Токарно-фрезерний станок по металу своїми руками

Тема у розділі 'Станки', створена користувачем Vyacheslav.Nevolya, 30 вер 2015.

  1. turner

    turner Прораб

    Повідомлення:
    424
    Симпатії:
    280
    Адреса:
    Україна Миколаїв
    Якщо пори всеж "имеются", то там буде чому накопичитись(дрібна стружка,абразив)
    І ніяке масло його не вимиє, особливо, коли йде робочий хід
    І тоді стає питання сили, з якою шкіра(з абразивом!) рухається по направляючих, і в противагу їй- войлок, фетр, які мають більшу пружність(за рахунок більших пор=))
    А В"ячеславу, вже треба захищати не направляючі, які, як я розумію- хромовані:vo:, а капролонові втулки, хоча, напевно, їх вистачить на його життя
    Навіть якщо їх прийдеться поміняти місцями
     
  2. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Аминь! :)
    Совсем не хочу с Вами спорить, всего только изложил свои практические наблюдения.
    Свежие царапины на станине мне были особенно заметны, т.к. пришлось руками шабрить её полностью (ТВ16, была яма ок. 0,2 (двух десятых) мм на передней направляющей).
     
    turner подобається це.
  3. turner

    turner Прораб

    Повідомлення:
    424
    Симпатії:
    280
    Адреса:
    Україна Миколаїв
    Вічного нічого нема-все зношується
     
  4. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Та да, но обидно, блин! :). Хотя есть радикальный способ-гофры.
     
  5. turner

    turner Прораб

    Повідомлення:
    424
    Симпатії:
    280
    Адреса:
    Україна Миколаїв
    На 16К20 були передбачені металеві накладки
    І все ж направляючі спрацьовувались
     
  6. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Немає нічого вічного. Я ж не в промислових маштабах буду на станку точити, тільки для себе і можливо якщо хтось із знайомих попросить. Тому втулки та направляючі ще не скоро постираються, на мій вік вистачить.

    Якось одна людина написала мені "Станок х....я, ти на ньому тільки прутики будеш точити". Ну ось так і сталося, точу "прутики" діаметром 20 см... Якщо кріплення супорта трішки перемістити то 24см буде під силу. Товариш попросив виточити такий корпус для підшипника, якщо я правильно зрозумів то це для копірувального фрезерного по дереву.

    Із 20 см
    IMG_20160404_151918.jpg

    До 17 см

    IMG_20160405_101313.jpg
     
    slavko.malynovsky подобається це.
  7. turner

    turner Прораб

    Повідомлення:
    424
    Симпатії:
    280
    Адреса:
    Україна Миколаїв
    Нічого не треба переміщувати
    Зроби собі додатковий невеликий різцетримач, який кріпиться в наявний
    Тоді обмежувати тебе будуть лише направляючі штоки
    Ще один плюс,-розточка більш-менш великих і довгих отворів
    Удачі!

    P.S Привчи себе до розмірів в мм
    Так тобі буде зручніше
     
  8. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    А если вспомнить старинный способ крепления резца прижимной пластиной, то может не только перемещать ничего не придется, но и появится возможность использовать "взрослые" резцы с державками нпр. 20...25 мм высотой.
    Я на своем иногда так делаю https://krainamaystriv.com/attachments/103964/
     
  9. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Дякую за поради. Зараз немає такої необхідності, деталі такого діаметру не часто буду точити, тому поки що нічого переробляти не буду. Знову захотілося збільшити функціональність станка, буду робити ділильну головку. Хочу її ставити на супорт замість різцетримача. Вона буде мати маленький токарний патрон, крутитися він буде на втулках, положення фіксуватиметься зажимом. На іншій стороні буде диск із шкалою (на принтері роздрукую шкалу та приклею до диску, простіше не придумати). Сам процес буде відбуватися так: в патрон ділильної головки ставиться деталь, в основний патрон пальчикова або дискова фреза (або свердло якщо отвори потрібно точно просвердлити), виставив градус і пройшов фрезою. Тоді буде можливість нарізати на валах шліци, або й навіть простенькі шестерні або зірочки.
     
  10. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Весьма интересно будет узнать Ваши выводы о точности такого способа.
    Бо уже даже напечатал на самоклейке шкалу, но что-то меня сомнения взяли, для станка по дереву оно самое то, а с металлом вроде как диск делительный с отверстиями положен.
     

Поділитися цією сторінкою