Флуд на КМ

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем Wasabi, 25 чер 2014.

1. ChameLeon

ChameLeon Заслужений майстер

Повідомлення:
    2.251
    Симпатії:
    7.803
    Адреса:
    В. Бугаївка, Васильківський р-он
    є тут такі, що поставили собі частотник замість гідроакумулятора на насос свердловини?

Владимир В подобається це.
  2. Энки

Энки Модератор Команда форуму

Повідомлення:
    15.938
    Симпатії:
    15.699
    Адреса:
    Київ
    Частотник не заміняє гідроаккумулятора.

акула941, sanykrimea, анрі13 та ще 1-му подобається це.
  3. ChameLeon

Повідомлення:
    2.251
    Симпатії:
    7.803
    Адреса:
    згоден. не завсім коректно поставив питання.

в мене з моменту буріння свердловини стоїть автоматика по тиску та ГА на 50 літрів.
    вода в системі "гуляє". особливо це помітно коли приймаєш душ: доводиться ходити по кабінці і ловити струмінь ))
    ГА на 50 літрів ставився як тимчасовий. на період будвельних робіт.
    потім планувалось поставити на 150 літрів.
    прийшов час ставити, я розширив приямок і тут мені сказали "частотник".
    я трохи почитав і з того що вичитав, зрозумів
    1. частотник тримає постійний тиск в системі
    2. частотник sirio entry 230(а в основному я по ньому читав) нормально працює з моїм насосом Водолій
    3. ГА. тут в мене проблеми з розумінням. для того щоб коли різко перекривається кран, наприклад, зливний бачок унітазу, то насос ще якийсь час продовжує качати, потрібно мати невеличкий ГА. мій ГА на 50 літрів не занадто велийкий для таких цілей?

серед плюсів великих ГА бачу те, що коли пропаде е/е, то в мене в будинку ще якийсь час буде вода в кранах. з частотником такого не отримаєш..

тобто питання мабуть має звучати так:
    що за ті ж гроші купити sirio entry 230 чи новий ГА на 150 літрів?

4. Энки

Повідомлення:
    15.938
    Симпатії:
    15.699
    Адреса:
    Київ
    Акумулятора не буває занадто багато.
    Треба дивитись щоб з наступним насосом теж нормально працював. З Needle, наприклад.
    Нема окремих плюсів. Це не альтернативи. Хоч є, хоч нема частотного регулювання, ГА все одно потрібен.
    А скільки метрів якої труби від насоса до кабінки?
    На які бари автоматика накручена?
    --- добавлено: Oct 17, 2020 7:51 PM ---
    На 80 другий. Чи навіть також на 50.
    Тобто гроші не ті самі, мабуть.
    Частотник на скважину кажуть близько 300$ коштує. Бачок наче менше.
    Бачки можна, чи навіть бажано, ставити більше одного.

Останнє редагування модератором: 25 жов 2020 у 05:01
    WalterCV та ChameLeon подобається це.
  5. ChameLeon

Повідомлення:
    2.251
    Симпатії:
    7.803
    Адреса:
    по трубах не скажу -- треба шукати проекти.
    по метражу.. метрів 10 від свердловини до будинку, ну і метрів 5 по будинку.
    коли включаю полив напряму з свердловини, то теж добре видно як тиск гуляє.
    1.8 - 3.2 здається
    можна трохи розгорнути? чому два невеликих краще одного великого?
    --- добавлено: 17 жов 2020 у 23:07 ---
    а якщо підняти мінімальний тиск з 1,8 до 2 і поставити редуктор(де його всунути?) на 2,5 то тиск по ідеї вирівняється? чи як відкриють три кранив хаті і кран на вулиці, то тиск впаде до нуля?

