Шахтный котел + ракетная печь + пиролизный котел = Отопительно варочная печь

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем DVAL, 6 лип 2014.

  1. VladRd

    VladRd Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    Ух ты, есть видео на ютубе, там 3D модель и чертеж с размерами.
    Автору большое спасибо за то, что можно на примере разбираться, как это устроено.
    Для новичка это очень удобно. Эх, был бы еще это котел, а не печь. Мощность "самое то".
    В заголовке - "Шахтный котел + ракетная печь + пиролизный котел".
    Я так понимаю, что "шахтный котел" - это шахта с топливником, газовое окно и камера дожига?
    А "ракета" - это колпак, образующийся из плиты и духовки?
     
  2. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    @DVAL, Ну як піч поживає у сусідки? Якщо вона там куховарить нею то за який час страви закипають?
     
  3. VladRd

    VladRd Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    Видно автор не заглядывает уже сюда. А жаль, хотелось бы прояснить некоторые моменты. Вот первый:
    На видео (на 3D модели) нижняя кромка газового окна расположена выше колосника (ступенька).
    Когда изображение прокручивают, это видно. А на чертеже колосник и нижняя кромка газового окна расположены на одном уровне (по вертикали). http://kotel.ko3.ru/otopitelno_varochnaya_pech
    В процессе изучения тем форума по шахтным котлам уяснил, что это один из важных параметров.
    Но это конечно, если эта часть печи "шахтный котел", а не скажем "ракетная печь". Только автор знает, как оно задумывалось. И как оно сейчас работает.
    А еще неплохо бы знать размеры окна подачи первичного воздуха(поддувала, которым управляет терморегулятор) и его место размещения относительно поверхности колосника (по вертикали).
     
  4. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Не треба сліпо копіювати чужі помилки.слід підходити творчо.Я своє вже пять раз переробляв (на то і експериментальний зразок).
    Висоту поріжка зазвичай привязують до розміру цегли.Для крупного палива вище,для дрібного низький.Просто пораджу поріг зробити повище,щоб повітря з під рушт проходило через шар жару,а не проскакувало транзитом у вікно,для дрібного тирси пелет і т.д. можна буде рушта підняти чи щось підкинути на них.Вторинку краще подати над газовим вікном.Розмір вікна піддувала розраховують від швидкості повітря,к-ті палива,що згорає в годину,на свою десятку вирахував в районі 110 см2.На сухе пальне більше подають над руштами ,на сире під низ.В новому котлі взагалі планую все подати з тилу, з фронту тільки глуха дверка для попелу.
     
    Алекс Иваныч подобається це.
  5. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    @gucul, планую в котельню зробити експерементальну варочну піч. Не хочеться наступати на граблі. Тому і питаю у форумчан може хто вже майстрував подібне.
    А про котел я теж схиляюсь до думки про фронтальну по периметру подачу повітря.
     
  6. VladRd

    VladRd Новачок

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    0
    Спасибо Вам за информацию. Я пока только присматриваюсь. Ищу наиболее подходящую конструкцию. Не очень сложную. И желательно, как можно более понятную для меня. Влезать совсем глубоко в теорию не очень хочется(я для себя, не на продажу), по-этому "заимствую" параметры из конструкций более опытных людей. Здесь нашел площадь колосниковой решетки под мощность 7-8 квт, размер газового окна, размер и количество каналов для подвода вторичного воздуха. Спасибо автору. И всем, кто делится опытом. Получается, что площадь поддувала примерно равна площади газового окна. И разместить его надо чуть ниже колосника.
    Сам я с твердотопливными котлами раньше не сталкивался. Газом топился, АГВ-10, 56 кв.м. двухтрубная система на естественной циркуляции. Да вот, видать жизнь заставит разбираться, хочу вторым твердотопливный котел установить. Купить заводское могу только самое простое(типа Огонька, Маяка). А хочется чего-то более "долгогорящего" и экономичного. Даже путем "проб и ошибок".
     
  7. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Щоб була компактною,швидко нагрівала,споживала мало:), така чудо піч мрія кожного в сільській господарці.Не вам розказувати,що для малопотужних теплоагрегатів дуже важливо локалізація і теплоізоляція осередку горіння.Ну і ніби ракетна піч найкраще підходить для цього.Але сутьєвий недолік-висота варочної поверхні(висота/діаметр внутрішньої труби-потужність)..
    Відверто кажуче я сам ще в пошуку оптимальної конструкції.В мене задача трохи простіша -отримати кипячену воду в к-ті, типу ракетобойлера з можливісттю почистити бак для води .Щось на кшталт котла з теплообмінником не підходить вода дуже жорстка,накип жахливий.
    Точно знаю що з верхнім завантаженням не буде, і нікому не раджу,ну хіба любителям димка з попелом;-) .
     
  8. peps08

    peps08 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.525
    Симпатії:
    2.661
    Адреса:
    м. Лохвиця Полтавська обл.
    Я також бачив і власним носом чув що таке верхні двері.
     
  9. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Піч відразу виїхала в село, взимку гріла сарайчик з курочками, і куховарила свинкам, корівкам. Зараз з сарайчика винесли в піддашок і продовжують варити хозяйству. Тільки от питання, навіщо я туди духовку вставляв ..... :(
    місяць тому її бачив, краса марніла, потерлася і вся в каші, але працює відмінно

    переживем. =) там было нужнее.
     
    Petko, Дональд78, peps08 та ще 1-му подобається це.
  10. Алекс Иваныч

    Алекс Иваныч Прораб

    Повідомлення:
    538
    Симпатії:
    426
    Як не складно скажіть яке зараз вікно(форсунка). На фото було видно скошений кирпич, це для більшого закручування факелу? Ще цікавить як поживає 160 нерж і мертель на склі? Що з ними стало за півтора роки?
     

Поділитися цією сторінкою