Своїми руками Саморобний твердопаливний котел нижнього горіння на природній тязі

Тема у розділі 'Твердотопливные котлы', створена користувачем peps08, 26 лис 2013.

  1. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    @Yanuwevsky, я також роздумую над цим процесом.
    точка роси- це 40-43С . і не важливо чи котел нагрівається, чи охолоджується.
    це я спостерігав за своїм котликом багато разів, можете і Ви побачити, коли на котлові буде 40С і він буде охолоджуватись після прогоряння палива- теплообмінник буде вологим, звісно струмки води з нього не потечуть. висновок - тримати на котлові температуру більше 50 С і питань з прогниванням не буде. на літо почистити від попелу, перевірити наявність потрібної кількості води в системі і чекати нового сезону. короткочасний перегрів до 110С нічого страшного також не зробить- тонкий шар корозії металу є свого роду захисним шаром від руйнування. нема кисню в воді- нема прогресу корозії. закипіла СО- випарувало весь розчинений кисень з води. вода стала мертва...
    встановлення ладомату допоможе подовжити життя котла, проте на мою думку , котел має мати мінімальну кількість води, швидко прогріватись і виходити на режим ( як сучасні авто) , а автоматика підтримуватиме котел в правильному робочому режимі експлуатації- 65-80С , інше - СО ,та ТА- це все інженерна обвязка для забезпечення комфорту в приміщенні. і це все не має залежати від вида палива. то буде ідеальна модельна ситуація. на практиці ми маємо те, що маємо. наприклад, у мене котел працює 8-16 годин на добу в залежності від погодних умов, і щоденно переживає цикл холодного і дуже холодного старту з 10-15С. Звісно, що конденсує постійно. закінчиться сезон- зроблю оглядини і викладу фото.
     
    параска, Лютий_Бандерівець та predka подобається це.
  2. Живу без газа

    Живу без газа Прораб

    Повідомлення:
    688
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Николаев
    Erni, а если сделать что-то вроде предпусквого подогрева картера авто, для котла-тен вставить с термостатом и включать за час до растопки, чтоб нагреть до заветных +55. Хотя я уже пришел к выводу, что ТХК нужен на 65-70 градусов, тогда в котле будет от 70 градусов и выше, топливо сгорает эффективней и зарядка ТА происходит быстрее, меньше сажи, а соответственно меньше серы и по идее меньше коррозии в котле.
    Я вот тоже обращал внимание на специфический запах в котельной при холодной системе, а на гарячей - запаха нет.
     
    rjvbcfh111 подобається це.
  3. viktor101058

    viktor101058 Майстер

    Повідомлення:
    153
    Симпатії:
    70
    Поднять температуру водяной рубашки выше точки росы, но это не осуществимо на 100 %.
     
    pic16f887 подобається це.
  4. шахматіст

    шахматіст Інженер

    Повідомлення:
    1.315
    Симпатії:
    447
    Адреса:
    із робочих слюсар 5 розряду та електрик 3 розряду
    Велика температура робить смоли диму ціпкішими , сухішими і не приліпучими до теплообмінника , і смоли вилітають з димом в трубу , а менша температура робить смоли диму мокрими і липучими , тому вони окисляють теплообмінник окисленим конденсатом .
    В конденсаційних газових котлах , використовують нержавіючий метал для низьких температур ,іншого способу ще не винайшли
     
  5. Микола учень

    Микола учень Бригадир

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    112
    Якраз при двох триходових можна виставляти температуру радіаторного контура таку яку позволить термоголовка, а котловий контур - чим вища температура тим для котла краще
    --- добавлено: 23 бер 2018 у 10:24 ---
    Як
    Чим вища температура котла тим якісніше спалення дров і менше шмалі на котлі і обслуговувати легше . А тим більше і довше прослужить
     
    Останнє редагування модератором: 31 бер 2018
    pic16f887, viktor101058 та bogdan_1983 подобається це.
  6. Erni

    Erni Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.439
    Симпатії:
    1.856
    Адреса:
    Житомир
    нема смислу- дрова самі дешеві поки ще
     
    pic16f887 подобається це.
  7. Живу без газа

    Живу без газа Прораб

    Повідомлення:
    688
    Симпатії:
    287
    Адреса:
    Николаев
    Это если лес рядом. А если покупать- то почти одинаково при тарифе 0.9 грн за кВт и ночном тарифе. Но только для зарядки ТА.
     
  8. Y Ігор

    Y Ігор Новачок

    Повідомлення:
    4
    Симпатії:
    0

    В етом году запланировано два подорожания елктричества и первое будет вот-вот...
     
  9. gjkzr

    gjkzr Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.677
    Симпатії:
    1.698
    Адреса:
    Украина
    Все так . Разве только дело в понятиях . Осушение я. называю горением или проветриванием . В общем воздух должен гулять по немногу . Иначе вода даже если не конденсирует , то все равно буде садится на стенках.
    Есть еще важный нюанс - чистка . Удобство и доступность обязательна
     
    Дмитрий ДАР подобається це.
  10. Микола учень

    Микола учень Бригадир

    Повідомлення:
    48
    Симпатії:
    112
    --- добавлено: 24 бер 2018 у 22:00 ---
    Ерні точка роси 40-43 градуса це у котлах звичайного горіння а у котлах які горять внизу і вбік то температура найвища внизу в камері допалу димогазів а обратка в тому місці най холодніша то точка роси 57- 58шрадусів і тому кальвіс рекомендує триходовий 61градус
    --- добавлено: 24 бер 2018 у 22:07 ---
    Я б тепер неставив котел на дрова а бо правильніше буде поставив би універсальний з пилетною горілкою . Тут було вірно сказано як що дрова безплатні . А як що дрова купити і ще скільки наробитись біля них то вже краще потратитись на горілку і мати спокій
    --- добавлено: 24 бер 2018 у 22:18 ---
    Я вже зварив пару котлів Кононенка , у себе зробив котел глаз 16 і два катла з оригінального кальвіса . 20 кв фоткі я виставляв на форумі . Після пару років експлуатації катлів . Я більше схиляюсь до пилетної горілки факельного типу
     
    Останнє редагування модератором: 1 кві 2018
    Aleks dp та Papp Janos подобається це.

Поділитися цією сторінкою