Раніше зберіг собі цю статтю :Ось написав Юрій, цитую: Маленький опыт , как нужно дозагружать шахтный котел, помню гдето спорили как это делать , толи возможно ли это воще, ну гдето так. Ситуации две. Если на колосниках только жар, тут по барабану. Если полметровый слой древесины (условно), поддувало полностью закрывать не надо , нужно просто прикрыть регулятором , оставив небольшой зазор в несколько мм. Дальше немного приоткрываем загрузочную дверку, на несколько мм..Ждем секунд десять, когда пойдет поток воздуха через загрузочную дверку. Только теперь закрываем полностью поддувало и через несколько секунд открываем (медленно)дверку загрузки. И успех гарантирован , при нормальной трубе , дыма никто даже не увидет, с бешеным воем будет тянуть через люк загрузки. Ошибочная позиция - если резко закрыть поддувало , идет недостаток кислорода и мы тем самым провоцируем резкое выделение летучих при уже идеально подсушеном слое топлива , и если в этом случае начать открывать загрузочную дверку , получим прорыв газов, возможен даже хлопок. Вонять будет очень долго. Правило очень простое, и со временем запоминается организмом человека на автомате. Відпишитеся чи допомогло...... --- добавлено: 9 гру 2017 у 23:07 --- Спочатку дрова пробував ставити в поперек газ-вікна пиляв по 40 см.- трохи важкувато розколювати і складати і т.д. Потім спробував по 30 см і ставлю їх в напрямку до газ-вікна ,легше розколювати і здається можливо щільніше загрузити котел.
При повільному горінні ( на межі тління) дрова виснуть у 90% випадків. Для свого батька варив котел з трапецевидною щахтою ( до верху завуження становить 6 см при висоті 170 см) теж виснуть. Просто кожен пристосовується як може : при потребі в інтенсивному горінні, для мене не складно на протязі 1 топки коцюбою штурхнути пару раз. Це легше ніж різати на кубики 10Х10. Після досягнення комфортно температури, в будинку, закидаю нагрубші поліна, та вони собі тліють поволі аж до ранку і не дають різкого падіння температури теплоносія. В якості палива використовую прілу, суху тополю, вона не тухне ніколи.
@ukrtop, На счет открывании дверьки Ваня1985 прав что надо ловить момент. У Меня котел Кононенка типа 20квт . Дымоход имею внутренний диаметр 175мм с высотой 5,5м. Когда в котле слышно гул, тогда спокойно могу открыть дверь загрузки без дыма. А когда нижняя заслонка закрыто тогда дымогазы в котле и неоткрываю.
Надоело "ловить момент" поставил "зонт" и ... гружу в любое время : https://krainamaystriv.com/threads/23003/page-15#post-670603
Навіть з димососом?Скільки років дровам?На відео зашвидко відкрили,не встила шахта провітритись.Інколи допомагає шторка до половини дверки. На жаль,у всіх котлах шахтного типу існує проблема підвисання.Полін повинно влізати не менше чотири в ряд і на 5см коротші від шахти, і в даному котлі тільки в поперекЩо цікаво,якщо є підсос повітря з верхньої дверки то зависань нема,але ... Теж дійшов висновку,що витяжний зонт не лишній в кочегарці.
Теж дійшов ткого висновку. Але підсос через верх теж має з"явитись в певний момент, інакше на подвірї стає димно, а в кого в будинку....уууууууууууууууууу то буде жах. Я щодня дякую Богу, що дав мені розум та знання встановити котел на дворі. Мій батько наполіг на встановленні шахтного котла в приміщенні котре вже використовувало з котлом з традиційним паливником. Зараз я шкодую про такий вчинок. Всеодно потрібно багато реконструювати, а Позбавитись запаху синтезгазу неможливо!!!
Ставати Теплоакумулятор.що призведе до інтенсивного спалювання і відсутність підвисань. І ще.якого дідька лізти до загрузки,коли там є Дрова, А не вуглі? Надіслано від мого SM-J700H, використовуючи Tapatalk
Про СДК шахти не скажу, бо монтував хіба їхній 100кВт класичний з пелетною горілкою. Але у інших змонтованих мною шахтах, саме при інтенсивному горінні відбувається підвисання. Якось так.
Настільки я памятаю там похилі рушта і вздовж поліно точно не скочується да вікна.Крім того вздовж проскок паразитного повітря більший ніж впоперек.