Своїми руками Виготовляємо на уроках праці

Тема у розділі 'Декор и поделки своими руками', створена користувачем oleg_bios, 30 лип 2012.

  1. Serg M

    Serg M Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    6
    Это из алюминия, или сталь использована? И сколько времени он создавал кольчугу?
     
  2. oleg_bios

    oleg_bios Прораб

    Повідомлення:
    222
    Симпатії:
    446
    Адреса:
    Черкассы
    Використовувався дріт із нержавіючої сталі. Розпочав в 9-му класі, закінчив - в 10-му.
     
  3. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    DSC01836.JPG Брелок із груші,випилювання і геометричне різьблення
     
    bogdansv, varmet, Кремень та 3 іншим подобається це.
  4. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    DSCN4128.jpg DSCN4129.jpg Карабушка:) Випилював сам,бо в дітей руки терпли,ручним лобзіком з черешні товщиною 10мм:nozhovka:

     
    DedushkaDiesel, Кремень, oleg_bios та 2 іншим подобається це.
  5. Serg M

    Serg M Підмайстер

    Повідомлення:
    32
    Симпатії:
    6
    Это Ваш образец или работа ученика? Скорее первое, уж очень чисто вырезано - рука уже набита. А какой диаметр медальки? Где-то 3-4 см?
     
  6. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Діаметр десь біля 5 см.Робота спільна,груша попалась дуже тверда,тому новичку було складно її різати,треба мати добре відчуття в руках,бо водночас треба прикладати велику силу на стамеску і стримувати її на прикінці,щоб не пошкодити сусідній елемент та не поранитись.Учень почав різати саму розетку,а я поправляв,ще він набивав вічко навколо та випилював сам,виробом були задоволені всі!
     
    Andrii_M подобається це.
  7. oleg_bios

    oleg_bios Прораб

    Повідомлення:
    222
    Симпатії:
    446
    Адреса:
    Черкассы
    Цікава та посильна робота для дітей. Взагалі, вони люблять такі роботи.

    Поділіться досвідом навчання різьбленню. Які вправи виконуєте для тренування? Які матеріали використовуєте на початковому етапі?


    Чим виконується цей елемент?

    PS
    Тренуємося спочатку на вагонці (МДФ), потім переходимо на липу.

    [​IMG]


    Кожен учень забезпечується матеріалами індивідуально. Вироби забирають додому.
     
    Andrii_M та opastu подобається це.
  8. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    DSCN3892.png Починаю вчити різьбленню спочатку на липі елементи шнурочок,драбинка,ромбики і тд,так само як колись мене в школі вчили,я навіть маю свій робочий зошит з оцінками:) Елемент вічко виконується за допомогою звичайного цвяха в якому просверлений по центру отвір на 1мм,цей елемент використовується тільки в гуцульській різьбі,якщо маєте сверлильний станок то можете самі його зробити,або я можу вам його купити,бо я якраз завтра їду з Тернополя на рідну Косівщину і буду в суботу на ринку,там багато всяких інструментів продають для різьби по дереву,ось наприклад циркулі такі
     
    Кремень, oleg_bios, Andrii_M та ще 1-му подобається це.
  9. oleg_bios

    oleg_bios Прораб

    Повідомлення:
    222
    Симпатії:
    446
    Адреса:
    Черкассы
    [​IMG]

    [​IMG]
    Представляю собі інструмент у такому вигляді.
    Є в наявності і свердлильний, і токарний. Так розумію, що їх можна виготовити різних діаметрів і використовувати за необхідністю.

    [​IMG] Канавка навколо розетти виконанна з допомогою вказаних циркулів, чи від руки?

    В інеті є роботи майстра, який такими циркулями оздоблює ДВП на стелю.

    [​IMG]

    Якщо буде можливість, сфотографуйте інструмент і готові роботи.
     
    Andrii_M подобається це.
  10. Веен

    Веен Прораб

    Повідомлення:
    263
    Симпатії:
    267
    Адреса:
    Тернопіль
    Візьміть цвях для початку 80-ку,відріжте кінець, просверліть 2мм сверлом на глибину 1-1.5 мм,потім обточіть
    зовнішні стінки з плавним переходом на конус,відкрию маленький секрет,для того щоб семетрично сточити цвях на конус,то я беру шуруповерт,закладаю цвях, включаю реверс,щоб крутило в напрямку зправа на ліво і на
    маленьких оборотах
    підношу до включеного нождака.На рахунок канавки,то вона дійсно вирізана за допомогою циркуля,від руки ніякий майстер так ідеально не виріже,а саме тому,що тут головну роль відіграє швидкість різу.Ну все,
    я вам відкрив майже всі секрети гуцульської технології різьби по дереву:)
     
    Rom5, DedushkaDiesel та oleg_bios подобається це.

Поділитися цією сторінкою