Бондарна справа

Тема у розділі 'Наши работы', створена користувачем gucul, 17 лют 2013.

  1. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Я не мав на увазі,що у вас бачки "сувенірні",я мав на увазі форму бочкоподібну.
    Я покриваю бджолиним воском.В винних робочихтількі торці.Недавно заклав на витримку в нову,,рік сильно медовий був,є з чого:
    IMG_7178.JPG
     
  2. ГоСе

    ГоСе Стажер

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Житомирщина
    Ваша робота заслуговуе поваги.Пукові діжки складніші в роботі але це класика і оцінка вища.Я зараз орінтований на кадкоподібних формах.На базарі,куди я виїжджаю щонеділі,люди не готові платити адекватну ціну за пукову діжку.Зі мною поруч на базарі дід намагався зацікавити людей пуковими діжками,в результаті відмовився.Інший знайомий бондар категорично робить пукові але настільки неакуратно і з помилками що я прийшов до висновку-простіше,надійніше,довговічніше.А щодо форми,так і в прстоті є своя краса.Головне щоб було задоволення від виробу для людини да і для себе.Базар в нашомі місті є для мене індикатором що кому подобається.Не хочу хвалити себе але знаходяться покупці які повезли мої діжечки в Польщу, Крим , і в Москву.Так що бажаю всім натхнення щоб результат роботи радував і майстра і споживача.Набалакав,перепрошую.
     
  3. gucul

    gucul Прораб

    Повідомлення:
    348
    Симпатії:
    451
    Адреса:
    UA Івано_Франківська обл. Гори-Карпати
    Саме основне,щоб діжка всередині обсмажена була,і правильно підготовлена,тоді вона на всі 100(грам:-D) виправдає своє призначення.
     
  4. ГоСе

    ГоСе Стажер

    Повідомлення:
    10
    Симпатії:
    16
    Адреса:
    Житомирщина
    Вітаю.Свої діжки я не обсмажую всередині,іпоясню чому.На мій погляд процес обсмаження потрібен для приготування віскі і ще обсмаження обо пропарювання дає пришвидшення для стягування другої половини діжки(клепок).Колись у нас в районі бондарі ропарювали діжку над парою і займало
    це багато часу і сил,від 4-х до 8-и годин.В іншому випадку клепку робили,збирали діжку без денець з сирої деревини.Стивили на просушку в приміщеннях,а як просохне і тримає надану форму прифуговували легенько кромки по-новому.Це мені розповідали 90-річні бондарі.Обсмаження всередині діжки обов"язкова умова для виготовлення віскі.Віскі то є наша самогойдалочка яка гналась на "кубах".З досвіду знаю і бачив для коньяку,пива,квасу,медовухи,і вина також,обсмаження не потрібне.Хоча у кожного на це питання свій погляд
    --- добавлено: 22 лют 2016 у 21:41 ---
    Хоч не в тему але для душі.Верх сосна шпуги та ніжки ясен,покрито лляною олією.Легенький зручний і надпрочуд міцний.Навчив старий дядько -столяр у 70-ті роки.Унього,дядька,у хаті всі ослони ,парадні лави по такій технології були зроблені.Відслужили йому а потім люди в селі навипередки порозбирали для себе,родичі дозволили. Фото-0078.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 1 бер 2016
    Олександер_1, Novell, Andrii_M та 2 іншим подобається це.
  5. Іван з Бережан

    Іван з Бережан Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Цікавлюся виготовленням бочок. Чи можна з Вами зустрітися?
     
  6. Олександер_1

    Олександер_1 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.208
    Симпатії:
    3.210
    Адреса:
    Між поділлям і поліссям
    А під кришку можна заглянути?
     

Поділитися цією сторінкою