Каркасный дом - жилье или сарай?

Тема у розділі 'Строительство дома - общие вопросы', створена користувачем barmen, 3 лип 2008.

  1. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    На мою думку, каркасник це перш за все економічно вигідний варіант для економіки держави і можливість задовольнити потреби громадян витративши мінімум наявних ресурсів.

    Для побудови каркасника потрібно мінімум ресурсів і зусиль. Якщо ви будуєте цегляний будинок, то для випікання цегли потрібно в карєрі накопати землі, а це витрати на бензин і техніку, далі сформований шмат обпікати, а це дорогий газ, а далі велику масу потрібно перевозити, а це бензин і техніка, а далі кожну цеглину встановити, а це величезна кількість годин ручної праці...а в кінці ще й не достатня теплоізоляція і треба ліпити ще додатково теплоізоляцію, а потім зясовується що і без вентиляції погано, бо надлишкова вологість і велика кількість матеріалів всередині будинку, які "газують" і отруюють повітря. А зробили вентиляцію, то тепло втрачається і тоді треба ліпити рекуператори і рік за роком і прийдемо до того, до чого прийшли американці, тобто каркасник з повітряним опаленням/кондиціюванням і відповідно вентиляцією з рекуперацією.
    Якщо ж у вас каркасник, то весь матеріал для каркасника перш за все легкий(мінімум витрат на перевезення) і дешевий(мінімум витрат на виготовлення). Також ви за 3дні можете встановити каркас без будь-яких зусиль як на відео вище, а за місяць взагалі легко збудувати величезний будинок при мінімумі витрат енергетичних і трудових ресурсів. До того ж перепланувати каркасник простіше і будівельного сміття менше. А щодо терміну служби карканика, то просто треба тільки дотримуватись тех. процеса обробки деревини, тобто не кісточкою мазати пропитку і отримувати міліметровий шар пропитаної деревини, а під тиском в камерах просочувати деревину по всьому обємі.

    Крім того в Америці ще й по максимуму стандартизували каркасники, щоб більша була масовка і відповідно менші витрати на виробництво, а хто хоче щось трішки нестандартне, то ОК, але кожне відхилення коштує покупцеві великі гроші.
     
  2. romalex4

    romalex4 Майстер

    Повідомлення:
    406
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    могилев-подольский
    це більше пов"язано з технологічністю самого процесу, не гарантія, що це буде і надалі, читали мабуть про будівельні принтери, можливо саме ця технологія і буде самою дешевшою та масовою.
    майже такі саме затрати і у каркаснику, а ще багато часу на вирощування деревини.
    утеплення каркасника не відміняли, пиріг стіни на сьогодні, не тільки не дешевший, а і дорожчий.
    все таке саме можна сказати і про каркасник, більше того - саме для каркасника це все більш актуально.
    це взагалі не перевага, будинок будується згідно проекту.
    так, це великий плюс, але не самотужки.
    для нас це взагалі "захмарні" технології
    ось цим все сказано. Я думаю, розвиток саме технологічного будівництва пов"язаний з підвищенням мобільності населення, намаганні більше заробити та мандрувати, помінялися цінності - будинку не потрібно бути "крепостью".
    в тому-то і справа, в кінці-кінців приклади будівництва каркасників говорять про вищу ціну на нього по зрівнянню з кам"яним, схожого комфорту.
    На сьогоднішній день, у нас ще економічно вигідно будувати кам"яні будинки. Хоча це не надовго - виробники цегли вимирають, як клас, залишаться самі стійкі, але ціни будуть захмарними. Ось тоді "ближчими до нас " стануть СІП-панелі, каркасники, а можливо і надруковані на принтері.
     
  3. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Чому ж тоді квадратний метр каркасника коштує 2900грн, а цегляного 4800грн. і це враховуючи, що як ви сказали
    Звичайно що так, але я вказував що сама по собі цегляна стіна є міцною, але без утеплювача є недостатньою в сенсі теплоізоляції, бо метрові стіни ніхто будувати не буде.
    Я мав на увазі, що при необхідності легко змінити планування всередині будинку і непотрібно розбивати стіни, дихати пилюкою і думати як утилізувати тонни будівельного сміття. А необхідність може виникнути у нових власників, чи у вас смаки змінились, чи куча інших причин може бути.
    Це актуальне не для каркасника, а для всіх сучасних матеріалів, які ми все більше використовуємо. Майже в будь-якому сучасному будинку є металопластикове вікно із ПВХ пластмаси, також "паперові" внутрішні двері обтягнуті ПВХ плівкою, також "паперові" меблі обтягнуті ПВХ плівкою, також полімерні бетони, чи ламінати, чи ковроліни, чи інші легкоплавкі матеріали, які постійно небагато, але "газують" і труять повітря в будинку і немає значення який будинок, бо в ньому вже і так багато всього що псує повітря, а перш за все це сама людина, яка видихає не менш шкідливі гази+патогенні мікроорганізми.
    Але я не противник сучасних матеріалів, просто вентиляція так чи інакше потрібна. А без сучасних матеріалів нам не обійтись, бо вони нам економлять величезні енергетичні ресурси і дозволяють мешкати на планеті не мільйону людей, а мільярдам.
    Так, це великий плюс, бо двоє людей без крана можуть за 2-3 дні зібрати каркас великого будинку, а якщо цегляний будинок, то тільки на те, щоб тягати бетон для кладки цегли, потрібна величезна кількість праці. Я вже і не кажу, що кожну маленьку цеглину треба встановити в купу з іншими і так місяці/роки роботи, якщо також дві людини будуть робити цю роботу.
    Що ж там захмарного? Звичайна герметична труба з кришкою для установки досок і в яку потім подають під тиском пропитку, попередньо провакумувавши весь обєм.

