Своїми руками Твердотопливный котёл "Бубафоня" - отличный вариант для дома без газа

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем Iven, 25 лют 2014.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 23 кві 2014.
  1. Так

    85,7%
  2. Ні

    14,3%
  1. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    Я и без автоматики растягивал горение до 35 часов - каждую неделю чистил от смолы котёл и дымоход (
     
  2. onyx_75

    onyx_75 Інженер

    Повідомлення:
    694
    Симпатії:
    572
    @Iven, Наврное ,, тление" вы хотели сказать
     
    полюс подобається це.
  3. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Вони з кумом знайшли де дуб сухий обрізки столярні брати.
    Дуб я думаю і так горітиме довго(я не пробував ніколи), і не смолянисте дерево ж.
    Мені і самому цікаво. Я куму пояснював (та він і сам знає) що заросте смолою якщо душити, але кум каже що у сосіда все нормально, не заростає.
    У мене рекорд на акації був 24години, а так звично 10-16годин на всякому мотлоху в перемішку з фруктовими дровами.
     
  4. uvoloshko

    uvoloshko Підмайстер

    Повідомлення:
    16
    Симпатії:
    25
    Адреса:
    Харьковская обл.
    sergo83, спасибо за ответ!
    Уточню вопрос - какая высота рекуператора, или кастрюли. как ее еще называют?
     
  5. sergo83

    sergo83 Підмайстер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    36
    Адреса:
    Харків
    высота 250мм, расстояние между стенками "кастрюли" рекуператора и водяной рубашки 40мм
     
    uvoloshko подобається це.
  6. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    Ну, где-то в "глубине души" котёл как-то может и горел, потому как без горения тления не будет (пиролиз сам по себе процесс эндотермический и должно откуда-то выделяться тепло), но наверное большая часть выделенного тепла расходовалась на выделение нового дыма. Т.е., проще говоря котёл действительно тлел, дымил, коптил, но нормальным горением это назвать было нельзя.
     
    Erni, полюс, Алекс Иваныч та ще 1-му подобається це.
  7. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Заїзджав, все дізнався.
    30годин горить котел мінімум (140 ростом +/- із зольником, 125 см без зольника) + чітко тримає температуру.
    У мене вчора до 100 град дійшло, жарко, трохи набридло це. Взимку ще якось легше але коли біля ноля темп то не дуже комфортно.
    Автоматика Атос, комплект : блок керування, датчик температури, улітка вентилятор ну і проводка для всього цього + для цирк насосу.
    Я завтра куплю собі. 2000 грн, вже знайшов. Постараюсь завтра ж і встановити.
     
  8. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    головне скільки згоряє на добу дров , які переводяться в кіловати , і зіставляються з втратами тепла/кіловат хати , так і видно що котел собою представляє.
     
    uvoloshko та ur6lck подобається це.
  9. bogdansv

    bogdansv Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.848
    Симпатії:
    1.987
    Адреса:
    Черкассы
    Купив контролер та дуйку.
    Встановив, виявилося дуже просто.
    По часу горіння ще не зрозумів (2й день користуюся), а по комфорту набагато краще - тримає чітко температуру +/- пару градусів . + якщо відімкнуть світло то затухне котел (заслонка закриється), раніше ніяк не реалізовано було у мене, та і світло дуже рідко вимикають.
    Поки що не подобається що працює в режимі Старт-Стоп, дуйка скажена, роздуває швидко, а потім воно тліє поки не скинеться темп до заданої. Я звик що тягу відрегулював і воно стабільно однаково горить.
     
  10. Iven

    Iven Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.125
    Симпатії:
    1.538
    "Лучшее" - враг "хорошего". Я не пойму чем "дуйка" лучше обычной механической автоматики??? Тем-более "дуйка", а не дымосос. Это ж и требования по газоплотности (любая щель и получите попадание дыма в помещение), и неправильное распределение воздуха внутри котла (вплоть до активной детонации пиролизных газов), и зарастание теплообменника в "стоп-режиме", и недожиг полученных газов в том же "стопе" (да и при активной подаче воздуха в зону горения может быть недожиг и чёрный дым в дымоход). В чём выгода??? В том что быстро нагоняет нужную температуру? Так у меня котёл прогревает систему отопления в пару сотен литров пока мы позавтракаем - перед тем как чай пить я иду уже тягу прикрывать и забываю до завтра (ну или до вечера, если морозы сильные закидываю по чуть-чуть, но утром и вечером).
     
    pic16f887 та uvoloshko подобається це.

Поділитися цією сторінкою