Своїми руками Солнечный коллектор своими руками - подробная инструкция

Тема в разделе "Гелио и геосистеми", создана пользователем Andrii_M, 9 ноя 2012.

  1. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.146
    Симпатии:
    684
    Адрес:
    Чернігівська обл. Ічня
    був у майстерні по різці скла. майстер сказав що є скло 2 мм онтибликове супер світлопропускне. польське. а є 4 мм просте наше. наше товще і дешевше на сотню. рекомендував ставить наше. бо польське крихке.

    колеткор планую робити по такій схемі виходячи із доступних матеріалів. листів міді у нас немає. як і мідних труб. порядній людині навіть самогонного апарата зробить зась. хіба через інтернет. але то все в купі буде дуже дорого.

    я планую взяти два оцинкованих листи 0,5 мм, Україна. зклепати їх до купи як на фото. а потім ще й пропаяю шви. вмію робити відра із оцинковки, не течуть.

    далі візьму пороблю фторопластові втулки. впхну їх між двох листів як на малюнку нижче. просверлю наскріз і через листи протягну болти. з іншого боку уголок і систему кріплення.

    очинковку покрию лаком, а потім притрушу порошковою фарбою для принтера.

    як ідея? площа колектора вийде 2 метри квадратні. планую нагрівати 80 літрів води за день.
    колектор.png
     
  2. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Сообщения:
    1.744
    Симпатии:
    1.556
    Адрес:
    Україна
    @gam-ua, Краще робити систему без насоса, на природній циркуляції.
    Чи у вас не виходить із розміщенням бака вище за сонячний колектор ?
     
  3. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.146
    Симпатии:
    684
    Адрес:
    Чернігівська обл. Ічня
    @DINAMIT-UA, зараз намалюю схему.
    --- добавлено: 17 кві 2016 у 15:48 ---
    колектор2.png перепад пожна хробити дебелий. але буде протяжнысть 4 метри по похилому даху. сам колектор буде на крильці. там криша металева. наскільки я знаю має бути різний угол між холодною і гаряою трубо. а на сонці вони нагріватимуться і температура буде однаков. порушитьсмя самотік.
     
    Последнее редактирование модератором: 25 апр 2016
    ALex17 нравится это.
  4. DINAMIT-UA

    DINAMIT-UA Заслужений майстер

    Сообщения:
    1.744
    Симпатии:
    1.556
    Адрес:
    Україна
    @gam-ua, З положення нахилу сонячного колектора зрозуміло що південна сторона знаходиться з іншого боку будинку. Не думали розмістити колектор на південному боці.
    644.jpg
     
  5. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.146
    Симпатии:
    684
    Адрес:
    Чернігівська обл. Ічня
    @DINAMIT-UA, правильно південь визначили. думав. але з того боку в мене дорога. потім іде гола електронія. боясь біля неї навіть драбину піднімать. хотя електрики і не боюся. та й шивер старий – 30 років. бось що після устанвоки колектора прийдеться перекривати. там де плоска криша думаю поставить колектор квадратів на 5-10 :) залежно як зарекомендує на 2 квадрата. тільки до того планую перекрити частину плоского даху і покласти металеві направляючі для кріплення колекторів.

    ну деже далеко тягнути. мабуть без насоса ніяк не вийде.
     
  6. ALex17

    ALex17 Майстер

    Сообщения:
    127
    Симпатии:
    18
    Попробуйте сначала вообще без насоса, если обезпечите перепад как на рисунке (30 -50 см между верхом коллектора и низом бака) - может и пройдет. колектор2.png
    Я тоже буду пробовать с насосом от стиралки. Только у меня бак основной ниже будет - буду перекачивать.
    Не знаю как на других насосах от стиралки, на моем патрубки внутренний диаметр как раз 20 мм - хорошо входит труба полипропиленовая. Только еще не определился - паять буду или клеить.
     
  7. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.146
    Симпатии:
    684
    Адрес:
    Чернігівська обл. Ічня
    ну і я можу бак нижче поставить.


    мабуть не вийде, бо 4 метри труби прийдеться тягнуть по воздуху, треба до чогось кріпить. а що у вас за насос? я таких у продажі не бачив.
     
  8. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.306
    Симпатии:
    1.140
    Адрес:
    калуш
    отримав свій лист.ніби трішки вузькуватий вийде колектор,але легше буде працювати.товщина 0,5мм.легко піддається любим деформаціям(канавки під трубу)натисканням пальцем.лиш шаблон зробити потрібно.на дняx приступлю до виготовлення.
     

    Вложения:

    • IMG_3026.JPG
      IMG_3026.JPG
      Размер файла:
      66,3 КБ
      Просмотров:
      35
  9. Іван 55555

    Іван 55555 Заслужений майстер

    Сообщения:
    2.306
    Симпатии:
    1.140
    Адрес:
    калуш
    прийшло трішки натxнення:).лист розкреслив олівцем.по краям відступ 5 см,між трубками 10см.вийшло 6 трубок на колектор.
    --- добавлено: 18 кві 2016 у 14:41 ---
    так як і підказали наші ковалі.взяв дві металеві труби(які знайшов в гаражі)діаметр не знаю,кому цікаво поміряю і просто поклав одна біля одноі.
    --- добавлено: 18 кві 2016 у 14:42 ---
    :)
    --- добавлено: 18 кві 2016 у 14:45 ---
    накресленою лінією кладем поверx труб,щоб лінія на листі співпадала з місцем стику двоx труб,і за допомогою ручки звичайниx плоскогубців вдавлюємо.плоскогубці - те що попало під руки,добре було б якийсь валік(резиновий).
    --- добавлено: 18 кві 2016 у 14:46 ---
    ось що в мене вийшло:)
     

    Вложения:

    • IMG_3030.JPG
      IMG_3030.JPG
      Размер файла:
      85,4 КБ
      Просмотров:
      65
    • IMG_3031.JPG
      IMG_3031.JPG
      Размер файла:
      83 КБ
      Просмотров:
      67
    • IMG_3032.JPG
      IMG_3032.JPG
      Размер файла:
      94,7 КБ
      Просмотров:
      63
    • IMG_3033.JPG
      IMG_3033.JPG
      Размер файла:
      98,9 КБ
      Просмотров:
      63
    • IMG_3034.JPG
      IMG_3034.JPG
      Размер файла:
      92,6 КБ
      Просмотров:
      66
    • IMG_3035.JPG
      IMG_3035.JPG
      Размер файла:
      83,3 КБ
      Просмотров:
      67
    • IMG_3038.JPG
      IMG_3038.JPG
      Размер файла:
      89,9 КБ
      Просмотров:
      66
    • IMG_3039.JPG
      IMG_3039.JPG
      Размер файла:
      94,5 КБ
      Просмотров:
      65
    • IMG_3040.JPG
      IMG_3040.JPG
      Размер файла:
      83,3 КБ
      Просмотров:
      61
    Последнее редактирование модератором: 26 апр 2016
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форума

    Сообщения:
    15.894
    Симпатии:
    15.563
    Адрес:
    Київ
    А далі Ви маєте зрозуміти, чому краще мідь кроїти смужками.
     
    Последнее редактирование модератором: 26 апр 2016

Поделиться этой страницей