"Водограй" - біопрепарат для септиків

Тема у розділі 'Продам: Товары и материалы', створена користувачем Voyutichi, 22 чер 2009.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    Подивився в інеті на методи розмноження бактерій. Самий простий і доступний - проточний. Тобто через деякий час зливається частина розчину, доливається вода і додається корм. І так дальше. Контролюють час розділу розчину за його рН. Коли рН буде 7.8 - треба доливати води.
    В моєму макеті перший тиждень вся поверхня покрилалася білим шаром нальоту - десь 5 мм товщиною. Розчин я розділив на дві рівні частини, разом з нальотом. Одну вилив у справжню яму, а до другої - долив води. перемішав. Оглянув осад. Що насторожує - мелене зерно не змінилося, тобто його ніби ніхто не їсть - свіженько виглядає. Білий наліт осів на дно. До нього (!) пристали частинки меленого зерна і так залишились триматись. Подивлюсь в суботу - як воно травиться.
    Ще одно - появився запах. І він нічим не відрізняється від запаху з "виходка", хоч ніхто у макет не "наклав".. Запах, правда, не сильний.
     
    meroro подобається це.
  2. spine

    spine Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.441
    Симпатії:
    1.193
    Адреса:
    Вінниця
    На телевидении появилась реклама "Водограй". Это уже в некоторой степени настораживает: 1. если препарат действительно хорош, то начнут халтурить (экономить для рекламы), 2. могут и подделки появится.
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    і мені, скоріше всього, таке чудо попалося..
    Чому?
    Ось декілька міркувань:
    1) я використав у макеті одне пакування, яке розраховано на 10 м3 води.
    Тобто перетравлення меленого зерна, яке було в пакетику, бактеріями (враховуючи їх концентрацію) за один місяць - повинно б бути видно, або результат, щось подібний до того, що описують в інструкції і рекламі. Нічого подібного нема. З"явився наліт, а зерно як було - таке і залишилось. Як ті бактерії справляться з 10м3 відходами, за 10 років?
    2) Частину (2/3) розчину макету після тижня культивування бактерій я злив у відро, додав води до 15 літрів, розмішав і вилив у вигріб туалету. Вже пройшло більше двох тижднів - натяків на роботу бактерій нема. А зараз настриятливіші умови (температура) для росту бактерій. Відходи у вигребі покриті водою (рідиною). Коли ці бактерії почнуть гризти відходи? Взимку?
    3) Запах. Запах є. І він такий, що тобре причіпляється до одягу. Можна сказати, що якщо є запах - то і бактерії ніби розмножуються і будуть працювати (запах і макеті і вигребі майже одинакові). Але в рекламці говориться про відсутність запаху, зовсім!.
    Я розумію, що мої дилетанські досліди-висновки можуть бути хибними. Але вони виникли на основі неотримання очікуваного, яке обіцяється в рекламі.
    Почекаємо ще. (тим більше, що в каналізаційну яму (де було 5 м3 стоків) я зарядив бактерій цілий пакетик. В жовтні яма повинна очиститись (4 місяці))
     
    meroro та Андрей123 подобається це.
  4. Кремень

    Кремень Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.427
    Симпатії:
    539
    Voyutichi, ну ти друже, й мікробіолог.:vo: Молодець, корисну справу робиш. :Hi:
     
  5. Macintosh

    Macintosh Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    4
    Я тоже пачку водограя раз купил,открыл, а там комбикорм с сахаром "ароматизированный" бактериями.Развел в стакане воды-крупа на дне осталась,над крупой почти прозрачная жидкость=в препарате почти столько бактерий и энзимов сколько в открытом космосе.Развели как пацана на 100 гривен за пакетик трухи.Кстати, в Польше наш шофер в ОБИ купил польский водограй "Биолатрин" в 400г упаковке по бросовой цене-дешевле чем в Украине за 100г, но эффект тодже-нулевой.Могу порекомендовать или юаровские Биогранулы или чешский Биоэнзим.Пробовали и то и другое-работают.
     
    акула941 подобається це.
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    в Україні продається?
     
  7. Macintosh

    Macintosh Новачок

    Повідомлення:
    23
    Симпатії:
    4
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    почитав сайт, Дуже вже підозріло подібні пакетики з цим ензимом на пакетики з моїм водограєм. Вкрадається підозра, що ці всі ензими-водограї - з "одної бочки"..
     
  9. биолог

    биолог Майстер

    Повідомлення:
    491
    Симпатії:
    39
    Re: Відповідь: Re: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    Многоуважаемый Voyutichi.
    С уважением отношусь к Вашему терпеливому опыту, который наблюдал. Но Вы к сожалению совершили ошибку. Бактерии в ограниченном пространстве (в канистре или ведре) при помещении в читую воду могут только лишь войти в активную фазу своей жизни. Затем начинается деление клеток с геометрической прогрессией, а размножающаяся коллония микроорганизмов находится взаперти. Итого: перенаселённая ёмкость подопытными микроорганизмами превращается в братскую могилу, вот откуда запах.
    Благодарю Вас за эксперимент, который показывает несостоятельность утверждения о том, что биопрепарат можно вывести в каждом дворе. Никак нет, это высокие биотехнологии. Кесарю- кесарево.
    С уважением, Биолог
     
  10. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: "Водограй" - біопрепарат для септиків..

    за скільки часу заповниться моя каністра? Тижня хватить?
    Я припускаю, що бактерії (по аналогії з дріжджами) повинні витримати тиждень навіть у 1 літрі об"єму і не вмерти.

    чому я не бачу "трупиків", а прозору воду? І осад - той самий, "комбікорм".


    і кислотність я контролював - ~7pH (лакмусовим папером)
     

Поділитися цією сторінкою