Шахтный котел + ракетная печь + пиролизный котел = Отопительно варочная печь

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем DVAL, 6 лип 2014.

  1. Володимир П

    Володимир П Інженер

    Повідомлення:
    216
    Симпатії:
    559
    Адреса:
    Ужгород

    Прийміть мої щирі вітання -апарат гарно скомпонований,більше того,мушу зізнатися,що подібна ідея крутилася в мене останнім часом,Ви випередили мене на місяць-завершую подібну конструкцію з тією відмінністю,що замість духовки і гріючої плити-цегляний акумулятор (120 шт повнотілої цегли М-150).
    Дозволю лише єдине зауваження:печі-ракети в чистому вигляді,навіть,як частини Вашого комбайну - не побачив,але це не применшує високої оцінки виробу.
     
  2. DVAL

    DVAL Інженер

    Повідомлення:
    429
    Симпатії:
    522
    Адреса:
    м. Вознесенськ
    Якщо шар палива в шахті умовно уявити металевою перегородкою, а якщо засипати тирсу, то так воно і буде себе вести. То маємо забір повітря, паливо, що горить, зону допалювання і вертикальний канал для горіння та створення тяги. Ось приблизно і ракетна грубка в першому наближенні. Десь так, але ящо не так всерівно горить добре :)
     
    Володимир П подобається це.
  3. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    DVAL скажіть будьласка чим помалювали піч і наскільки вистачає ,не обгорає?До сусідки забігаєте погрітися дізнатись як там піч ;)?
     
  4. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Запустив і я свою ракету.
    Спочатку хотів невелику переносну,та потім вирішив зробити пробну версію для подальшого втілення повноцінного шахтного котла в металі. За основу брав прототип автора даної теми.
    Отже піч, десь на 10кВт,бункер 65л. Вікно 100х110.
    IMG_6033.JPG IMG_6034.JPG

    Труба камери допалювання нержа 160-та залита мертелем на склі:
    IMG_5986.JPG IMG_6028.JPG

    Звісно дві топки надто рано щоб робити висновки. Перший косяк-моло ВП.Було просвердлено 5 отв. 12 в цеглі з лівого боку. Досверлив з іншого боку 3 отв діам 14. Тепер факел кращий, жовтогарячий гарно закручується, іноді прикривши заслінку він майже прозорий.
    IMG_5984.JPG

    Також при розпалюванні трохи подимлює з усіх шпар допоки не прогріється комин. Підозрюю що тяга що в ракетній трубі не може проштовхнути холодне повітря в димоході. Мабуть таки правда, для ракети треба короткий димохід.
    Другий косяк- решта, вірніше бокові цеглини. Тяга в печі така, що над руштами все просто вигорає утворюється канал, а верхнє поліно підвисає на бокових вугіллях, коротше шар вуглю ніяк не утв.
    IMG_6029.JPG Фото0192.jpg

    Закрив подачу повітря під рушта, стало краще. Та все одно, дрова сухі(відходи столярки)ще й стінка жарить в шахті, газують по повній, думаю насверлити отворів по периметру з трьх сторін і подати ПП вище. Що скажете майстри буде толк, і як сверлити, вище вікна, чи на впроти??
    По цій причині дозавантаження важко виконати, димить сильно.
    Розчарував розхід При повному завантаженні яловими дровами в перемішку з стружкою і при, майже, повністтю прикритій заслонці (інакше в столярні сауна) закладка прогоріла біля 5 год. Малувато, іншим разом зважу к-ть дров. Ну і саме головне, чистого горіння ракети поки що не досягнув, димить зараза з комина, правда після добавки ВП не перевірив темно вже було. Є над чим працювати.
     
    Останнє редагування модератором: 8 гру 2014
  5. Андрей59

    Андрей59 Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    53
    может сделать прямой ход -заслонка из шахты -типа так -
    [​IMG]
    --- добавлено: 6 дек 2014 в 22:22 ---
    это что -какая плотность -теплопроводность -?
    --- добавлено: 6 дек 2014 в 22:30 ---
    прототипы Вашего котла -
     
    Останнє редагування модератором: 14 гру 2014
  6. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Над заслонкою прямою думаю реалізувати в котлі.
    Нижню картинку бачив.А у верхньому котлі що там де стрілка біля завантажувальної дверки?

    Мертель вогнетривка суміш для кладки,замішана на рідкому склі.Після пропалювання тверда маса,щільність трохи менша від шамота,теплопровідність не знаю,експерементальна цеглина на вскидку трохи легша ніж шамот.Труба нержавійка швидко згорить і експлуатація покаже термостійкість самопалу.
     
  7. Андрей59

    Андрей59 Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    53
    это подача воздуха сверху

    -огнеупорная изоляция цилиндра -камеры дожига -должна быть тонкой и тепло изолированной -
    для быстрого набора температуры-
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 6 гру 2014
    gucul подобається це.
  8. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Те,що подача повітря я зрозумів,а от суть подачі повітря зверху не зрозумів.

    І як на практиці так реалізувавти щоб тонка і тепла ізоляція?
    А котелок ну чиста копія того що я задумав робити.Воістину "усё украдено" придумано до нас .А що за котел? є детальніші картинки,чи відео?

    8477ffe93778.jpg
    Хочу попробувати таку подачу первинки,з малюнка виходить на рівні верха вікна.
    О, подача вторинки по ходу закручування газового потоку.Дуже цікаво!
    Один невеликий нюанс треба враховувати-всі ці котелки проектуються під примусову тягу...
     
    Останнє редагування: 7 гру 2014
  9. Андрей59

    Андрей59 Майстер

    Повідомлення:
    191
    Симпатії:
    53
    да это пиролизный котел -
    --- добавлено: 7 дек 2014 в 16:00 ---
    сделайте поиск в гугл по картинке
     
    Останнє редагування модератором: 15 гру 2014
  10. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Вже знайшов, фріц Ligno
    HMFvarioSchnittOel042013.gif
     

Поділитися цією сторінкою