Коли робив заземлення в себе дома то спочатку буром пробурив отвір діаметром 15 см і глибиною 4 метри, потім засунув туди кутник 50*50 довжиною 6 м . Зоставшихся 2 м забив кувалдою, а чотириметровий отвір заливав водою і засипав землею трамбуючи при цьому. Опір становив 1 Ом.
Бурив буром який давно виготовив для домашніх потреб, конструкцію такого вже обговорювали на форумі, це металевий диск розрізаний по радіусу і привариний до арматури в основі сверло діаметром десь більше 20 мм а зверху в поперек приварина ручка для обертання.
Замір опору контура заземлення виконують спеціальні фірми або можете домовитись з обленерго за могорич, якщо вам не потрібно протоколу. Або є ще один спосіб, потрібно через контур підключити 2 кВт навантаження і виміряти спад напруги. Він має бути не більше 20 В. (або напруга має бути не менше 200 В)
Вимоги ПУЕ до величини опору заземлення на вводі будинку : 1.7.94 На вводі до електроустановки будівлі від повітряної лінії рекомендується влаштовувати повторне заземлення PEN(PE-)-провідника, якщо в будівлі за відсутності комунікацій водопостачання, газопостачання, металевих і залізобетонних конструкцій не може бути здійснено основну систему зрівнювання потенціалів (1.7.84). У цьому разі опір заземлювача повторного заземлення PE(PEN)-провідника на вводі в будівлю повинен бути не більшим за 30 Ом. і пояснення: --- добавлено: May 8, 2014 5:22 AM --- Виміряти опір заземлення можно безпечним простим способом:
делали монтаж заземляющего контура на котеджном городке. и так как у инвестора еще не было исполнительной документации на подземный газопровод, решили бить под забором у соседа. били перфоратором 4х метровые пруты, три из четырех на ометке 0,8м начали пружинить, но потом пошли. переварили полосой, с обех концов катанка и соединили на шине в гараже. сопротивление растеканию 1,8 Ом(там везде плавуны). через месяца 2 , звонит хозяин с каким то пустяком, по типу повесить люстры, а потом предлагает поржать, говорит шо мы пробили подводящий газопровод в 3-х местах...