Радіатори. Говорять, що термостати на радіаторах - це "муть"

Тема у розділі 'Радиаторы', створена користувачем Маляр Серега, 9 лис 2014.

  1. leshiy_40

    leshiy_40 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    8.806
    Симпатії:
    10.846
    Адреса:
    Зах. УкраЇна
    To Top


    Аналогічна ситуація. Щоправда палю твердопаливним.
     
  2. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    шТЫРЛИЦУ эТО не довод .Головки от лукавого для него
     
    andrij64 подобається це.
  3. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    А розкажіть-но як працюють голови.
    Наскільки розумію вони ефективні при сталій температурі теплоносія, оскільки працюють як датчик протоку, але орієнтуються на Т повітря.
    Умовно кажучи якщо Т виставлена наприклад на +18 то голова буде притискати протік поки не досягнеться така Т, і навпаки відпустить якщо вона впаде нижче.
    Але це також очевидний недолік, оскільки фактично датчик встановлений в одному місці - в радіаторі, де Т за визначенням вища ніж в протилежному кутку кімнати. Відповідно Т в кімнаті "люфтитиме", при чому чим більша кімната тим більше. Це як виставляти звук в авто стандартними засобами кларіону або алпайну коли таскаєш мікрофон по салону поки автоматика не виловить потрібний звук в потрібному місці. Але голову не потаскаєш. В такому випадку робота голови втрачає сенс. Є зміст лише тоді коли голови пов’язані з котлом, інакше таки від лукавого
     
  4. тепловик

    тепловик Інженер

    Повідомлення:
    1.506
    Симпатії:
    390
    Адреса:
    Черкассы
    Работа головы построенна уже с этими поправками.Обратите внимание как они стоят при радиаторах с встоенным вентилем.И рекомендации производителей почитайте -не накрыватьт и не закрывать тяжелыми шторами.Возьмем самый пережигаемый по газу сезон-переход осень-зима и зима весна.При температурах ниже 45 градусов эксплуатация не конденсационного оборудования не есть хорош.Но как бывает за частую этого много.Система уже отбалансированна и работает.Тут как раз и работа головки и наступает .Потребность помещения в тепле одинакова-и как бы мы его не дали то расход энергоносителя будет одинаковый.Не важно при какой температуре будет работать оборудование.Включите котел на 60 градусов вроде и много но быстрее нагреем-и головы когда нужно радиатор прикроют.А теперь попробуйте то же самое но без головок минимум.Через сезон эксплуатации котла на температурах ниже 45-50 градусов теплообменники зеленые .Возникает местный перегрев а затем и прикипание самого теплообменника.Головки это тот необходимый минимум который как по мне необходимо устанавливать.Об автоматике для оборудования можем поговорить.Еще все варианты головок уже просчитанны на их место установки.Есть ветиля с разным коэфициентом затекания.Это все уже придуманно и просчитано до нас с вами.Если у когото есть желание проверить заграничных инженеров головку могу предоставить.При условии полного отчета-о работе и параметрах которые измеряли.(Мы ведь не проверям как зделанн мотор Мерседеса и как он ездит просто ездим)
     
