Газовий котел чи твердопаливний - що вибрати?

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем Odissey, 11 кві 2013.

  1. Odissey

    Odissey Інженер

    Повідомлення:
    734
    Симпатії:
    864
    Мабуть неодноразово обговорювалось на форумі це питання, але так і не зміг знайти однозначної відповіді.

    Отже, сформую питання:
    Яке опалення буде вигідніше - газовим чи твердопаливним котлом?
    Які критерії важливі при виборі способу опалення?
    Якщо є теми або повідомлення де це питання обговорювалось, прохання розмістити посилання.
    Також буду вдячний за думку кожного.
     
    Ігор подобається це.
  2. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Odissey подобається це.
  3. Ігор

    Ігор Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    47
    Адреса:
    Вінниця
    Я працюю інженером технічного відділу. Підприємство отримало нову територію з приміщеннями на ремонт і освоєння яких мій відділ розробляє проект. Зараз стоїть вибір між опалюванням приміщень ГАЗом чи котлом на твердому паливі. Як що, можливо, хтось робив 2 проекти опалювання на твердому паливі та ГАЗу будинку чи іншого об'єкта, поділіться, буду дуже вдячний.
    На даний момент я зробив порівняльну характеристику по дровам (береза)/ вугіллю / та ГАЗу. Як що комусь знадобиться, чи буде цікаво, можу скинути...
    --- добавлено: Apr 11, 2013 1:36 PM ---
    Дякую Сергію, та це трошки не те що мені потрібно. Я намагаюсь переконати керівництво під'єднати газ, а не навпаки.drel
     
  4. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Думаю це буде дуже доречним в цій темі.
     
  5. Ігор

    Ігор Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    47
    Адреса:
    Вінниця
    Файл прикріплено...
     

    Вкладення:

    AKit та Andrii_M подобається це.
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    дрова по ціні - найкраще. 2,5 тони дров - 5-7 м3 простору або 6 м2 площі (при вільній укладці).

    не така вже і велика площа.

    У висновку потрібно було підсумувати всі затрати на отримання на 1 МДж (включаючи проекти, узгодження, оплату праці і т.д. за 10 років (час життя підприємства або заміни котла))
     
    Odissey подобається це.
  7. Ігор

    Ігор Майстер

    Повідомлення:
    44
    Симпатії:
    47
    Адреса:
    Вінниця
    Звісно це не кінцевий варіант. Буде розраховано затрати за опалювальний сезон усіма трьома видами палива необхідної площі.
    Я розумію що дрова найдешевший вид палива. І можливо опалювати будинок ними і вигідно. Але я маю площу 1761 м2. Опалювання її не газом це постійні проблеми з доставкою, розвантаженням, сміттям, окрім того штрафи екологічного контролю за викиди. Зважайте також що в такій котельні потрібен постійний робітник який буде займатись лише роботою котельні. Зважаючи на все вищесказане економія від дров'яного опалювання досить віртуальна. До того ж зменшення зеленої зони мого міста та області хвилює мене значно більше ніж спустошення Ямал-Гиданського родовища газу нашого сусіда.
     
  8. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.306
    Симпатії:
    1.140
    Адреса:
    калуш
    а ви думаєте при газовій котельні не потрібно буде тримати котельщика?ну,ну!
    --- добавлено: Apr 18, 2013 7:32 PM ---
    щось файл не получається відкрити з порівняннями,та навідь приватні будинки з площею більше 350кв.м вигідніше опалювати дровами.а тарифи на газ для підприємств зовсім не подібні на тариф для населення!
     
  9. orelkr

    orelkr Стажер

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    2
    Конкретного ответа на твой вопрос не существует. Так как сказать какой котел твердотопливный или газовый лучший нельзя. Все дело в том, что котел надо выбирать по своим требованиям:
    - что ты будешь им обогревать (к примеру твердотопливный котел ты не поставишь в квартиру, они больше подходят для частных домов, теплиц ...);
    - по затратам, твердотопливный котел дешевле чем газовый котел (но есть минул в том что за твердотопливным котлом надо постоянно смотреть, доже если пишут что 12 часов горения, это не всегда правда, так как топливо разное, то сыроватое, другое сухое и т. д.)
    Об этом можно долго говорить, просто надо подбирать то что наиболее подходит лично тебе.
     
    Дед Хоттабыч та Voyutichi подобається це.
  10. Sanpid

    Sanpid Стажер

    Повідомлення:
    18
    Симпатії:
    2
    Адреса:
    Львов, Щирецкая 36 ТЦ «Будмаркет» №26
    Найкращий варіант обвязка двох котлів газового і твердопаливного
     
    kolias23 подобається це.

Поділитися цією сторінкою