Заміна електроживлення в старому будинку

Тема у розділі 'Электрика и освещение', створена користувачем Михайло Маломитницький, 5 січ 2017.

  1. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    да да, каждій кВт от 1100 грн, сам проходил это
    сам пользуюсь Зубром, есть еще например УЗМ по-моему - но это не реклама а опыт пользования, берите ампераж раза в 2 больше номинала вволдного автомата
    я думаю что его лучше подключать без узо (на 30 мА), причины описывал в первом посте
    а почему нельзя ? н
    думаю о мин расстояниях установки розеток в ванной писать не надо ? как совет - то подальше от мокрых зон
    ну скажем так, современные правила пишут что необходимо, но решение принимать вам, если дом издерева - конечно надо, если кирпич и правильный провод, который защищен автоматами, то это же дом а не производство, линии не будут на 100% загружены :)
    я бы делал так, вводный автомат (его вам поставит РЭС :)) исходя из ТУ и разрешенных КкВт, потом счетчик, потом узо на 100 мА , потом группы сети, с защитой автоматами и узо.

    при выборе автоматов еще обратите внимание на их характеристику С или В, пишут так С16А или В16А, так вот В - это для бытовых сетей, не вдаваясь в тех подробности, В раньше отключится при перегрузе, помоему при трехкратном перегрузе по току он отключится, в отличии от С - он при 5 кратном.
     
  2. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Наші нуворіші зовсім совість втратили: деруть з нас гроші за те, що ми купуємо у них більше енергії! Єсть же тариф...
    Ніколи не задумувався над тим, як розрахувати кількість електроенергії, котра буде споживатись. Для договора. Якщо порахувати по максимуму (теоретично), що одночасно зможу включити 10 кВт. Але ж цього ніколи не станеться. При вартості кожного кВт 1100 грн добре варто подумати, скільки "попросити". Від цього і залежатиме номінал ввідного автомату, який вони поставлять перед лічильником. Зараз він мені не відомий, тому що ящик з лічильником опломбований, але в хаті стоїть автоматична пробка 25 А. Тому я вирішив ("від фонаря"), що це має бути 32 А.
    На холодильник проведу виділену лінію без ПЗВ. Згоден з аргументацією.
    з приводу єдиного ПЗВ для ванної кімнати у мене були сумніви, оскільки там різні споживачі: ПМ до 3 кВт, бойлер до 2 кВт, освітлення до 0,05 кВт, фен... Який номінал ПЗВ має бути- 16А 10мА?
    Протипожежного ставити не будемо.
    Про характеристики В чи С бачив у відео, але вже забув різницю. Ще раз перегляну, пам'ятаю де це можна знайти.
    Дуже вдячний за допомогу@jns, !
     
  3. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Тепер схема компановки електрощитка може мати такий вигляд:
    схема_компановки.png
    --- добавлено: 1 лют 2017 у 09:05 ---
    "просвітився"на сайті Андрея Земскова. Тільки "В".
    --- добавлено: 1 лют 2017 у 09:16 ---
    З приводу номіналу ввідного автомата хотів би почути пораду. Стоїть 25 А тепер-це максимальне навантаження 5 кВт, якщо я правильно рахую. Який має бути номінал вхідного автомата після заміни електромережі? Як це правильно вирахувати?:(
     
    Останнє редагування модератором: 9 лют 2017
  4. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    ну у наших "слуг народа" пожелание думаю простое - каждый человек просто должен им платить, и желательно каждый день :)))
    это лирика - у нас же демократия, хочешь плати, не хочешь не плати :)

    ну врядли ..., на 5 кВт скорее всего поставят 25А в лучшем случае, мне на 3 ф поставили 16 А, попросил формулу по которой они считали - но это наверное гос тайна.
    ну вероятность работы всего вместе есть конечно, тут можно схитрить 2 линии проводом 3*2,5, на бойлер и стиралку, с автоматами 16А, и на узо, ну возьмите его 32А, сейчас вроде цена одинаковая, ток утечки можно и 10ма, это мега чувствительно будет, себе ставил 30ма.

    вводное узо поставьте с запасом, если через год захотите увеличить мощность - не менять же узо ?
    первый блок в схеме не понял, после счетчика можно не ставить автомат на 32А, и зачем вам автоматы на 2 полюса ?
    --- добавлено: 1 лют 2017 у 09:53 ---
    а что за сайт?
    смотрите, за ввод отвечает РЭС, сколько вы купите мощности - сколько вам и поставят, там схема где-то такая, от столба СИПом, 2*16, ну или 4*16, потом бокс, в котором счетчик и автомат, а за счетчиком вы можете хоть на 63 А ставить, ну я думаю понимаете что он для красоты будет :)
    автомат защищает провод, а в случае ввода - можно сказать регулирует мощность потребителю, ну хотя смотрите другой пример, на вводе автомат на С 25 А, при пятикратном перегрузе до 1 часа, он вам отпустит и 10 квт, но потом отключится.
     
