Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

Тема у розділі 'Отопление и горячее водоснабжение - общие вопросы', створена користувачем Пітон, 10 вер 2009.

  1. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    На днях планую підключати газ. По проекту врізатися в трубу середнього тиску. Схема така: врізка, потім регулятор тиску, лічильник, ввід в будинок. Але хочу поставити ще регулятор тиску або клапан або щось для безпеки перед вводом у будинок т.к. фактично ругулятор тиску перед лічильником - єдиний засіб безпеки, тобщо якщо раптом з ним щось не так - газ піде в будинок. З сумнозвісними подіями в Дніпропетровську не хочеться такого. З монтажниками поки не говорив. Є хто в курсі, що підкажете? Чи варто робити і чи можливо?
     
  2. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    Буду вспоминать... давно было. Так какой газ в дом пойдет, там первый кран должен быть по ходу а потом уже всякие клапана и прочий хлам
     
  3. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Та ні ж, питання не в кранові. Труба середнього тиску, врізка, регулятор тиску - низький тиск, потім лічильник, ввід в будинок. Після лічильника перед вводом хочу поставити якийсь клапан, оскільки при несправності регулятора середній тиск піде в будинок, а це 99% вибух
     
  4. mirock

    mirock мастер

    Повідомлення:
    4.671
    Симпатії:
    1.242
    Адреса:
    Dnepr
    наверное у меня линия низкого давления, потому что никакого клапана нет
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

    так просто не вийде.
    По суті ви створюєте ГазоРегулювальнийПункт (ГРП). В ньому, крім регулятора тиску, обовязково має бути ЗапобіжноСкидний Клапан . Він якраз і контролює тиск після рерулятора. Якщо тиск виходить за виділені межі - трубопровід (до споживача) перекривається повністю. Це і є основним заходом запобігання попадання середнього тиску у мережу низького тиску. На малих промислових котельнях, котли яких працюють на низькому тиску, щн ставлять водяні затвори. При підвищенні тиску в трубі вище розрахункового тиску затвору газ викидається через цей затвор в атмосферу.
    Може ваш регулятор тиску має інтегрований в себе ЗСК, але я таких не зустічав (давненько я не працював з газом, років 6 буде вже.. :) )
     
  6. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Re: Відповідь: Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

    Саме так і буде. ГРП. Просто я не знав що там буде клапан, думав регулятор тиску і все. Так от чи достатньо буде того клапану, що поставлять монтажники, чи може поставити ще один для гарантії?
     
  7. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

    ставити повинні газовщики, тобто монтажники з газової контори. Вони за все відповідаютиь (Газова контора). Ви зможете тільки оплатити їх послуги, а щось поставити (самостійно) додаткове - ні.
     
  8. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Ставитимуть монтажники з газконтори, самостійно я нічого ставити не збираюсь, однак якщо варто то розмовлятиму щоб встановили додатковий захист звичайно за мої $, але хочу почути незалежну думку може воно і не треба

    З.І. На Мандриківській також за все відповідала газконтора тим не менше газ підвищеного тиску пішов у квартири - чим закінчилось ми знаєм
     
  9. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Re: Відповідь: Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

    Сьогодні говорив з газовиками. Ситуація така як ви описали - регулятор тиску, потім скидний клапан, який перекриває газ у випадку виходу з ладу (неспрацювання) регулятора тиску і який викидає надлишок газу в атмосферу. Цього захисту достатньо. Однак якщо я хочу, то можу встановити електро-магнітний клапан ЕМК(відсікач) із сигналізатором газу. ЕМК встановлюється в приміщенні на вході і контролюється сигналізатором газу який живиться від е/мережі 220 В. При перевищенні норми вмісту газу в повітрі (наприклад на кухні) сигналізатор подає звуковий сигнал і подає команду на ЕМК який повністю перекриває газ на вході (незалежно від тиску в мережі). При приведенні вмісту до норми клапан відкривається. Встановлення потребує відмітки у проекті - зараз саме час бо потім буде лишній клопіт. Думаю ставити. Ціна питання: ЕМК - 300 грн, сигналізатор - від 500 грн.
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Газифікація. Врізка в трубопровід середнього тиску

    не любий клапан. У Дніпропетровську у нас була проблема в двох магазинах - там поставили два клапани, які у живленні соленоїда мали два позистори. Тобто при подачі напруги соленоїд спрацьовував через позистор і вже в подальшому, коли позистор спрацював, соленоїд працював через паралельний позистору опір.
    Вся проблема була в тому, що позистор, для віновлення своєї провідності повинен бути деякий час без напруги (~5 хв). При різкому пропаданні і відновленні електроживлення (перерва є меншою за час відновлення позистора) ЕМК не відкриється, хоч аварійного стану по газу і напрузі живлення не буде.
    Щоб цього уникнути, потрібно обов"язково передбачити у схемі живлення ЕКМ реле часу, яке при скачку (пропаданні) напруги в мережі, затримає подачу живлення на ЕКМ на 5 хв. відносно її появи у мережі. Врахуйте це також у проекті.
     

Поділитися цією сторінкою