Своїми руками Сіткові сонячні повітряні колектори

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Andrii_M, 19 січ 2013.

  1. Нест

    Нест Майстер

    Повідомлення:
    168
    Симпатії:
    63
    Адреса:
    Черкассы
    Не пойму я этих "разработчиков"... Есть отличный теплоизоляционный материал - сотовый поликарбонат. Светопропускание - на уровне стекла, а то и выше... +парниковый эффект (ИК лучи от коллектора не пропускаются). Отражение - мизерное. Потери за счет теплопроводности тоже заведомо ниже. Почему он практически не используется? В данном проекте использование сотовых панелей - большой плюс... Хотя наночь (при отсутствии солнца) нужно бы закрывать "форточку" к коллектору... А то выстудит... :)
     
    Alex71 та Володимир П подобається це.
  2. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    А я от зробив дещо інший сонячний повітряний колектор (з пивних банок) минулої суботи встановив, про ефективність ще нічого не можу конкретно сказати оскільки зранку до вечора на роботі і прослідкувати за роботою протягом світлового дня немає можливості. можу лише сказати що вчора у неділю о 10год. при сонячній погоді температура повітря на виході з колектора становила 45 град. Вентилятор ще не підключений. Може хтось підскаже де можна недорого придбати сонячну батарею (панель) 12в для живлення вентилятора.
     
  3. Oriolano

    Oriolano Стажер

    Повідомлення:
    12
    Симпатії:
    9
    Візьміть кілька сонячних фотоелементів від старих садових світильничків, і з"єднайте їх до необхідної напруги(6/12 В). Зазвичай люди їх шкодують викинути і вони валяються по горищам та закамаркам. Самі сонячні елементи там добрі. в першу чергу у них виходять з ладу акумулятори. а вентилятор попробуйте взяти 6-ти Вольтовий від компа. ефект практично той самий, а сонячних елементів треба менше. Не забувайте, що якщо повітря буде протікати надто швидко, то воно просто не встигне нагрітися.
     
  4. Oriolano

    Oriolano Стажер

    Повідомлення:
    12
    Симпатії:
    9
    До речі, колись бачив ролік що в Канаді (здається) один містер відкрив свою фабрику з виробництва таких панелей саме з пивних банок. до речі, там використовують не звичайне скло а Орг.скло...(плексіглаз чи як там ще його називають)... Викладіть фото своєї конструкціі, будь ласка...good:Hi:
     
  5. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Та на наступну суботу зроблю фото і викладу (бо як йду на роботу ще темно, а приходжу вже темно). Я би також використав сотовий полікарбонат, але перестарався і ширина панелі вийшла трохи більша ніж мінімальна ширина стандартного листа 105 х 200см, а купляти цілий лист 210 х 600 для пробної конструкції щось задорого. Тому поставив скло 4мм, яке через день при нагріванні і в наслідок неправильної установки трохи тріснуло, тріщину заробив силіконом, але естетичний вигляд погіршився. Цієї суботи трохи вдалось протестувати установку. Десь в 10,30 температура на вході в колектор становила 15С. а на виході з увімкненим вентилятором 30-35С.
     
    Odissey подобається це.
  6. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    Ось мій колектор
     

    Вкладення:

    Козявкин та X-TAZ подобається це.
  7. ostapus

    ostapus Бригадир

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    250
    Адреса:
    Луцьк
    Цікаво як відпрацював RomanR а колектор цієї зими.
    Планую зробити щось подібне тільки не з банок а з листового алюмінію (труби буду гнути сам). Стоїть багато питань:
    1. Якого діаметру найоптимальніші труби?
    2. Чи є сенс зєднувати труби послідовно?
    3. Як пройти хвилясту металочерепицю на даху???
    4. Як вирішувати питання перегріву влітку????
     
  8. Vicoff

    Vicoff Майстер

    Повідомлення:
    111
    Симпатії:
    23
    Адреса:
    Винница
    Добрый день! Случайно нашел на Ю-тубе "Веселого фермера". Он там рассказывал о навозной яме и змеевике. Классная идея, а главное, наверное самая дешевая!!
     
  9. RomanR

    RomanR Майстер

    Повідомлення:
    105
    Симпатії:
    35
    Адреса:
    Львів
    По цьогорічній зимі можу сказати одне, основним чинником який впливає на єфективну роботу СК є наскільки сонячним (малохмарним) був день, оскільки навіть невелика димка (туман) зменшували ефективність СК. Навіть темп. так не впливає. Нажаль в нашому кліматичній зоні мало таких яскравих сонячних днів. Зато коли вже випадала така днина то СК працював на ура. Різниця температури повітря на вході і виході досягала 50град.
    1.Чи варто самому робити труби з листового ал. не знаю оскільки при використанні банок ви не отримуєте звичайну трубу, а трубу з поперечними пластинами які збільшують теплообмін.
    2. не зрозуміло навіщо зєднувати послідовно.
    3.4. З цим ще не стикався
     
    ostapus подобається це.
  10. ostapus

    ostapus Бригадир

    Повідомлення:
    141
    Симпатії:
    250
    Адреса:
    Луцьк
    1.Трубу можна легенько повгинати в потрібних місцях... Банок не маю стыльки і не маю охоти їх клеїти...
    Також трубу можу скрутити меншого діаметру і зробити їх кількість більшою на одиницю площі.
    2.Щодо послідовного зєднання, бачив в неті відео такого зєднання - повітря проходить довший шлях по трубі і більше нагрівається.
    Може для збільшення інерційності системи в середину вставляти якийсь металевий стержень або хоча б кілька жил оголеного кабеля.
    3. Мені це можливо зробити тільки пройшовши через дах. Треба різати металочерепицю, що мене трохи стримує.
    4. Влітку колектр буде сильно перегріватись і треба кудись скидати тепло, наприклад гріти воду.

    Як здійснюється включення і відключення колектора? вручну? чи є якийсь контролер... який?
     
    unn2007 подобається це.

Поділитися цією сторінкою