Що таке добро і зло, або як нам жити далі.

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем Илья Гут, 21 січ 2012.

  1. Ahfyrtyintqy

    Ahfyrtyintqy Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.408
    Симпатії:
    1.872
    Адреса:
    Украина не Киев
  2. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    ні, була просто бутафорна сценка.

    та всі наші норми порядності продиктовані якимись обмеженнями, тобто законами, писаними чи ні. Сама порядність - це суворе дотримання цих норм, законів чи правил.
    Якщо є крім власного механізму слідкування за дотриманням цих правил (тобто совісті) ще і державний - честь і хвала такій державі!
    Я згідний терпіти тотальну тиранію честі, порядності і здорового глузду.

    А поки такого нема - піду шапки красти, за прикладом.. Може керувати державою виберуть..

    хіба що винні в тому, що були виховані не брехати, бути відповідальними і чесними.

    На таких людях можна будувати соціалізм-комунізм. Так як на цілині вирощувати урожай.

    А от що Сталін залишив після себе? Потужну державу, щасливий народ? Де вони зараз, якщо вони були при Сталіні? Пустеля залишилась після Сталіна, випалена сталінським вогнем пустеля!
    Яку тут же засипало піском підлості, дурості і різної погані. До тепер нічого не може на тому піску вирости, ні одне зерно мудрості не має сили пробити цю товщу піску. Все, що десь виплекається достойне - гине після спроби пустити коріння і закріпитися у цій сталінській пустелі..
     
  3. Ahfyrtyintqy

    Ahfyrtyintqy Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.408
    Симпатії:
    1.872
    Адреса:
    Украина не Киев
    Мое мнение, что все-таки многое зависит от самого человека-от его внутреннего Закона. Как этот внутренний Закон сочетаеться с окружающей действительностью!!?? Турки вторую неделю бастуют из-за какого-то парка, а у нас все поднимают и поднимают Украину, вставай да вставай-а она не встает. Хотя парков, пляжей, и домов с квартирами у народа отнято не меряно..................
     
    Мирослав та Илья Гут подобається це.
  4. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    Я думаю, що порядність це внутрішнє переконання : недостойний вчин0к-зло.


    Дуже песимістично.

    Я
     
  5. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    не потрібно розпусти.
    Одному пукнути в трамваї - верх ганьби, другому власну маму вбити - запросто.

    Тому ніякі внутрішні переконання не діють, діє тільки загально-суспільна домовленість, що таке добро, а що таке зло. І рівень суспільства (чи його цивілізованість) визначається саме цими домовленостями і їх дотриманням членами того суспільства. Не виконання цих домовленостей автоматично їх анулює, тобто анулює цивілізацію.

    У Шеклі є таке оповідання про далеку планету, де нема злочинів. Окрилений таким раєм мандрівник добрався таки до цієї планети. Визначилось, що там так, як і всюди, є злодійство, грабунки і вбивства, тільки їх ніхто з місцевих не вважає на злочини..
     
  6. Илья Гут

    Илья Гут Прораб

    Повідомлення:
    615
    Симпатії:
    327
    Адреса:
    Чернівецька обл.
    Можливо розглядати два стани моралі людини:
    -внутрішнє переконання-красти не можна, бо це принесе неприємні емоції обкраденим, і не тільки, чого не хочеться
    -інформованість-красти не можна, бо за це послідує покарання (існує загально-суспільна домовленість ), чого не хочеться.
    В обох випадках злодіяння не здійсниться,бо не хочеться, але з різних причин. Я думаю поки у суспільстві не почне переважати перша причина -суспільство цивілізованим назвати важко.
     
    Ahfyrtyintqy та Блаж подобається це.
  7. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    Я згоден з Илья Гут...саме мотивація визначає що добре а що погане для людини....саме внутрішні відчуття і є критерій...все інше бутафорія...
     
  8. Voyutichi

    Voyutichi Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    16.117
    Симпатії:
    8.913
    Адреса:
    м. Самбір
    мотивація (причина) і внутрішні відчуття можуть бути протилежними.
     
  9. andrij64

    andrij64 Заслужений майстер

    Повідомлення:
    6.381
    Симпатії:
    6.893
    Адреса:
    Стебник
    Наприклад, клептоман. Внутрішнє відчуття- хочу вкрасти. Але не краду- бо є причина(мотивація), або посадять, або поб'ють, або...
     
  10. Блаж

    Блаж Прораб

    Повідомлення:
    961
    Симпатії:
    369
    Гарний приклад...я би сказав потрібно розрізняти, що саме потрібно слухати всередині себе...людина багатокомпонентна система і все всередині існує одночасно і все тяне на себе увагу людини...зрозуміло що поторібно слухати свою совість, або ще кажуть слухати свое сердце...слухати свої страхи, чи свої пагубні бажання не варто...ще хочу сказати що людина дуже часто підсвідомо маскує свої егоїстичні бажання під благі наміри (і навідь не помічає цього за собою) не дарма є вислів "благими намірами встелена дорога в пекло"....цей вислів саме про це...(про підсвідоме маскування)
     

Поділитися цією сторінкою