Своїми руками Креслення саморобного твердопаливного котла 9 kW

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем peps08, 7 кві 2015.

  1. igoro

    igoro Прораб

    Повідомлення:
    456
    Симпатії:
    285
    Яку площу опалюєте?Кількість води в системі впливає на інерцію системи опалення(у Вашому випадку довше нагрівається ,довше остиває) , і якщо через це встановити потужніший котел,то він просто швидше нагріє воду до заданої температури і далі буде тліти так як велика маса води буде довше остивати.Найпростіше, якщо є газовий котел, прикинути тепловтрати(і відповідно потрібну потужність котла) по витратам газу ,з розрахунку 1 куб газу прблизно 8 кв.Тобто якщо на опалення Вашого будинку в холодний період газ котел витрачає 24 куба газу на добу,то Вамі 10 кв.котла забагато,(особливо якщо така зима як цього року).
     
    Останнє редагування модератором: 14 кві 2020
    Aleks dp та Алекс Иваныч подобається це.
  2. romanx

    romanx Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    1
    Этой зимой котел толком не топил, если честно площадь дома не замерял. Лучше подскажите есть разница размера топки или 300 на 400, или 400 на 300 относительно газовому окну ???? По поводу мощности котла можно же играться высотой колосников относительно газовому окну ??? Этим же я жаровой слой буду уменьшать или увеличивать ? Всё таки решил котел варить сам, а то покупной 18 тыс. без утепления дороговато, буду наверное своего корди разрезать и брать с него всякие запчасти. Искал кто варит котлы в Днепре на Левом берегу, тоже не нашел. Да и дрова у меня или тополь или сосна.
     
  3. István.

    István. Підмайстер

    Повідомлення:
    86
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    Закарпатская область.
    Я так думаю, что мощность котла зависит ~ от кв.метров
     
  4. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Ну очень приблизительно, в большинстве случаев 1квт котла на 10кв.метров площади - это очень много. Во всяком случае в Украине - это точно. К примеру у меня дом 68 кв.м. - среднее потребление за сезон 3 квт/ч.
     
    Aleks dp подобається це.
  5. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Ще від висоти до стелі(кубатура приміщення), товщини і матеріалу, з якого виготовлені стіни приміщення, утеплення стін, стелі, площі вікон і від виду топлива. А для вугілля, дрів, щепи різна товщина шару жару дає одну й ту ж потужність, а також переріз(площа) горіння для різних видів палива різні. Висота й переріз димаря прямо впливає на потужність. А також розміщення димаря відносно висоти даху, інших будівель, дерев і "рози вітрів" впливає на роботу котла. Можна виготовить добротного котла, а якийсь із нюансів може не дати котлу працювати ефективно. Може не точно висловивсь, хай профі поправлять але на такі речі треба звертати увагу при конструюванні і установці котла
     
  6. romanx

    romanx Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    1
    Ребята сейчас не стоит выбор мощности котла, скажите лучше на вопрос про топку котла.
    --- добавлено: 6 кві 2020 у 22:35 ---
    Это только в этом году была такая теплая зима, в следующем году если и будет такая же - то хорошо.
     
    Останнє редагування модератором: 14 кві 2020
  7. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Так Вам вже відповів@igoro,
    Спершу визначити тепловитрати, а потім, під відповідну потужність і майструвати топку і решту котла
     
    Останнє редагування модератором: 14 кві 2020
  8. romanx

    romanx Стажер

    Повідомлення:
    25
    Симпатії:
    1
    Я ж не про общие размеры топки, а про то что хочу топку сделать размером 300*400 и так
    как топочная у меня очень узкая, я и спрашиваю без разницы будет что 300 на 400 что 400 на 300 относительно газовому окну ???
     
  9. rondlyk

    rondlyk Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.435
    Симпатії:
    1.237
    Адреса:
    Тримісто
    Як гадаєте, чому?
     
  10. Aleks dp

    Aleks dp Бригадир

    Повідомлення:
    62
    Симпатії:
    91
    Адреса:
    Дніпровщина
    Думаю, що різниці не буде але варто передбачить розміщення колосників і вздовж, і впоперек. Але не обов"язково. І аби ще й можна було регулювать висоту порожка. Бо для сирих дрів треба товший шар жару. Дрова горітимуть при будь якому розміщенні колосників, аби тяга була достатня. Це з моєї практики. І щепа повинна так само горіть. Але я не топив ні тирсою, ні щепою, можливо там є нюанси якісь.
     

Поділитися цією сторінкою