Опалення в квартирі

Тема у розділі 'Электрокотлы', створена користувачем pavlik04, 7 кві 2015.

  1. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Хочете законсервувати тепло влітку, а використати взимку?
     
  2. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Саме так. Можна сказати навіть ширше- накопичити енергію влітку з метою використання її взимку для одержання тепла.
    --- добавлено: 11 апр 2015 в 01:10 ---
     
    Останнє редагування модератором: 18 кві 2015
  3. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Уже придумано- тепло Землі+ тепловий насос.
     
    Бригадир подобається це.
  4. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    1. Так, на даний момент газ. але це легко поправляється болгаркою :)))
    2. Тариф на електроопалення видає РЕМ. Для цього потрібно папір, що зветься технічним паспортом на будівлю, в якому вказано, що тип опалення- електричний. А проектами та техпаспортами займається архітектура.
    Це все досить докладно описано, наприклад, тут: http://oe.if.ua/lishilnyk_opalennya.php
    3. Котел я собі можу без дозволу поставити, а от пільговий тариф і кількість кіловатів по нормальній ціні для звичайного побутового тарифу і для електроопалювального - різні. Докладно тут: http://www.oe.if.ua/tarif.php?id=10415
    Саме тому, для одержання електроопалювального тарифу, потрібно спочатку пройти процедуру збільшення договірної потужності будинку та перевірку працівником РЕМу відповідності параметрів встановленого обладнання заявленому у документах. Формально для цього в РЕМ, разом з іншими паперами, подається і паспорт від котла.
    4. На лічильнику не економив, взяв із списку рекомендованих тим же обленерго, щоб потім уникнути непорозумінь. Враховував відгуки знайомих електриків щодо надійності лічильника, щоб він не навернувся при першій же грозі. Для інформації- вартість різних лічильників становить від 1500 до 4000 грн. Мій по ціні- твердий середнячок.
    --- добавлено: 11 апр 2015 в 01:40 ---
    А що робити з теплом Сонця влітку?
     
    Останнє редагування модератором: 18 кві 2015
    Voyutichi подобається це.
  5. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    --- добавлено: 12 апр 2015 в 12:55 ---
    до п4 Вашого запитаняя-про труднощі з документами:
    http://live.oe.if.ua/consumer/home/dovidnuk_fiz_osib
    http://www.oe.if.ua/lishilnyk_opalennya.php

    тут живе докладна інформація про необхідні документи.

    до п5: в моїй літній кухні 2 кімнати- 16+12м, плюс ванна, туалет і службові приміщення-близько 20м,тобто в сумі приблизно ваша площа. Опалюється трьома чавунними батареями по 10 секцій плюс тепла підлога- близько 8м.кв. Цієї зими потужності 6 квт вистачало спокійно для нічного опалення (з 23.00 до 07.00). Відповідно, за ніч намотувало 8х6=48квт. Бажано котел брати з запасом потужності. В мене -вінницька "термія" 9 квт з 3 ступенями потужності по 3 квт кожна.
    Зверніть увагу, що для квартири важливим є спосіб комутації ТЕНів. При електронній комутації котел зовсім безшумний, при комутації електромагнітними контакторами - розраховуйте на їхнє клацання кілька разів на добу. Хоча таке управління видається мені надійнішим. Котли з електронною комутацією дорожчі.
    Електроопалення має зміст тільки тоді, коли користуєшся "нічним" електроопалювальним тарифом. Якщо розраховувати тільки на нього, то буде потрібен ще теплоакумулятор та збільшення потужності котла до 12-15 квт, щоб, крім нічнного обігріву, встигнути за ніч накопичити енергії для денного обігріву.
     
    Останнє редагування модератором: 20 кві 2015
    Voyutichi подобається це.
  6. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Прочитав цей сайт. Зацікавили тарифи на підключення до 3и фазної лінії. Чомусь там вказані тарифи нижчі, ніж в нас. В нашій електромережі мені сказали, що 1 кВт коштує 900грн. А в вас- 750грн.
    Чому така різниця?
     
  7. Petko

    Petko Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.121
    Симпатії:
    3.683
    Адреса:
    Івано-Франківськ
    Ви про ці тарифи: http://www.oe.if.ua/stavku_na_prujedn2015.pdf ?
    Тоді читайте уважно заголовок документа: Ставки плати за стандартне приєднання електроустановок до електричних мереж на 2015 рік вказані без ПДВ.
    750 +20%=900
     
    Останнє редагування: 12 кві 2015
    Voyutichi та andrij64 подобається це.
  8. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Зрозуміло.
     
  9. Zp_man

    Zp_man Майстер

    Повідомлення:
    203
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Запорiжжя
    Законно пока никак, только если целым домом, а это почти нереально. Т.к. надо собрать согласие всех жильцов, купить котел, сделать крышную котельную ну и т.п. или каждому автономное.
    --- добавлено: 27 вер 2015 у 23:58 ---
    С нынешними тарифами сложно посчитать, скачут же. В квартире 50 кв.м. расход газового должен быть не более 200 куб/месяц. Я бы ставил оба. Хотя если с ночным тарифом, электрический может выиграть.
    --- добавлено: 28 вер 2015 у 00:02 ---
    Это наверное целая тема. Если отключаться нормально не дают, я бы обрезал радиаторы, заизолировал трубы, пригласил комиссию чтобы составили акт о незаконном отключении и пусть подают в суд.
     
    Останнє редагування модератором: 5 жов 2015
  10. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    @Zp_man,
    Не будьте таким довірливим.
    Я колись для тещі порішав питання.
    Хороший юрист пише листа в кантору із посиланням на закон "про захист прав споживачів". Ви тупо відмовляєтеся від їхніх послуг. Після цього кантора має або відрізати квартиру від опалення, або не нараховувати оплату.
    Я не юрист, подробиць не розкажу, але план дієвий.
     
    Petko та Бригадир подобається це.

Поділитися цією сторінкою