Каталог самодельных гелиоколлекторов рекомендуемых самодельщикам

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Andrii_M, 28 кві 2014.

  1. bautista

    bautista Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    3
    zeta_renova_blanco_z1.jpg

    Мої вітання з сонячної Іспанії! Віднедавна живу на півдні в Альмерії. Сонця тут багато і було б гріхом не скористатися цим. Недавно дивився на сонячний колектор з термосифоном, але по мінімуму він коштує під тисячу євро (бак на 150 літрів і сам колектор в 2 кв. метри) і, крім того, все одно прийшлося б його переробляти, бо призначений для плоских дахів, а у мене вертикальна стіна. На фото не дуже добре видно, зліва від сосни моїх 2 вікна в білому будинку на 2-му поверсі. Рядом з більшим вікном темний прямокутник- це сонячна батарея залишилася від сигналізації забудовника (про неї згодом, думаю використати її в системі опалення).

    DSCN4925.JPG

    Наразі, хочу зробити щось простеньке для нагріву гарячої води. Поки що, користуюся електричним бойлером на 80-ть літрів (до речі, Дельта українського виробництва з Леруа Мерліна). От його і хочу використати, як накопичувач. А сам колектор зробити з рушникосушки, наприклад, такої, як на фото (габарити 1200х 50 см), повернувши її на 90 градусів. Можна було б спробувати і просто пофарбувати її в чорний матовий колір та закріпити на стіні ззовні, а потім тільки спостерігати за датчиком температури бойлера, але все ж не хочется лишній раз переробляти (і довбати стіни, сусіди задовбають самого) і тому думаю зробити по класичній схемі: дерев"яний короб з перемичками, мінвата, лист бляхи і до нього дротом щільно прикрутити рушникосушку (якби ще вдалося підібрати якусь масу щось типу двохкомпонентної "холодної зварки", щоб не витріскала на високих температурах) , а зверху накрити заматованим склом.
    Думаю, теплих півроку така система повинна працювати добре ( освітлюється з 12-ї до 18-ї), а на зиму добавити ще одну паралельно. Але все ж хотілося б почути думку фахівців з цього приводу.
     
    Останнє редагування модератором: 12 тра 2015
  2. dan1984

    dan1984 Новачок

    Повідомлення:
    12
    Симпатії:
    0
    Захопилися вашими ідеями і вирішили зробити колектор для нагріву води... Адсорбер з батареї опалення 60 на 100 утеплений пінопластом 30 мм корпус дерево. Для гідрозахисту ще маємо оббити кутником і силіконим затерти шви. На скільки ця штука ефективна для 120 л бака чи зразу треба дві.
     

    Вкладення:

  3. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @bautista, Колектор з рушникосушки підключати по діагоналі.
    Чому хочете використати матове скло ?
     
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.744
    Симпатії:
    1.555
    Адреса:
    Україна
    @dan1984, Ваш колектор має бути розміщений горизонтально щоб виходило повітря з батареї, тобто розмістити як робоче положення батареї.
    Скільки колекторів потрібно для бака 120 л. це залежить яку систему Ви використаєте -
    з поворотним колектором за сонцем чи закріпленим нерухомо, тобто скільки часу буде попадати сонячного проміння на колектор за весь день ? Система буде з примусовою чи природною циркуляцією ? Сонячний колектор буде підключений до баку через теплообмінник чи на пряму ?
    Таких колекторів як Ваш треба робити як мінімум 2 штуки, оптимально 4 штуки.
     
    Останнє редагування: 31 лип 2015
  5. dan1984

    dan1984 Новачок

    Повідомлення:
    12
    Симпатії:
    0
    Бойлер із нержавіючого бака із внутрішнім теплообмінником. Система пробна. Хочу бачити на скільки ефективний саморобний колектор порівняно із тим що пишуть про заводські варіанти за 450 доларів. Бо за таку суму саморобних можна зробити зо 20. Система планується самотічна. Якщо буде добре гріти хоча б з квітня по жовтень то можна зробити декілька колекторів і підключити до бойлера косвенного нагріву. Фото пізнішше покажу.
     
