Як підготуватися до відключення електропостачання

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем штірліц, 3 вер 2014.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я пробую застерегти :
    В мене на опаленні стоїть 6-ти кубовий насос на циркуляції, найвіддаленіша магістраль має довжину ~24м. Щоб прокачати теплоносій до останнього радіатора, я мушу застососувати не менше 40Вт насос, інакше вода (теплоносій) через цей радіатор просто не порухається, зовсім не порухається, 5-ти ватний насос не проштовхне теплоносій через найвіддаленіший радіатор, нехай хоч він в 10 раз довше крутиться в порівнянні з 40-ка ватним. Ось це я наголошую.

    Звичайно, є системи опалення, де буде достатньо цього економного 5-ти ватного насосу для повноцінного обігу теплоносія для запобігання замерзанню системи. Але такого ж результату в плані роботи і використання енергії можна досягти і звичайним насосом, а зекономлені кошти на купівлі економного насосу можна вкласти в інші затрати (акумулятори, сонячні елементи). Ось це хочеться донести до уваги.
     
  2. sov1178

    sov1178 Інженер

    Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    3.386
    Це не так. По-перше нам не потрібно стільки ж тепла при 0С як при -28С, по-друге кол-во переносимого тепла пропорційне різниці температур між подачею та обраткой, та об"єму прокачуємого теплоносія. Сама температура не пов"язана з кількістю переносимого тепла, але у реальній системі вона буде зав"язана через характеристики приладів опалення. Якщо ми говоримо про опалення приватного будинка, де котельня з трубами в межах теплового контура, то високотемпературна система опалення може бути такою ж єфективною, як і низькотемпературна.

    Повернемося до насосу. Є різні системи регулювання опалення (якісне/кількісне регулювання). У цього насоса є багато режимів (у тому числі полуавтоматичні, автоматичні), які дозволяють обрати оптимальну характеристику насоса для конкретної системи.

    Наприклад, дом прогрівся, та термоголовкі почали закриватись. З простим насосом тиск на подачі буде зростати згідно з характерістиками насосу, а об"єм прокачки зменьшуватись. Це призведе до погіршення якості регулювання, та використанню більшої кількості енергії через надлишковий тиск (якій не потрібен системі), можна встановити перепускний клапан щоб тримати постійний тиск, але тоді насос буде гоняти лишній об"єм теплоносія. А можно просто встановити альфу, та обрати режим постійного тиску або повністю автоматичний - у такому випадку насос зменшіть потужність та зекономіть енергію. Це лише один з методів економії якій використовує цей насос. У грюндфоса на сайті були документи, та буклети з описом, як воно працює...
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    ціну насосу знаєте?
     
  4. sov1178

    sov1178 Інженер

    Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    3.386
    Так включить його на 10Вт, або на 20Вт, а ще краще на автомат. На 20Вт він буде качати значно краще ніж Ваш 40Вт.

    Я не сантехнік, але у тих системах де бачів цю альфу більше 10Вт не бачив потужність на індикаторі насоса.
    --- добавлено: 9 сен 2014 в 23:55 ---
    Він лежить переді мною :) У березні Alpha2 25-40 був 1600грн. тобто як два UPS25-40 у той же час.
     
    Останнє редагування модератором: 17 вер 2014
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    передбачаю, що аж на 60%. Сумніву не піддаю, хоча це просто революція у конструюванні двигунів (чому нема массованої пропагади?..)
    Але ж він коштує в два рази дорожче. Мав би качати на 100% краще.. :)
     
  6. sov1178

    sov1178 Інженер

    Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    3.386
    Я Вам питаюсь донести до уваги, що це не можливо через кращий ККД мотора. Тобто навіть без використання автоматиці він буде споживати менше (не у 8 разів, але меньше).

    На 800грн. багато акумуляторів можно було придбати у березні? Я описав коли це може бути вигідно. Якщо у Вас велика система живлення на 1.5кВт чи більше з АКБ великої ємності, то економити на споживанні насоса немає сенсу, але якщо річ про аварійне живлення лише насосу, або насосу та маленької нагрузки (автоматика котла, наприклад) то це може мати неабиякий сенс.

    В мене є ще один приклад - сучасні насоси для ГВП.
    --- добавлено: 10 сен 2014 в 00:11 ---
    Можете порівняти насоси UP15-14B (це звичайні циркуляційні насоси для ГВП) та UP15-14B PM (це насоси з новими моторами). Їх характеристики ідентичні, але перший споживає 25Вт, а новий лише 8Вт.
    Нічого нового тут немає - ці усі насоси вже досить тривалий час є на ринку у Европі, та й у нас теж.
     

    Вкладення:

    • Grundfos.pdf
      Розмір файлу:
      360,4 КБ
      Переглядів:
      19
    Останнє редагування модератором: 17 вер 2014
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    я не згідний з вами у тому сенсі, що ваш насос, працюючи з потужність 5 Вт одну годину візьме менше електрики від мого 40-ватного, який працюватиме 1/8 години.
    Можливо ваш насос прокачає через себе на 60% більше теплоносія, але він не створить достатнього тиску , такого тиску, який створює 40-ка ватний насос. Щоб протиснути те, що протискує 40-ка ватний насос, йому необхідно буде тих же 40 Вт. Де тоді економія?
    --- добавлено: 10 сен 2014 в 00:23 ---
    там є помилки в верстці буклету, при чому недбалі. Нема довіри до цього буклету
     
    Останнє редагування модератором: 17 вер 2014
  8. sov1178

    sov1178 Інженер

    Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    3.386
    Дивимось на характеристики насосів. Alpha2 25-40 може запезпечити такий тиск, який UPS25-40 не забезпечіть ніколи. І йому не потрібне для цього 45Вт.
     

    Вкладення:

    • Grundfos1.pdf
      Розмір файлу:
      362,8 КБ
      Переглядів:
      13
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    наскільки памятаю, УПС дають 7 метрів, а не 0,7м напору..
     
  10. sov1178

    sov1178 Інженер

    Повідомлення:
    882
    Симпатії:
    3.386
    У UPS дві другі цифри у маркуванні дають максимальний напор. Тобто UPSxx-40 дасть до 4м, UPSxx-60 до 6м. А звідки Ви взяли 0.7м???
     

Поділитися цією сторінкою