Мова про індивідуальне присадибне господарство

Тема у розділі 'Курилка, болталка', створена користувачем maxut1979, 28 сер 2016.

  1. Whisker

    Whisker Інженер

    Повідомлення:
    770
    Симпатії:
    1.982
    Адреса:
    Київ
    Якось трохи спілкувався з сином голандського фермера. Особисто мене вразили 2 речі:
    1. Він не може зарубати і з"їсти курку, яку сам виростив. Те, що він виростив - здає заготівельнику. Хочещ курку - купуй в супермаркеті.
    2. Він, як фермер, може експлуатувати не всю землю. Є якась частина, на якій він не садить нічого. Це регулюється державою, для того щоб він її не виснажував. Тобто, не може він всю площу пустити на отримання прибутку.

    Давайте розглянемо ці дві категорії з точки зори геометрії. Земля для фермера вимірюється гектарами, він сам планує, що де буде рости, пастись, оброблятись тощо. Це просто і зрозуміло.
    Тепер розглянемо геометрію села. Ось йде вулиця, якесь перехрестя, знову вулиця, по вулицям хати, за хатами господарка і городи. Якщо взяти прямокутник між вулицями - хутір, то вийде, що хати побудовані ближче до доріг, а городи оточенні периметром забудов, тобто знаходяться в центрі фігури.
    Уявімо, що жителі вирішили не використовувати половину городу під власні потреби, наприклад,здати в оренду. Але з цього нічого не вийде - бо нема вільного проїзду до цієї землі. Коли йде весняна оранка, трактор заїзджає через чийсь двір, та оре городи практично всьому периметру. Але це разова акція, і будь -який господар запросто впустить-випустить тракторця. А постійно шастати туди-сюди через двір ніхто не дасть.
    В цьому випадку треба брати цей прямокутник та різати навпіл, формуючи нову вулицю. Але треба розуміти, що вона пройде мінімум через 2 двори. Хто захоче завужувати свій двір?
    Така геометрія виникла не вчора, а ще з радянських часів, коли давали землю під городи та забудову.
    Але з такою геометрією селяни стали заручниками площі городу - для власних потреб її забагато( на поточний момент), для фермерських задач - замало і незручно. Ось і садять картоплю на всю площу, щоб бур"яни не росли.
    Звичайно, частину землі можна продати, якщо ділянка приватизована. Але спочатку треба розділити по акту, потім продавати місяцями - роками. І це не вирішення проблеми глобально. Хтось здихається частини городу - село отримає нового мешканця. Решта лишаться зі своїми сотками.

    Тепер про м"яту. Щойно набрав у пошуку - на OLX продають 50 грам за 8 гривень.
    Ви в магазині купили не просто м"яту - а і упаковку , і ліцензію на дозвіл торгувати, і сертифікат відповідності і ще дольову частину купи паперів, аби саме цей продукт потрапив на полицю і Ви його купили.
    Завтра власники 20 соток у півобласті засіють чайними травами, а післязавтра будуть готові здати тому, хто забере цю траву. Але той хто знається "на паперах" візьме в оренду гектари і не буде збирати цю траву по приватних городах.
    Ось і садять картоплю. Згодував свині, зарізав - з"їв. І так по колу.
    Я не кажу що все так погано, зовсім ні, але те, що не існує простого рішення - це факт.
     
    Володимир П, mahno, serhio70 та 6 іншим подобається це.
  2. Музей

    Музей Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.631
    Симпатії:
    15.356
    Шановний Sass, я нічого не "приплела".

    Проблема саме в домашніх господарствах.
    Значна частина наших громадян щиро вірять, що власні курі та картопля - запорука добробуту. Замість заробляти вони намагаються жити натуральним господарством.
    І це є причиною незайнятості населення у виробництві товарів та послуг.
    товарообмін стрЄмітся к нулю...
     
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Вот-вот. Об єтом и разговор.
    У Вас - на лугу.
    А мне, чтобы чай с мятой вдруг заварить, до Вашего луга с Оболони далековато пилить. Поэтому я иду в магазин, а там мята израильская, помытая, упакованная.
    А Ваша на лугу.
     
    sunnira та Музей подобається це.
  4. Музей

    Музей Заслужений майстер

    Повідомлення:
    5.631
    Симпатії:
    15.356
    Є така функція - ігнор.
    Тиснете і не читаєте "демагогічну демагогію".
     
  5. Катерина Ш

    Катерина Ш Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.625
    Симпатії:
    13.044
    Адреса:
    Дніпро, Вільна Україна
    Гей, хлопці та дівчата, не ругайтесь!victory
     
    Ромаррио, WalterCV та Владмир подобається це.
  6. Sass

    Sass Заслужений майстер

    Повідомлення:
    4.084
    Симпатії:
    12.381
    Як для однієї доби, то забагато вказівок, що і як мені треба робити.
    Повірте, я сам впораюсь.
     
  7. Бригадир

    Бригадир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    10.968
    Симпатії:
    7.147
    Адреса:
    Одесса
    "И опыт,
    Сын ошибок трудных....."

    :vo::-D
     
    Владмир подобається це.
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    В таких випадках мій дід каже: "Ну то ходи голодний".
     
    Ромаррио, Музей та Катерина Ш подобається це.
  9. Владмир

    Владмир Заслужений майстер

    Повідомлення:
    7.576
    Симпатії:
    7.925
    Адреса:
    Харьков
    И шо там растет,бурьяны?
     
  10. Владимир В

    Владимир В Інженер

    Повідомлення:
    985
    Симпатії:
    1.727
    Адреса:
    Ирпень
    Навеяло ... :): Спор на форумах, как олимпиада для умалишённых: ... даже если победил всё равно ты дурак ... :-D!
     
    Володимир П, Tomash, Владмир та ще 1-му подобається це.

Поділитися цією сторінкою