Мінуси та плюси "теплого полу"

Тема у розділі 'Теплые полы', створена користувачем Килав, 8 тра 2015.

  1. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Ні не все.

    Ось памаленьку-помаленьку ми підбираємося до суті.
    А як ви нагрієте радіаторами простір у кімнаті до однієї заданої температури (не за їдеальних умов)???
    А тепер намалюйте собі у голові, температурні зрізи, потім прикиньте тепловтрати через стіни, стелю та підлогу.....

    У фізики є своя думка.
     
    ysfox подобається це.
  2. ysfox

    ysfox Стажер

    Повідомлення:
    28
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Я Вам про кури а Ви мені про яйця, от і все). Не буду далі сперечатись бо ні до чого це не призведе.

    П.С.: все вище сказане і було про ідеальні умови. Звісно що неоднорідність пластів повітря нагрітого радіатором чи теплою підлогою + тепловтрати стін і стелі кімнати внесуть свої корективи. Але скільки Ви в кімнату тепла вчачали стільки з часом вона і віддасть, і від того нікуди не дітись, от через що була ця вся терада ні про що.

    Знаступаючим світлим святом Воскресіння Христового усіх :)
     
    Останнє редагування: 30 кві 2016
  3. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    І Вас також!


    Так я ж не сперечаюсь.
     
  4. ysfox

    ysfox Стажер

    Повідомлення:
    28
    Симпатії:
    1
    Адреса:
    Львів
    Дякую! :)

    Мені от стало цікаво не для суперечки, а просто думка в голові. Що ефективніше нагріє кімнату батарея чи тепла підлога, якщо кімната заставлена різним хламом і меблями + килими. Таке дуже часто у нас, нам ще далеко до європейського мінімалізму :). Ці ж усі меблі з низьким коефіцієнтом теплопередачі будуть заважати ефективній роботі теплої підлоги. Чи я тут помиляюсь? Це просто чисто для себе роздуми. В кухні і коридорах де плитка то все зрозуміло а в таких кімнатах як воно себе поведе.
     
  5. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    У мого швагра будинок 280м2, на підлозі ламінат, і жодної батареї. Стіна 0,5м цегла + фасад 5см пінопласту. В перший ліміт завжди вкладався.
    У мене в будинку 1 поверх тепла підлога, на другому ал. батареї, при відкритих дверях включаються рідко.
     
    ysfox подобається це.
  6. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    На жаль, навпаки :(
    Інерційність теплої підлоги просто гіганська - разів в сотню більша, ніж батарей. Тому для завдань швидкого прогріву приміщення вона дуже суттево поступається батареям.
    Крім того, інтенсивний прогрів категорично заборонений конструктивними особливостями теплої підлоги (ну але хто його дотримується :-[ )
     
  7. Jonic

    Jonic Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.956
    Симпатії:
    3.713
    Увы, нет.
    Имхо @ysfox, аргументированно пояснил, что конвекторы быстро нагревают потолок в помещении и поднимают также пыль столбом. А зону около пола, где и требуется нагрев, прогревают хуже всего и в последнюю очередь. Да и свойство "малая инерция" полезно только для дачи или охотничего/рыбацкого домика. Это все, естественно, при одинаковой мощности нагревателей.
     
  8. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    И то и другое греет. НО ТП хорош и эффективен только на теплоёмких покрытиях - бетон, камень, керамика. Любое другое покрытие (ламинат, дерево, линолиум) - теплоизолятор.
    Кто переломит стереотип и положит в спальне, возле кровати, кафельную плитку?
     
  9. Jonic

    Jonic Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.956
    Симпатії:
    3.713
    Под такие покрытия успешно кладут "комфортный пол", а недостающую мощность добирают теплыми стенами, подоконниками или традиционными конвекторами або радиаторами.
     
  10. Vladimir1966

    Vladimir1966 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.110
    Симпатії:
    710
    Адреса:
    с. Нові Петрівці
    Навіть повністю деревяне покриття забезпечує необхідний прогрів приміщень.
    Звичайно воно вимагає дещо вищої культури виробництва.
    - перепади висот стяжки до 1 мм
    - усилення стяжки
    - укладання без використання підкладок, а на еластичні клеєві суміші

    У мене в будинку все опалення вбудинку теплого підлогою - не жаліюсь
    Тепла підлога.JPG
     
    Володимир П та Jonic подобається це.

Поділитися цією сторінкою