  5. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Дуже багато змінних. Давайте перерахуєм:
    В мануалі на мої голови вказано коротко: "не закривати шторами і тюллю". Тобто зовсім. В принципі логічно, але з дружиною постійні суперечки з приводу естетичної сторони. Виходу не придумали.
    Як будуватиму ще один будинок обов’язково поставлю 2(два) котли: один повноцінний, і один маленький саме для міжсезонь. Справа в тому що котел має такий показник як "мінімальне споживання газу", і що не роби, яку голову абощо не став - він менше не візьме. От для цього потрібний маленький (малопотужний) котел.
    Різниця в 15 гр з’їсть всю економію. Як замітив Воютічі "вища Т теплоносія = вищій температурі вихлопу" - грієм вулицю.
    Вже якось говорили, зійшлись на думці що хоча б один радіатор (наприклад рушникосушарка у ванній) має бути відкритий повністю - уникнемо зайвого перетискання й перегріву.
    Верить никому нельзя (с)
    Не маю сумніву про користь головок, але регулювання Т теплоносія (і об’єму його до речі) дасть незрівнянно більший ефект ніж голови, і ціна питання буде значно нижчою. Голови - більш рекламно-маркетинговий хід.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.894
    Симпатії:
    15.563
    Адреса:
    Київ
    Правильно установленная головка всегда омывается потоком воздуха, и ловит среднюю температуру комнаты.
    2Коонвекция.jpg
    баллон головки при разной температуре имеет разный объём, и по-разному сжимает пружину клапана (ну и свою подстроечную пружину). Баллон сжался - проход клапана увеличился, баллон расширился - клапан прикрылся. С увеличением расхода, мощность батареи растёт, температура воздуха поднимается, с сокращением расхода падает, опускается. Главное, чтоб головка не находилась непосредственно в том жёлтом потоке, и её не закрывал текстиль, или мебель. Как, и с какой скорость воздух движется по комнате, можно увидеть по движению пыли в солнечный день. Реакция баллона на изменения температуры относительно медленная - пока нагреется, пока надавит, пока сдвинется с места (но после сдвига занимает своё положение быстро), поэтому получает он очень хорошо усреднённый сигнал - раскачка регулировки маловероятна, и большую часть времени клапан стоит в одном, уравновешенном положении.
    --- добавлено: 8 дек 2014 в 00:44 ---
    Это не всегда так. Низкая температура может поддерживаться мощными тактами котла. Избыточно мощными.

    Есть другие методы и средства, более экономные.

    Головки и регулируют и объём за время, и температуру носителя, кроме температуры воздуха. Это их назначение.
     
    Останнє редагування модератором: 15 гру 2014
    Пітон подобається це.
  7. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Не так, правильно: "Правильно установленная головка, котел, радиатор, штора, тюль, ниша для радиатора, подоконник, мебель, жена..." і далі по тексту.

    Це ще одна змінна, допишемо:
    Заходиш в кімнату - блін, холодно, бац голову на максимум - ось і вся економія. Ну а справді, що - сидіти півгодини чекати поки нагріється, поки надавить, поки?... :popkorn:
    --- добавлено: 8 дек 2014 в 01:01 ---
    Трохи поправив. Хоча я говорив про загальну СО, а не про конкретний радіатор
     
    Останнє редагування модератором: 15 гру 2014
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.894
    Симпатії:
    15.563
    Адреса:
    Київ
    Зря.
    Не только в радиаторе. Головка, по уставке, регулирует расход носителя через радиатор, при изменении расхода через один и/или все радиаторы изменяется расход через теплообменник котла, что прямо влияет на температуру нагрева. В уравнении теплового баланса, которое описывает процессы в теплообменниках, участвуют две температуры и две массы.

    При правильно устроенном отоплении, об отоплении никто и не вспоминает. Оно не должно о себе напоминать.

    С'est la vie. Куда ни ткни - везде так.
     
  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Ну да, але не догма - все залежить від конкретних умов. Наприклад у багатоповерхівці відімкнення одного, або й десяти радіаторів іншим погоди не зробить. У мене також 1 радіатор впливає на такий мізер що не варто й зважати. А от котел впливає на все.

    Тоді до економії це не має стосунку. Наприклад 1 кімната (або кілька) малозатребувані - навіщо там тримати комфортну температуру? Якщо у спальні я лише сплю вночі, і щоб не помічати перепаду хтось має заздалегідь крутнути голову. Або коридор. Автоматизація сервоприводами значно збільшить бюджет. Але головне чим складніше тим гіморойніше в обслузі
     
  10. Uh0

    Uh0 Бригадир

    Повідомлення:
    579
    Симпатії:
    196
    Адреса:
    Lemberg
    таке не кожен собі дозволить.
     

Поділитися цією сторінкою