Резервуар-акумулятор тепла в будинку

Тема у розділі 'Котлы', створена користувачем telets, 4 вер 2012.

  1. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    тобто я маю сподіватися, що прочитаю там щось подібне до того, що теплоємність кристалу солі відмінна від вказаної на сторінці постом вище?
    --- добавлено: 13 июн 2013 в 21:40 ---
    пс, гугломне користуюсь, ось: http://www.nigma.ru/index.php?q=%CA...A%EE%F1%F2%FC&0=1&1=1&2=1&3=1&4=1&5=1&6=1&7=1
     
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Соль каменистая 2.1...3.0
    Соль каменная 0,92
    Соль поваренная 0,88
    Просто хочется разобраться с этими солями. :)
     
  3. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    може ці прикметники означають якийсь агрегатний стан породи, в якому крім солі знаходиться ще інші мінерали. З Велічки (Польща) мені привезли цеглину з кристалу солі. Може це і буда кам'яниста сіль.
    А сіль кухонна, кам'яна - це та ж мелена сіль.
    Тобто ви привели об'ємну теплоємність цих солей, а не масову.
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    зараз подивлюся у свій довідник..
     
  6. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    Теплоємність стор0.jpg Теплоємність стор145-2.jpg

    Ось приведена таблиця теплоємностей розповсюджених солей натрію (надіюся, що кам'яниста сіль - таки натрієва :)) Можливо вона допоможе з'ясувати щось про кам'янисту сіль.
    Також додаю Таблиці теплоємностей з довідника, витягів з нього я в інтернеті ще не зустрічав.
    Таблиці на файлообміннику: http://dfiles.ru/files/93t0p46z4

    Збережіть собі на майбутнє, хороший довідник, 1000 сторінок А4 формату, дрібним шрифтом, треба буде перевести в цифру.. :)


    Щодо приведених даних з пошуку - випливає тільки одна стаття з цими даними, перекопійована багато раз..
    --- добавлено: 13 июн 2013 в 23:18 ---
    В таблицях приведена молярна теплоємність, тобто щоб привести її до звичної нам вагової - потрібно вирахувати молярну масу речовини, тобто скільки важить один її моль. Теоретично молярна маса в грамах дорівнює атомній масі речовини. Потрібно згадувати атомні маси елементі, з яких складається речовина і за хімічною формулою визначати її молярну масу.

    Моль — количество вещества, которое содержит NA структурных элементов (то есть столько же, сколько атомов содержится в 12 г 12С), причём структурными элементами обычно являются атомы, молекулы, ионы и др. Масса 1 моля вещества (молярная масса), выраженная в граммах, численно равна его молекулярной массе, выраженной в атомных единицах массы. Например:
    1 моль натрия имеет массу 22,9898 г и содержит примерно 6,02·1023 атомов
    1 моль фторида кальция CaF2 имеет массу (40,08 + 2×18,998) = 78,076 г и содержит 6,02·1023 молекул
    1 моль тетрахлорида углерода CCl4, масса которого равна (12,011 + 4×35,453) = 153,823 г
    и т. п.
     

    Вкладення:

    Илья Гут подобається це.
  7. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Это потому-что гуглом не пользуетесь. :)
    Это по чистым веществам. А интересует теплоёмкость породы, которая смесь разных веществ. Там натрий-хлор с примесями разных хлоридов, наверно, всяких сульфатов-суфид(т)ов... А теплоёмкость, если не ошибаюсь, у того-же Гинзбурга и др. написано, смеси веществ не всегда равна сумме каждой по отдельности. И влажность...
    Есть какая-то информация, что какая-то "соль" имеет теплоёмкость в три раза больше, чем обычная. Чудес и совпадений не бывают, ноги откуда-то растут :)
    Извините, я не совсем понял Ваш пост про наборщика в типографии. Вы считаете данные из таблицы не верны?
     
  8. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    Зустрічав і маю цей і кілька інших подібних довідників, наприклад під редакц. Григор"єва і ін.
    На рахунок приведених вище цифр теплоємності, я теж сумніваюся, бо дуже цікавлюся матеріалами для ТА і мусив десь зустріти згадування про таке. Вважаю що в даному питанні потрібно розібратися.
     

    Вкладення:

    • p0001.png
      p0001.png
      Розмір файлу:
      147,8 КБ
      Переглядів:
      65
  9. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    так. Стільки таблиць в тій книжці про теплоємності різних продуктів, що можна було і щось наплутати (кому не поставити чи ще щось).
    Тим більше, що розчин солі має меншу теплоємність від чистої води, як тоді сіль може мати більшу теплоємність?
    Суміші речовин не мають кумулятивного ефекту по теплоємності, тобто скільки їх не змішуй - теплоємність таки буде сумою часток теплоємностей складових суміші. В суміші не створюються нові сполуки, які б мали нові відмінні властивості від своїх складових.
    Кращого і доступного від води по теплоємності за масою нема ( я не знаю). Як би було щось - тоді всі про це говорили.
    --- добавлено: 14 июн 2013 в 19:53 ---
    гугль говорить, що найбільше інформації про каменисту сіль є у нашій з вами дискусії.. :) Більше ніхто про неї не знає.
     
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Извините, я, наверно, не правильно выразился.
    А если вот так, почему в таблицах у килограммов алмаза, графита, и бурого угля теплоёмкости разные?
     

Поділитися цією сторінкою