    Останнє редагування модератором: 9 лют 2017
  5. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Для ванної я так і планую. Якщо Ви помітили для кожного споживача там свій ВА. Якщо ми поставимо один ПЗВ то чи не достатньо буде для нього номінал 25 А при 30мА? Адже якщо ПМ і бойлер працюватимуть разом, то це приблизно 3,5-4 кВт. Освітлення і розетку др уваги не беремо, бо то мізер. Тоді навіщо 32А? Чи тут важливо що ВА, що в групі мають відповідний номінал?
    Вхідний автомат в монтажному ящику на 32 А дублюватиме вхідний автомат перед лічильником (вважатимемо, що його теж поставлять 32А), доступ до якого я не матиму. В разі необхідності (ремонтні роботи) я зможу відключити і фазу і нуль. Бували ж в історії випадки, що по нульовому проводі "ходила" фаза:-D.
     
  6. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    ну я ведь такого не писал, я же писал 32 ?
    вот вам картинка пример из статьи которую давал, upload_2017-2-1_11-19-58.gif
    посмотрите статью, у вас половина вопросов отпадет, поймите что на форуме вам врядли качественно помогут, поскольку вы не дали все вводные, вам могут помочь с ответами где искать ответы на ваши вопросы ...
    кстати, вот в теме заметил что дом старый, это как понять, типа дом из дерева, обмазан глиной и обложен кирпичом ? - тогда поставьте узо противопожарное, ну или хоть место для него в будущем зарезервируйте.
    ну предположим он у вас будет "рубильником", но почему вы не будете иметь доступ к вводному автомату ? он же установлен в пластиковом боксе со счетчиком.
    конечно, но когда на линии такое происходит, это что бы вы понимали ЧП огромное, + надо учитывать что "ноль" линии заземлен как возле ТП, так и по всей длине линии, гдето через столб, или два. так что если подать на 0 провод линии - ТП отключится.
     
  7. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    бокс опломбований. Якщо там і є автомат ( я чомусь подумав, що мав би бути), то до нього я доступу не маю через пломбу.
    Я правильно зрозумів, що достатньо Р1?
    згоден, схему комлектації.
    Колись так будували. Ставився каркас з дерева, зашивався дранкою, на яку потім накидалась глина, тому хати тут на Київщині називались "закиданками". Все це вирівнювалось розчином глини з піском, полови, кінськими кізяками (я ще все це встиг побачити і долучався до сільських толок на своїй батьківщині) і в результаті отримували ось
    20160930_085943.jpg
    Зовні я планую зробити вентильований фасад, щоб утеплити будинок і причепурити його трохи. Каркас для утеплення базальтовою ватою буде дерев'яний, тому подбати про пожежну безпеку буде не зайвим.
    Буває по різному:-D
    :Hi:
     
  8. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    не верно, по вашей логике, если выбило автомат - то вам РЭС вызывать ? :) посмотрите как у соседей, или в гуле наберите бокс для счетчика, там есть окошки, бокс конечно пломбирован, так что сами вы автомат не поменяете.
    я думаю да
    да, я знаю, потому и уточнил.
    не пожалейте на провод, рекомендую ВВГ, хотя сам переделывал таким как у вас и ПВСом, ну век живи - век учись.
    --- добавлено: 1 лют 2017 у 12:19 ---
    http://electricvdele.ru/wp-content/uploads/2015/12/schetchik-na-ylitse.jpg
     
    Останнє редагування модератором: 9 лют 2017
  9. Михайло Маломитницький

    Михайло Маломитницький Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.173
    Симпатії:
    5.354
    Адреса:
    м. Миронівка Київська обл.
    Так, логіки у мене не вистачилоCrazy. А якще ТБ? Якби вони лічильник міняли? (До лічильника-це ж їх зона відповідальності). Тобто, будуть відключати ТП. Економія жлобськаO=-.
    Провід купую якісний, гофру теж. Навчений...
     
  10. jns

    jns Майстер

    Повідомлення:
    100
    Симпатії:
    14
    ну по их правилам да, там стоит автомат потом счетчик, и они часто ТП не отключают.
     

Поділитися цією сторінкою