Мінітрактор 4х4 на базі ЛуАз

Тема у розділі 'Тракторы, мотоблоки и другая техника', створена користувачем Vyacheslav.Nevolya, 3 січ 2015.

  1. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Добрий вечір! Хочу поділитися з вами інформацією як я робив свій мінітрактор. Почалося все з того що я викупив ЛуАз, його хотіли здати на металолом. Двигун убитий, кузов погнивший, але все інше було майже в хорошому стані. Забрав кпп, рульовий механізм, мости та колісні редуктора, електроніку, а все інше порізав та здав на металолом.

    [​IMG]
    --- добавлено: 3 янв 2015 в 21:34 ---
    Купив дизельний двигун Sadko DE-300 та 4 колеса від мотоблока 6х12.
    [​IMG]

    Раму зварив із профіля 40х40, але пізніше я її підсилив (зварив 2 профіля 40х80).

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    --- добавлено: 3 янв 2015 в 21:47 ---
    З часом "скелет" почав обростати і уже стало трохи похоже на трактор.

    [​IMG]

    [​IMG]
    Двигун об'єднав з кпп ремінною передачею. Використав 2 ремені профіль В, оберти понизив шківами в 3.5 рази.
     
    Останнє редагування модератором: 11 січ 2015
    TTolik, axelman, Voyutichi та 9 іншим подобається це.
  2. Антоныч

    Антоныч Бригадир

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    219
    Адреса:
    Каменка, Черкасской обл
    Якщо я надумаю зробити ще один мінітрактор, то тільки такий як у Вас, Вячеслав. Подобається кліренс, який він на Вашому тракторі? Зараз таких убитих "волинців" вистачає:)
     
    Лютий_Бандерівець подобається це.
  3. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Від землі до заднього моста 30 см, до рами 50 см, передній міст трішки нижче. У моїй місцевості волинців дуже мало, на пальцях можна порахувати.
    --- добавлено: 4 янв 2015 в 19:39 ---
    Розповім тепер про гідравліку. Я поставив насос нш-10, розподільник р80, та гідроциліндр 75х110. Насос постійно не працює, по бажанню я можу вимикати його. Для цього зробив вимикаємий привід із деталей коробки передач мотоцикла дніпро. Зняв вилку перемикання, вал, дві шестерні і шліцеву муфту. Вал довелося обрізати, а потім нарощувати на 5см щоб можна було надіти зірочку. Корпус приводу зварений із кутника 40х40, зірочку і ланцюг використав від мотоцикла ИЖ Планета. В привід залито масло, тому корпус зробив герметичним а на вал поставив сальник. Працює насос на 1000-1100 об/хв, крутить його вал що виходить від маховика зчеплення.

    [​IMG]

    Насос вимкненно

    [​IMG]

    Насос ввімкненно

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Відео випробовування приводу насоса



    Та відео роботи гідравліки. Центральна секція розподільника для навіски, а для інших двох я вивів муфти на передок та задок. До задньої муфти я приєдную гідроциліндр косарки, а в майбутньому буде причіп самоскид та можливо дровокол. А до передньої муфти приєдную поворотний відвал.
     
    Останнє редагування модератором: 12 січ 2015
    vintik1976, stol1ar, Voyutichi та 9 іншим подобається це.
  4. Антоныч

    Антоныч Бригадир

    Повідомлення:
    89
    Симпатії:
    219
    Адреса:
    Каменка, Черкасской обл
    Дякую! А в моєму 18 см:(, тож при підгортанні картоплі, бадилля придавлюється, не травмується але придавлюється. То не є страшно, вже провірено, але хотілось би більший кліренс.
     
  5. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Також на тракторі у мене є вал відбору потужності, він незалежний і має дві швидкості.
    1-а швидкість 1000 об.хв
    2-я швидкість 1500 об.хв
    Крутний момент береться з колінвала двигуна за допомогою ремінної передачі. Шестерні та карданчики я взяв від мотоцикла дніпро, корпус редуктора саморобний.
    [​IMG]

    [​IMG]

    Корпус редуктора я вирішив робити з кутника 75х75мм, товщина металу 5мм. Корпуса для підшипників хотів робити із труби, але не знайшовши її я зробив їх з алюмінієвої пластини товщиною 10мм. Потім ця пластина буде прикручена болтами до внутрішніх стінок редуктора. Отвори для підшипників випилював за допомогою дриля а потім круглим напильником.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Встановив редуктор на трактор, встановив важіль перемикання швидкостей, та виточив ручку з дерева.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    --- добавлено: 6 янв 2015 в 17:17 ---
    Трохи відео про вал вдбору потужності.









