Своїми руками Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем Andrii_M, 9 лис 2012.

  1. urbik

    urbik Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    Sergey_M Сергію! дякую за супер звіт-мануал і за активну участь!

    Спробую знайти час в грудні вирватися на день до Вінниці - подивитися як працює наша установка, зустрітися з вами, може урочисто "відкриємо" апарат))) Зараз пригружений справами, а треба ще київський тренінг готувати...

    Попередньо плануємо тренінг в Києві через тиждень, з 30 листопада по 3 грудня, але головна перешкода - не можу знайти зручного місця для проведення, тож не виключено, що або перенсу на пізніше, або зробимо маленькою кількістю учасників в гаражі (тому його і не рекламую, бо бажаючих вистачає).
     
    2 користувачам це сподобалось.
  2. haiku_kiev

    haiku_kiev Прораб

    Повідомлення:
    1.414
    Симпатії:
    212
    Адреса:
    Киев
    Re: Відповідь: Re: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    Прочитав тему.
    Як/Якщо буде тренінг в Києві буду вдячний якщо запросите взяти участь

    мені цікаво, на найближче майбутнє (рік-два) збираюсь жити в дуже далекому "передмісті Києва" :-D Житомирщина, Баранівський район

    по геліколектору
    розміщувати бойлер баку накопичення, так далеко від адсорберу - збільшувати непродуктивні втрати

    матеріал адсорбера мідь! і трубки, і лист
    хоча більш варто з двох профілованих "лотка" з тонкого мідного листа спаяні по периметру

    патрубків подачі в адсорбер, відводу з адсорбера - це питання для мізкового КОЛЕКТИВНОГО штурму
    для зменьшення гідравлічного опору треба більше одного, і на подачу і на відвод

    на подачу - хоч який циркуляційний насос, як найбільш заощадливий

    пошарове напилення катодно-плазменне напилення, аматорам недосяжа розкіш - фарба так фарба

    В тім - буде тренінг запрошуйте;-)
    буду радий попрацювати киянкою, та газовим паяльником


    погано, що зроблений колектор не має ніяких пристроїв, що ведуть е-журнал, хоча-б температуру в баці накопичення з певним часовим інтервалом
     
    1 людині також подобається це.
  3. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Відповідь: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    Уже отписались выше.

    Интересно будет взглянуть - с нетерпением жду вашу тему-отчет!

    urbik, Юрію, вітаю на форумі!!!

    Це було б чудово!

    Якщо можу чимось допомогти - звертайтесь!

    Думаю краще перенести трохи, щоб потрапити могло якомога більше бажаючих.
     
  4. avtec

    avtec Стажер

    Повідомлення:
    2
    Симпатії:
    5
    Адреса:
    Taganrog
    Кипит еще как кипит, 200 литров закипает за 4 часа. У меня товарищ в Краснадаре построил . Только не трубки а 2 листа железа примерно 1Х1.2м с промежутком прут на 6мм. все в стеклопакет и откачал воздух. зимой при -15 греет за день бочку примерно до 40 гр. а летом если закрыть забыл все, гейзер на чердаке.
     
    михаил58, VALERA 2829, С@ньок та 2 іншим подобається це.
  5. polyakov

    polyakov Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    0
    Sergey_M, Есть уже результаты?
     
  6. likar

    likar Новачок

    Повідомлення:
    1
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Харьков
    Хороший тренинг! Молодцы! Конечно есть некоторые вопросы по сроку эксплуатации такой системы (очень высока вероятность того, что коллектор из черного метала, места сварки коллектора и особенно бака, где будет контакт с водой довольно быстро подвергнутся коррозии), чрезмерному запасу прочности в каркасе. У меня работает 3 сезона одноконтурный коллектор сделанный из медной трубки 16мм, собранный на тройниках. Накрыт рамой с двумя стеклами (большое окно из 9-этажки, совершенно бесплатно, сейчас массово меняют окна), каркас из доски 20*150 мм. Бак 100 л евробочка из под спирта, утепленная 100мм минваты. Работает с апреля по сентябрь (потому, что одноконтурный) вода используется в душе, хватает на семью из 4 человек. В этом году потек бак-накопитель, снял, метал как решето, хотя изнутри покрытие по типу эмали. Вся остальная система как новая.
     
    VALERA 2829, С@ньок, AtamaN та ще 1-му подобається це.
  7. golovny4

    golovny4 Стажер

    Повідомлення:
    9
    Симпатії:
    4
    Адреса:
    Перечин, Закарпаття
    Відповідь: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    Бойлер в місці зварки потече за рік два, тому, що було пошкоджено емалеве покриття, а новий захист металу не зробили...
     
  8. Andrii_M

    Andrii_M Адміністратор Команда форуму

    Повідомлення:
    7.147
    Симпатії:
    5.906
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    Скоро надеюсь будут. Как только появится информация о работе - обязательно отпишусь.

    Добавлено через 3 минуты 4 секунды
    Не факт, там бочка хороша попалася - товщина металу досить велика. Корозія буде звичайно, але думаю протягне більше пари років. Та й провести тех огляд буде не складно і при потребі заварити по новому можна.
     
  9. urbik

    urbik Стажер

    Повідомлення:
    17
    Симпатії:
    22
    Адреса:
    Київ
    Відповідь: Re: Відповідь: Re: Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

    це ще відносно близько - ближче вже ніяк не виходило.
    щоб зменшити втрати - застосовано подвійну термоізоляцію "гарячої" труби першого контура.


    ніхто ж не забороняє. ми демонструємо максимально дешевий варіант, що можна виготовити у будь якому селі. а вдосконалювати можна як завгодно, поки дозволяє гаманець.

    цей саме цей колектор буде обладнано біо-пристроєм "лаборант звичайний" який зніматиме температуру. якщо у ВНТУ, де його встановлено виникне бажання, кафедра вимірювальних приладів завжди зможе навісити на нього гаджетів власної розробки


    вибачте, на найближчий запросити вже не зможемо - бажаючих зареєструвалось багато, а кількість місць - обмежена. не виключаю можливість організації серії додаткових тренингів наступного року, але вже на принципі самоокупності. (бо дармове - чортове, як казав мій директор школи)


    шукаєм місце... :elektrik: SOS все інше - більш-менш накатана схема

    я б з радістю переніс, але фінанси на цей тренінг доступні до кінця місяця..



    по тих радіаторах радянських - я роздивився на фото, так його доведеться серйозніше переварювати, - повздовжні труби мають розташовуватись вертикально, або робити примусову циркуляцію

    Добавлено через 7 минут 35 секунд
    мідь та сталь утворюють гальванопару, тому сталь швидше кородує.
     
    С@ньок, Володимир П та Andrii_M подобається це.
  10. валентина11

    валентина11 Підмайстер

    Повідомлення:
    92
    Симпатії:
    12
    Адреса:
    киев
    Предлагаю в качестве коллектора использовать радиатор автомашины, напрмер от ЗИЛа.
     
    С@ньок подобається це.

Поділитися цією сторінкою