Балки и стропила на гараж

Тема у розділі 'Кровля, мансарда, чердак', створена користувачем Пітон, 18 сер 2009.

  1. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    Ну да, 2 доски товщиною 120 мм :)
    Схил буде градусів 45-50, за такого нахилу думаю снігове навантаження буде не критичне
     
  2. captain Grey

    captain Grey Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.733
    Симпатії:
    3.821
    Адреса:
    Суми, Україна
    Разрешите вклиниться в тему, чтобы не плодить лишнего.
    Строю хозблок - 17,5м х 4,5 м (гараж 5,5м, мастерская - 3,5 м, комната отдыха - 3,8 м, санузел - 2 м, сауна - 1,8 м). Заготовил обрезной материал на кровлю под металлочерепицу в один скат с высотой 1,5 м (угол в 23 градуса), но не заказывал брус по периметру здания. Хотел балки перекрытия 150х80 положить с шагом в 1 м. Теперь вопрос - можно ли увеличить шаг балок перекрытия до 1,5 м? И можно ли над разными помещениями балки перекрытия укладывать с разным шагом?
    Заранее благодарен.:)
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Балки и стропила на гараж

    думаю, що можна. Крок балок визначається виходячи з міцності настилу по них (ну і підшивки), щоб не прогиналось критично. Тому потрібно мати на увазі, що збільшивши крок балок, ми повинні збільшити міцність (товщину) матеріалу настилу, щоб не провалитися :). На практиці використовують для настилу дошки товщиною 40 мм, і, відповідно, крок балок для них - 1м. Якщо збільшити крок у 1.5 рази - тоді і товщину настилу збільшуйте до 60 мм. Точних пропорцій я не знаю, потрібно дивитись у предмет "Опір матеріалів" з вузівського курсу. Мої прикидки умовні, але з них видно, що збільшування кроку балок веде до перерозходу матеріалу для настилу.
     
  4. captain Grey

    captain Grey Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.733
    Симпатії:
    3.821
    Адреса:
    Суми, Україна
    Re: Відповідь: Re: Балки и стропила на гараж

    Справа в тому, що я не збираюся використовувати горище і тому мене цікавить крок балок тільки для підшивання стелі.
    Паралельно ще запитання, якщо дозволите. Крокви з кроком в 1,5 метри з двома підпорками - це можливо?
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Балки и стропила на гараж

    для підшивання - то знову залежить чим підшивати. Думаю крок достатній для підшивання, стеля не провисне. Тільки необхідно буде додатково монтувати каркас для підшиваня, так як мені не відомий матеріал для підшивки, який би не провис з часом на прольоті 1.5 м (типу гіпс, вагонка різного виду, ОСБ (а може?), ДВП і т.д.)


    а підпорки хіба мають відношення до кроку крокви? на 1,5 метри - трохи зашироко, може провисати обшивка
     

Поділитися цією сторінкою