    По відео ви замітите що конструкція багато разів мінялася, генератор стоїть тепер окремо.
    --- добавлено: 6 янв 2015 в 17:24 ---
    В попередніх повідомленнях я писав що рама підсилювалась. Це стосується кріплень навіски та колісних редукторів. Зробив я їх із швейлера, та листового металу товщиною 10-12 мм.

    Ось на фото видно вихідний вал відбору потужності

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Після завершення робіт над трактором я заїхав на ваги, заважив він 550 кг.
     
    Останнє редагування модератором: 14 січ 2015
    vintik1976, Tolyadjan, axelman та 7 іншим подобається це.
  6. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Раніше півосі у мене були зварені, передні ходили нормально, а от задні декілька разів обривало. Щоб такі поломки більше не траплялися я вирішив поставити цільні півосі. Вони у мене дуже короткі (20см), тому стандартні корпуса з підшипниками та сальниками для пильника встановити вийде. Я вирішив видумувати свою конструкцію. Розпалив горно та відлив заготовки з алюмінію, потім виточив корпуса для сальників, але без підшипників. Сам корпус з сальником розміщений не на півосі як на всіх авто, а на флянцьові кардана. Для цього я проточив флянець на 1 мм щоб можна було сальник надіти. На півосях шліци я нарізав болгаркою.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Voyutichi, Лютий_Бандерівець, Odissey та 4 іншим подобається це.
  7. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Для переміщення піску, грунту, гною, та ще багато чого іншого, я зробив ковшик на навіску. Уже багато років стояла у мене залізна бочка 200 л, товщина металу 4 мм. Якраз хороший ковш з неї вийде.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Але його потрібно якось вивантажувати, для цього був куплений цідроциліндр 50х28-160. Розподільник у мене має три секції, тому підключати є до чого. Він буде встановлений замість центральної тяги.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Кріплення центральної тяги на навіску, воно буде мати три положення.

    [​IMG]

    Підготовка трактора та гідравліки для роботи з ковшиком. А саме зробив кріплення розривних муфт для підключення гідроциліндра.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Випробовування

     
    stol1ar, Tolyadjan, axelman та 11 іншим подобається це.
  8. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Також я маю поворотний відвал. Нижня вигнута частина із залишків газового балона, верхня із сталистої бляхи. Я не знаю від чого вона, але дуже міцна і вигнути її не вдалося.

    [​IMG]

    [​IMG]



     
    rondlyk, stol1ar, Tolyadjan та 11 іншим подобається це.
  9. Vyacheslav.Nevolya

    Vyacheslav.Nevolya Інженер

    Повідомлення:
    201
    Симпатії:
    566
    Адреса:
    Вінницька область
    Хочу також поділитися саморобною сегментною косаркою. Спочатку вона встановлювалася на передок, а потім пізніше я її переробив.
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Фото готової косарки не збереглися.

    Ось так ця косарка косила.


    --- добавлено: 12 янв 2015 в 20:36 ---
    Потім я встановив на тракторі 2-х швидкісний вал відбору потужності та гідравліку. Захотів після цього вдосконалити косарку. Ширину захвату збільшив до 1.35м, стіл з гідравлічним приводом.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Дуже зручно коли причіп до косарки приєднується. Приїхав, причіп від'єднав, трави накосив, навантажив і поїхав.

    [​IMG]

    Перші випробовування. Так як суданка дуже полягла, то думав що не скосить, але все вийшло дуже добре.


     
    Останнє редагування модератором: 20 січ 2015
    WwasjokK, kozakus, віктор 1984 та 22 іншим подобається це.
  10. Ozzoj

    Ozzoj Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    23
    тут нет слов goodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgoodgood
     
    kozakus та leonidili подобається це.

Поділитися цією сторінкою