6. Энки

Повідомлення:
    15.938
    Симпатії:
    15.699
    Адреса:
    Київ
    Від насоса до будинка має бути не менше ніж 32мм.
    Номінальний тиск для хатньої сантех арматури по дефолту 3 бар.
    Ну нехай 2,5..3. На такий тиск має бути налаштований редуктор тиску на вході в будинок. Щоб в хаті не було ніколи більше.
    Ну і перед хатою тоді було би не менше.
    Навіть в самої фігової труби з фітінгами PN6. А так то 10 бар. Бачки треба окремо дивитись, але точно не менше 6 бар.
    Тому на реле тиску накручувати можна вмикання 2,6 бар, вимикання 5..5,5 бар, а на редукторі в хаті 2,5 бар. В сухий бачок качати тоді тиск по інструкції виробника. Якщо нема інструкції, чи проблеми з розумінням, то качати повітря в сухий бачок десь 1..1,7 бар.
    Ну дубляж. Поки купляється груша чи фланець на один, другий бере участь у водопостачанні. Повітря малоймовірно втече одночасно з обох, і тому проміжок часу між сервісами більший.
    Ну і якось інтуїтивно здається, тіпа гіпотетично, шо чим більша площа поверхні в повітряної пружини, тим та пружина має бути мякша. Треба колись настрій мати по формулах порівняти.
    То шо в двох менших площа більша, ніж в одному великому, то точно. Питання в зміні сили пружини в часі.
    То не тиск. То напір.
    Тиск - це сила ударів молекул у всі сторони. Напір - це сила ударів молекул на фронті руху води по трубі, тобто тільки вперед.
    В трубах з водою, по простому, Повний Тиск = Тиск на стінки труби + Напір. Це слідує із закону збереження імпульса.
    Автоматика всяка, хоч дифреле тиску, хоч що там які перетворювачі в частотника, хоч редуктор тиску.., може бачити лише Тиск на стінки.
    Ми можемо бачити, чи відчувати лише Напір з кранів. Це напір скаче по кабінці. Шо там з тиском на стінки в числах, і шо з повною енергією системи, по кінчику труби не видно.
    Тобто, автоматика володіє інфою про кінетику системи лише поки крани закриті, вода стоїть, Напір=0.
    Поки вода біжить, Напір>0, автоматика, встановлена на стінках труб, нічого корисного не бачить, бо не вимірює напору.
    І це причина того, шо, в більшості випадків, частотне регулювання насосами до сраки.
    Єдине що дає в ХВП хатньому - платоподібну хвилю зміну напору розбору води.
    Так нормально комплектована і налаштована система, без частотного регулювання, має майже пряму пологу хвилю зміни напору, що так само майже не помітна користувачу.
    --- добавлено: 18 жов 2020 у 00:08 ---
    Напір впаде полюбому. Тільки як багато впаде, як сильно буде помітно залежить від діаметрів труб на путі до розгалуджень. Чим грубші труби, тим менш помітно.
    --- добавлено: 18 жов 2020 у 00:13 ---
    Доречі, при тонких трубах до розгалуджень, чи коли багато розгалуджень, ніякі частотники від стрибків не врятують. Воно ввімкне насос на повну потужність, а толку, кількість трійників від цього не зменшиться, і діаметр труби не збільшиться.

акула941, carambich, Владимир В та ще 1-му подобається це.
  7. ChameLeon

Повідомлення:
    2.251
    Симпатії:
    7.803
    Адреса:
    в принципі, все доступно написано і, як мені здається, я все зрозумів )
    залишилось питання по редуктору, навіть два.
    1. його краще ставити вже в будинку чи можна в приямку свердловини після ГА-ів?
    2. якого виробника брати?

ще виникло питання по манометрах.
    1. якого виробника брати для манометрів, що будуть жити в приямку? бо ті два що в мене там сьомий рік стоять, дуже сильно вже брешуть..

автоматика Італтехніка. ті ж 7 років. залишати чи обновити, а старий залишити як резерв?

8. Энки

Повідомлення:
    15.938
    Симпатії:
    15.699
    Адреса:
    Київ
    В будинку.
    Honeywell 3/4" з прозорою колбою.
    Любий може просто випасти з рук, і поламатись. Маде ін італі якесь.
    Реле, поки працює, хай стоїть.

ChameLeon та WalterCV подобається це.
  9. ChameLeon

Повідомлення:
    2.251
    Симпатії:
    7.803
    Адреса:
    @Энки, дяка величезна!!

sanykrimea подобається це.