  6. buddybuild

    buddybuild Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.307
    Симпатії:
    6.176
    Адреса:
    Черкассы

    видео
    http://www.radiosvoboda.org/content/article/27167775.html
     
    михаил58 та DINAMIT-UA подобається це.
  7. ivanivanivich

    ivanivanivich Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    12
    Ось і запустив свою систему.
    За день нагрівє бак на 300 літрів.
    Температуру не заміряв але руку тримати не можна.
    В пасмурну погоду градусів 45-50 точно має.
    На утеплення баку, поки що, не вистачає часу. Поки працює так.
    Бак - нержавійка - 300 л.
    Теплообмінник - мідь 14 мм, 15 метрів довжини.
    Насос - найдешевший - циркуляційний, вмикається по датчику температури(брав на АУКРО за 100 грн). Верхня межа 55-60 градусів, нижня 35.
    Коллектор: стальній профіль 15х15 - 7 шт. стальній профіль 24х40 2 шт. Зварена решітка, "прихвачена2 точками до металевого листа 1,5 мм. Пофарбовано в чорній колір.
    Ящик: дошка 25мм. Дно ОСП 10 мм.
    Утеплювач: пінопласт 5см.(не рекомендую, в верхній частині поплавився, видно на фото).
    Дякую за увагу. Будуть питання, з радістю відповім.
     

    Вкладення:

    Володимир П, михаил58, petrenko35 та 3 іншим подобається це.
  8. Авиатор90

    Авиатор90 Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    1.176
    Симпатії:
    1.483
    Уважаемые ФОРУМЧАНЕ.
    Я немного самоустранился от активного обсуждения гелиоколлекторов
    и других систем по использованию тепловой солнечной энергии.
    Попытался создать
    Каталог самодельных гелиоколлекторов рекомендуемых самодельщикам
    в апреле 2014 года.
    К сожалению ничего не получилось.
    Предлагаемые варианты терялись в бесконечных дискуссиях
    без расчетов и испытаний.
    После длительных размышлений для решения этой проблемы
    предлагаю следующий вариант обсуждения и анализа предлагаемых
    вариантов для КАТАЛОГА.
    Добавлю только, что ГЕЛИОКОЛЛЕКТОРА И СИСТЕМЫ СОЛНЕЧНОГО НАГРЕВА ВОДЫ
    РАССМАТРИВАЕМ В ОСНОВНОМ МИНИМАЛЬНОЙ СТОИМОСТИ.
    Предлагаемый вариант для обсуждения выставляется на этой ветке
    И ДЕЛАЮ ЭТО ТОЛЬКО Я
    Параллельно он выставляется и на ветке

    Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция
    там же и обсуждаем достоинства и недостатки предлагаемого варианта
    и затем принимаем окончательное решение
    вносить или нет предлагаемый вариант в каталог.

    Остальные могут его смотреть и использовать как учебное пособие для своих работ.
    Участники форума могут только отмечаться если нравится.
    .....................................................................................................
    Для начала начну заполнять КАТАЛОГ с 11 страницы и начну убирать
    оттуда все лишнее.
     
  9. михаил58

    михаил58 Підмайстер

    Повідомлення:
    60
    Симпатії:
    19
    Адреса:
    Украина.г.Полтава.
    @ivanivanivich,
    Плануете використовувати систему для водопостачання ,чи можливо для опалення також.
     
  10. ivanivanivich

    ivanivanivich Стажер

    Повідомлення:
    5
    Симпатії:
    12
    Поки що, тільки гаряча вода... Нажаль, зараз довелося розібрати... робили дах, боявся, що робітники розібють.
     

Поділитися цією сторінкою