Фарбування оцинкованого даху

Тема у розділі 'Кровельные покрытия', створена користувачем gorar, 11 чер 2015.

  1. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Якби в мене були гроші на новий дах, я навіть не створював би подібної теми. Але навіть із новим покриттям (напр. металочерепиця) де гарантія що через 15-20 років вона не буде пошкоджена корозією?

    Минулого року знімали дах із хати мого прадіда (реконструкція). Будиночок з 1922 року (свідчить надпис - вирізьблений над вхідними дверима). Половина даху покрита, ще до війни та прошита кулями під час війни, друга половина покрита вже після війни. Так останні 20 років (те що я памятаю) кожні 4-6 років дах чистили дротяною щіткою і фарбували "Серебрянкою" (порошок розбавлений на оліфі). На листах бляхи, які зняли, ще досі залишилися (правда вже мало замітні) печатки, на внутрішній стороні. І тій блясі по суті нічого не бракує, внутрішня сторона взагалі без корозії.
    До чого я веду: мені головне функціональність! Не важливо якого кольору чи яким методом зроблений дах, важливо щоб він виконував свою роботу - захищав від опадів будинок. для цього потрібно щоб саме покриття не псувалось. Тож я хочу зараз, коли корозія почалась тільки на 20-30% поверхні, її зупинити та подовжити термін служби. Або через 15-20 років (не менше) коли таки прогниє наскрізь - замінити вже дах повністю.
     
    Володимир П, buddybuild та WalterCV подобається це.
  2. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    То й на своїй хаті так робіть hello
     
  3. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Була така думка, але:
    - те що я описував робилось більше для вигляду аніж для зупинки корозії, через 2-3 роки знову вилазили руді плями, а за 5-6 вже із попереднього фарбування практично сліду небуло.
    - чи я погано шукав, але поки мені не попадалась така фарба "серебрянка", та напевно я просто незнаю як вона правильно називається.
    - на скільки я розумію "серебрянка" - це наповнювач, відповідно до нього потрібно хорошу основу (лак, фарба....) це також задача.
    - та й часи міняються, технології нові, може є щось ефективніше.

    І взагалі я тут хотів почути поради від простих людей які таке робили, та можуть написати відгук: "я так робив ... - дешево але за рік злізло; а я так .... - за 5 років все чудово.... " а в результаті більшість постів це реклама якої і так достатньо всюди.
     
    WalterCV подобається це.
  4. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Приблизно так. Я саме це описував.
    У нас вільно продається.
    Вона іде вже готова. Можна, звичайно, в неї ще натуральної оліфи добавити.
    Є. Але і ціни "нові". А невідомо який буде ефект. Треба відгуків з практики.
    Ну, я свою практику описав.
     
  5. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы
    тогда Вам сюда, коль не отделили словеса от плевел
    http://www.okorrozii.com/
     
  6. aluma

    aluma Бригадир

    Повідомлення:
    553
    Симпатії:
    228
    Та понятно и даже очень. :)
    Я про то, что такая работа весьма трудоемка, а результат относительно кратковременный.
    Можно даже не спрашивать коллег, просто почитать, что иногда написано на банке с краской.
    Там обычно макс. неск. лет указано.
    И одно дело, когда красишь новое цинк. покрытие (как в моем случае с воротами), другое, когда черный металл (ржавчину).

    ЗЫ. Про всякие добавки и результат их использования можно прочитать в "Ингибированные нефтяные составы для защиты от коррозии". Книжка времен разработки мовиля в СССР и чуть заумная, но местами интересные выводы попадаются.
    Сорь, ссылки нет, у мну бумажная.
     
  7. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Отож: начитався Ваших порад, погуляв в мережі, вирішив таки використати АК-125. Замовив, до кінця тижня має бути.
    Планую робити так:
    1. Місця, де появилася ржавчина, "почухати" дротянкою.
    2. Змити поверхню щіткою із якимсь посудомийним (типу Гали), потім прополоскати водою (куди дістану то мийкою високого тиску, куди ні то просто струменем води)
    3. Обезжирити поверхню розчинником (поки що не придумав яким способом, можливо з допомогою тої ж щітки, підкажіть!)
    4. Покрити фарбою АК-125 з допомогою компресора в 2 - 3 шари.

    Хто? Що? Можливо підкаже поки не почав ;)
     
    WalterCV подобається це.
  8. WalterCV

    WalterCV Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.757
    Симпатії:
    4.038
    Адреса:
    CV UA
    Будь-яким розчинником будь-який способом.

    А не досить потім витерти сухою тканиною і обезжирити?
    --- добавлено: 23 чер 2015 у 10:56 ---
    Тільки майте на увазі, що навіть сам виробник робить приписку, що та емаль АК-125 для "помірного клімату" або всередині приміщень...
     
    Останнє редагування модератором: 1 лип 2015
  9. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы
    в маркировке 125 - "1" = первая цифра - указывает атмосферостойкая, стояла-б "7" - быыла-б химстойкая, "2" для внутренних работ и тд. маркировка нормируется. всё остальное № разработки, включая присоединённые буквы после цифр. Первые буквы указывают на плёнкообразующее.

    Старое выгоревшее покрытие из оцинкованной стали.
    Как правило это фальцевые кровли со стоячим фальцем. (хорошо если двойной, тут меньше трений от температурных перемещений). если фальц "скачет", что случается - его следует закрепить хотя-бы кровельным саморезом (иное трудоёмко).
    жир на кровле маловероятен. салом не бросались, банку с отработкой тоже по ирландски через конёк не перебрасывали.
    поэтому:
    основное - грязь. (пыль, деревья, выбрасывающие производства, сажа дымаря и тп) тут нужна конкретика.
    Моем вытираем или на солнце само сохнет.
    Шпателем+щёткой по пластовой ржавчине. ветерочек, веничек, тряпка (можно мешковину)
    Кисть+преобразователь http://tamak.org.ua/content/1/5/ или "лучше" http://tamak.org.ua/content/1/18/
    лучше "преобразуем" за 2 раза. на сонце сохнет быстро. Все микротрещины "усохнут".
    далее ГФ-021 красно-коричневую . Цвет даёт сурик железный и далее обезопасит от пропусков (есть быстросохнущий от "Химрезерва") + порошок от "лучше".
    далее эмаль за 2-3 раза. Кисть+валик.

    площадь работы на день. выбираем так, чтобы не перевалить через ночь неогрунтованной поверхностью. и особое внимание и тщательность к окраске ребра фальца.
    --- добавлено: 23 чер 2015 у 16:23 ---
    преобразователи ржавчины - составы, расход http://www.anytech.narod.ru/AutoRef.htm
     
    Останнє редагування модератором: 1 лип 2015
    gorar та Володимир П подобається це.
  10. gorar

    gorar Підмайстер

    Повідомлення:
    39
    Симпатії:
    19
    Ось тут потрібно уточнити: грунтовкою із перетворювачем покриваємо тільки місця ржавчини, чи повністю всю поверхню?? (в описі фарби вказано що можна використовувати прямо на оцинковану поверхню).
     

Поділитися цією сторінкою