Своїми руками Улей "рогатый" - минимальные вес и цена при максимальном удобстве работы :)

Тема у розділі 'Живность', створена користувачем Voblin_UA, 28 лип 2014.

  1. Хоробор

    Хоробор Майстер

    Повідомлення:
    92
    Симпатії:
    45
    Адреса:
    Чернигов
    @Voblin_UA, здравствуйте, о стружкоотсосе не поведаете? :)
     
  2. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Запросто :)
    Старая выварка на 45 л, кусок железа 0,8 мм, обрезок фанеры-восьмёрки, горсть саморезов, тюбик силиконового герметика, трубка резинового жгута из аптечки (разрезан вдоль и надет на край выварки в качестве уплотнителя), несколько защёлок и два вечера времени. Трубки от старого пылесоса, шланги от него же. Ну и, собственно, старый пылесос.
    Диаметр шлангов порядка 35 мм - на пределе. Не скажу, что утягивает совсем всё, но 98% точно. По крайней мере, не по колено в стружке. Так, изредка что-то вылетит...
     
    Хоробор та captain Grey подобається це.
  3. beerlover87

    beerlover87 Майстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    27
    Адреса:
    Львів
    Доброго дня. Скажіть будь ласка якої потужності мотор. В мене схожа залишилась від діда в плачевному стані, пробую довести до ладу її. Так там мотор 0,8 кВт - дошку 25мм поздовж ледве ріже.:(

    p.s. Я так розумію фуганок Ви зняли і поміняли верхню площину.
     
  4. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    @beerlover87, дивіться, яка картина... Той, що на фото - то УБДН-1 с мотором 0,46 кВт. І тут є одна хитрість: він достойно пиляє навіть п'ятидесятку, просто викиньте вже ті диски, вироблені "за царя Панька", купіть сучасний диск з твердосплавними напайками, та майте щастя :) Але тут є ще один момент: купуйте диски тонкої серії. Тут все просто: пропил завширшки 5 мм - невже такий потрібен? Зайва потужність саме сюди дарма й уходить... А коли диск дає пропил 1,7 мм - це зовсім інша справа. Доречі, в мене товщина нижньої рейки рамки 7 мм. Якщо б я пилив звичайним диском, то в мене третина (!!!!!) матеріалу випилювалася б у тирсу... А так - значно економніше :)
    Так що беріть старий станок та працюйте. Коли є бажання зробити - ми шукаємо змогу робити, а коли немає - намагаємося знайти всіляки пояснення :) Коли робив перші корпуси, в мене іншого станка просто не було. Нормально зробив усе :) Так, дещо повільніше, мабуть (хоча у порівнянні з УБДН-6М 1,6 кВт зараз принципової різниці не відчуваю), проте ви працюєте, а не чекаєте, коли на вас з неба щось впаде, можна ж і не дочекатися ;)

    Фуганок я не знімав. Там просто штатно накладається стіл, який при роботі циркулярки накриває ножі фуганка. Той усе.
     
    Stiven777, beerlover87, spine та ще 1-му подобається це.
  5. Гончар Алексей

    Гончар Алексей Підмайстер

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    46
    Адреса:
    Харьков
    Сергей,привет.Вот фото,как обещал.
    IMG_1958.jpg IMG_1965.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 20 кві 2015
    григорий 555 та Voblin_UA подобається це.
  6. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Прокладки в штабеле - :vo:
    Ну что, пущай сохнет, а уж летом, как высохнет... kon
    --- добавлено: 20 апр 2015 в 15:58 ---
    Будет погода - в июле попробуем померять влажность, а то и работу начнём.
     
    Останнє редагування модератором: 28 кві 2015
  7. beerlover87

    beerlover87 Майстер

    Повідомлення:
    50
    Симпатії:
    27
    Адреса:
    Львів
    Аналогічна ситуація і в мене :).

    Дуже дякую за цю пораду, диск в мене то новий, але напевно затовстий та й ∅ завеликий можливо.

    :pух, вдячний Вам за те, що розвіяли мої сумніви щодо цієї циркулярочки.
     
  8. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    Нема за що d:)
    Пошукайте диски "АТАКА Тонкий" або "АТАКА Тонкий+", там посадка 32 мм, а зовнішній діаметр 180 чи 200 мм (вже не пам'ятаю точно). Ширина пропилу 1,7 мм, та в першому випадку 56 зубів, в другому - 48 зубів. Трошки не лізе в стол, але два прорізи болгаркою, и все стане :) Він якість розпилу таку дає, що ніяких робіт все не потрібно - деревина майже відполірована :) Розпилює дошку разом з цвяхами - в мене була дошка від упаковки, ззовні цвяхів нема, а всередині обірвані залишились... Два десятки таких цвяхів вже розпилено, досі з диском нормально усе...
    До всіх наших чудес в економіці такий диск у Харкові коштував десь під сотню гривень, зараз мабуть більше, але однозначно він того вартий!
     
  9. mailforigo

    mailforigo Підмайстер

    Повідомлення:
    33
    Симпатії:
    12
    Спасибо! Очень познавательно!
    Хочу делать такие же ульи, есть пара вопросов:
    1. У меня УБДН-1 от отца остался. Подскажите, куда вы трубу стружкоотсоса подводите (очень понравилась конструкция) сбоку, под пилу, сверху?
    2. Как собираете торцы ульев? на фото не видно - выбираете паз как тут или просто торец к торцу и саморезами скрепляете?
    3. Есть материал - доска 30мм. можно ли ее использовать или все-таки искать 22-25?
     
  10. Voblin_UA

    Voblin_UA Інженер

    Повідомлення:
    443
    Симпатії:
    511
    Адреса:
    Харьков
    На УБДН-1 крайне неудобно оказалось сходу решить эту проблему. Обрезал пластиковую канистру и на саморезах закрепил снизу.

    Улей задумывался как простейший. Все эти изыски хороши, но избыточны. Я собираю просто в торец, без всяких пазов (посчитайте лишние операции и количество времени на перенастройку, и меня поймёте). Важное условие: при сборке заготовки ориентировать сердцевиной внутрь, и всё будет хорошо. Если собрать сердцевиной наружу - стенки от перепадов влажности развернёт вот так: ) (
    Я на этом обжёгся малость.

    Можно, конечно, скорретировав чертежи. Но это дороже и тяжелее. И потом будет привязка только к такой доске. И крутить её будет сильнее.
    Когда попадалась разносортица от боя тары, всё равно рейсмусом приводил к одной толщине - 22 мм. Взаимозаменяемость корпусов 100%.
     
    Сергей Крамаха, beerlover87 та captain Grey подобається це.

Поділитися цією сторінкою