    Він повязаний з бажанням держави зменшити свої соціальні витрати і більше отримати прибутку, який можна використати для покращення умов в суспільстві, а для виробника додатковий прибуток дає можливість покращити/розширити виробництво і створити додаткові робочі місця.
    Якщо ж громадянин держави будує цегляний будинок, то він витрачає в декілька разів більше своїх заощаджень і також своє здоров'я, якщо хоче ще й зекономити на будівництві, а як результат такому громадянину буде не вистачати на оплату поточних рахунків, наприклад, за газ і він буде потребувати субсидій від держави. Також в ще гіршому випадку дорогий довгобуд може призвести і до проблем зі здоровям і навіть інвалідності, що теж призведе до вимоги громадянина надати йому пенсію по інвалідності. Загалом держава змушена буде наявні кошти більше витрачати на соціалку, а не на розбудову інфраструктури. До того ж довгобуд довго не дає отримати бажаного комфорту і громадянин постійно в пригніченому і незадоволеному стані, що теж не в плюс для держави і суспільства в цілому.
    Раніше держава штучно зменшувала ціну на енергоносії, компенсуючи різницю за свій рахунок, просто беручи кредити. А зараз все природньо, тобто ціна чітко визначається кількістю затрачених енергоресурсів. Саме тому людина придумала пластмасу, бо щоб розплавити 1кг пластмаси потрібно в сотні і тисячі разів менше енергії, ніж якби ми всі речі робили із алюмінія чи сталі. Саме тому придумали каркасник, бо сумарні витрати ресурсів і годин праці в сотні разів менші ніж для цегляного будинку. До того ж утилізація каркасника дешевша, хоча для України це ще не актуально, бо будівельне сміття вивозять безконтрольно засмічуючи все навкруги.
     
  4. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    а як гарненько горять каркасники - цілими кварталами tschaj

    а ти стоїш собі на балконі тай споглядаєш на все те (особистий досвід, ніякої комерції, 2002 рік, Калгарі)
     
    Бригадир подобається це.
  5. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Цегляні горять не гірше. Горить те, що всередині будинку і враховуючи, що всередині будинку багато речей зроблено із сучасних легкоплавких матеріалів, то різниці який будинок абсолютно немає. До того ж нормальний каркас і OSB на ньому, ще й пропитують антипіренами, що не дають їм горіти.
     
  6. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    Вы классно расписали за изготовление кирпича и совсем быстро у вас получилась обшивка каркасника.

    ДЕ ж смайлики делись?
    --- добавлено: 15 тра 2017 у 21:41 ---
    Тому, шо цегляний надійніший і міцніший.
     
    Останнє редагування модератором: 23 тра 2017
  7. romalex4

    romalex4 Майстер

    Повідомлення:
    406
    Симпатії:
    92
    Адреса:
    могилев-подольский
    вибачте, не володію такими конкретними даними, думаю, ви не все врахували.
    це тільки одна сторона справи. Ось ви говорили, що американських каркасниках використовується механічна вентиляція. Але промовчали про причину монтажу саме такої системи, а вона в тому, що в таких будинках, де стіни наповненні мінватою, ППС, поліуретаном, тощо необхідно створити підвищений тиск. При цьому у кам"яних цього робити не потрібно, у кам"яних на відміну від каркасників працює гравітаціна система вентиляції.
    це було б виправдано, якби дійсно каркасні будинки були значно дешевшими за кам"яні. Але такого не відбувається, у всякому разі у нас на периферії, ні одного каркасника за останні 10-15 років, в основному ГБ. Зі свого досвіду скажу: так, дуже довга та складна робота підняти кам"яний будинок, у нас з сином та одним підсобником пішов повний сезон щоб підняти двоповерховий будинок під кришу. І я не пропагую саме за кам"яні, хоча в мене "душа лежить" саме до них.
    Мабуть повторюсь, але будинок то філософія, це не місце переночувати чи сховатися від дощу - це мабудь відчуття чогось більшого.
    Часи міняються, люди стають мобільніші, часто переїжджають, і завжди хочеться мати на новому місці добротне житло, так що каркасники теж мають право на існування. На сьогоднішній день будівництво будинку дуже дорога справа і з кожним роком все дорожче. І якщо дійсно каркасник відчутно буде дешевшим, то це тільки плюс для людей.
    так, але кам"яний в деяких випадках нескладно і відновити на відміну від каркасника
    ось тут ви помиляєтеся, просочування антипиренами тільки затримують горіння на дуже короткий час, розрахунок на швидку евакуацію людей.
     
  8. LVV

    LVV Прораб

    Повідомлення:
    431
    Симпатії:
    425
    Адреса:
    Закарпатська обл., Свалявський р-н
    Продовження...
     
  9. KolesovV

    KolesovV Підмайстер

    Повідомлення:
    81
    Симпатії:
    9
    Каркасный дом тоже дом. Кому-то нравится, а кому-то нет. По мне так не очень.
     
  10. fenrim

    fenrim Підмайстер

    Повідомлення:
    37
    Симпатії:
    1
    как по мне, то если для дачи, то самое оно. тем более, что у нас торнадо и штормов не бывает
     

Поділитися цією сторінкою