. Хочу використати цю ж саму ділильну головку, залишається тільки придумати механізм який буде різати пази.
     
  3. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
  4. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Думав думав і нарешті придумав. Ставити цю приблуду на токарний станок немає сенсу, він у мене маленький і місця вільного бракує. Буде нова станина, на якій з одного боку закріплю ділильну головку, а на іншій сам механізм з різцем. На цей раз не буде ніяких двигунів, тільки механіка та м'язова сила.
    Знайшов ось таку пару рейка-шестерня, сказали що це для бортування мотоциклетних коліс. Стукнув молотком, вм'ятини не з'явилися, значить метал гартований і деталь підходить для таких цілей. Тобто гнутися сам шток не буде, можна робити на ньому кріплення для різця. Ось що зробив сьогодні.
    IMG_20160728_191203.jpg IMG_20160728_191301.jpg IMG_20160729_111546.jpg IMG_20160729_111600.jpg
    IMG_20160729_174242.jpg IMG_20160729_174251.jpg

    Працювати це все діло буде так: виставляєть деталь в патроні, опускається на 1-2 десятки, важіль потягнув шток вийшов і різцем зняв трохи металу. Операція буде повторюватись аж поки не буде досягнута потрібна глибина шпонкового паза. Так само можна буде робити шліци. Знаю що така ручна робота займе багато часу, але мені різати шпонки не в промислових маштабах.
    --- добавлено: 29 лип 2016 у 18:20 ---
    Маю квадратну заготовку 8х8 з Р6М5, з якої планую зробити різець. Як її закріпити на кінці штока? Було б добре просвердлити отвір, але свердло не візьме такий метал.
     
    Останнє редагування модератором: 6 сер 2016
    slavko.malynovsky подобається це.
  5. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Різці краще робити з поламаних пальчикових фрез або ценровочних сверл підуть і поламані сверла як що там зостався рапіт.Бо круглий отвір у оправці для різака набагато лекше зробити аніж квадратний.Я в молодості теж з квадратного починав , а тоді зрозумів що з круглим набагато простіше.Хоча може ви щось видумаєте в цьому плані революційне, то я готовий повчитися)))Хоча і квадратне в круглому отворі затиснеться непогано як що з торца болтиком притиснути.І непогано під місце де болтик притискає рапіт на точилі впадинку зробити , щоб надійніше фіксувалося.
    --- добавлено: 29 лип 2016 у 19:10 ---
    Напрасно ви не механізуєте процесс.Якийсь колінвал з мопедика хай штовхає по направляючих оправку з різцем .Тільки оберти невеличкі.
     
    Останнє редагування модератором: 6 сер 2016
    Vyacheslav.Nevolya подобається це.
  6. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Обычное сверло с напайками, которые на стройрынке для бетона продают. Если напайки изношены, можно поправить болгаркой.
    (Из опыта, рассверливал отверстие в стабилизаторе поперечной устойчивости авто, железяка из рессорной стали с термообработкой. Обычное сверло просто сразу садится, с напайками-секундное дело).
    Метчики машинные целиком из быстрореза, напр. у метчика М10 хвостовик диам. 8мм.

    ЗЫ. Девайс, который Вы строите, называется строгальный станок. Они действительно бывают с ручным прводом, но мехривод не особо сложная вещь, собсно, как и сам станок. Спросите гугл "Gingery Shaper".
    Однако, почему бы не делать шпоночный паз во втулке на обычном токарнике, втулка в патроне, резец в резцедержке и строгай себе...
     
    Останнє редагування: 29 лип 2016
    slavko.malynovsky подобається це.
  7. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Я маю два квадрата з яких можна зробити 4 різці різного розміру.

    Нічого революційного, ось так я планував зробити. Різець вставив у прорізь і болтиком стягнув

    Untitled.png

    Якщо у Вас є кращий варіант кріплення я перегляну усі пропозиції.

    Поки що буде ручний варіант, є сумніви чи взагалі щось з цього вийде. Затрати дріб'язкові, лише диск до болгарки та пара електродів, тому в якості експеременту треба спробувати. Якщо все буде нормально і ручний варіант запрацює то можливо механізую, на зубчатій рейці відшліфую поверхні тертя, в якості направляючих використаю бронзові бруски або вставки.


    Дякую. Треба буде пошукати, можливо існують свердла ф4.

    Все просто, не хочу убивати направляючі втулки та гвинтові пари станка. Я пробував такий варіант, мені не сподобалося, воно того не варте.


    Ось приміряю, переглядаю різні варіанти.

    IMG_20160801_171937.jpg IMG_20160801_172002.jpg IMG_20160801_172043.jpg
     
    slavko.malynovsky подобається це.
  8. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Напильником вполне можно из круглого сделать квадратное отверстие. Вот здесь я тоже квадрат быстрореза 8х8 использовал (фото в первом посте)https://krainamaystriv.com/threads/22721/Для облегчения работы, хорошо бы наметить на заготовке круг, с диаметром равным диагонали квадрата, видно до какого места напильником работать.

    ЗЫ. В общем то вполне рально из квадрата быстрореза сделать протяжку, но прессом я еще не обзавелся, а тиски и так уже варенные. :)
     
    Останнє редагування: 1 сер 2016
  9. Рус Укр

    Рус Укр Майстер

    Повідомлення:
    90
    Симпатії:
    33
    Цікавий варіант кріплення , я ось сам міркував як поламані дискові фрези порізати так щоб закріпити в оправці і ви мені подали ідею .Тільки я спробую не сверлити ,а зроблю точилом чи богаркою виямку на передній частині різця приблизно на тому ж рівні що ви планували отвір , тільки зліва і теж спробую затиснути винтом.Треба буде поміркувати)))
     
  10. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Идея подсмотрена на буржуйском сайте. Две половинки, сзади винта, качаются на куске хвостовика от сломанного сверла. На половиках неглуглубокие канавки для него.
     

Поділитися цією сторінкою