Конкурс Етажерка для розсади з підсвічуванням

Тема у розділі 'Сад и огород', створена користувачем Julla, 14 бер 2016.

?

Голосуєте за цю тему?

Голосування закрито 22 тра 2016.
  1. Так

    100,0%
  2. Ні

    0 голосів
    0,0%
  1. Whisker

    Whisker Інженер

    Повідомлення:
    770
    Симпатії:
    1.982
    Адреса:
    Київ
    Ось бачите як зручно оцінювати роботу по списку простих та зрозумілих критеріїв.
    Я б зразу "птички" за кожен пункт поставив.good
     
    Julla подобається це.
  2. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Кратність зміни висоти полички - довжина ланки. Зав'язати чотири вузли на однаковій відстані точно - важкувато.
    Можна змінювати висоту не чипаючи горщики.
    Ланка жорстка - висота сама не зміниться.
    Підбір товщини полички під довжину ланки точно, забезпечить надійнішу фіксацію - можна бути менш обачним.
    cep-dlinn.jpg
    Тоненькі (2мм, 3мм, 5мм..), довголанкові ланцюжки, продаються на сусідній поличці, біля мотузків, ременів та тросів, у маркеті.
    Коштує ланцюжок не більше, за добру мотузку.
    Є металеві декоровані ланцюжки - з прямокутним перерізом довгої ланки, молотковим фарбуванням.
    Можна поличку робити з фанери, додавши на самонарізи, ребра жорсткості вгору та вниз. Ребра обмежать випадковий рух горщиків, та прикриють від очей технічний лівер знизу.
    Форматну нарізку можна замовити в тому ж маркеті, де фанера, ланцюг, самонарізи, шпаклівка та фарба.
    Бо зовнішний вигляд, у мене наприклад, - це єдине, що спиняє перетворювати вікна на оранжерею. Я би давно вже щось заліпив, але дружина не дозволяє, бо не хоче бачити дроти та шланги.
    А тут вимальовується гарна система. Це добре.
    --- добавлено: 16 бер 2016 у 12:33 ---
    Якщо вішати на карабіни, то дві товщини ланки.
     
    Останнє редагування модератором: 24 бер 2016
  3. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.405
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Дніпро
    А меня смущает что при случайном смещении веса может произойти опрокидывание полки (скорее всего в направлении "на себя". А пока будешь ловить содержимое одной полки, начнут валиться и все остальные.
     
  4. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Полка висит на четырёх точках. Вес в любой точке полки тянет все четыре точки сверху вниз. А все смещения веса преобразовываются в маятниковые движения полки вдоль её плоскости.
    Если полки не пинать ногами, то ничего ловить не нужно будет.
     
  5. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.405
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Дніпро
    Полка не закреплена в точках. Если вес сместится на передний край полки, то давление будет на два передних узла, а задняя часть полки может приподняться. Крепления же нет. И задняя часть полки (от себя) в прорезях поднимется по веревке. Вес еще больше "на себя" сместится и все начнет падать. Кроме того веревка, какая бы она не была не эластичная, все равно имеет свойство растягиваться. Затянутый узел все равно под весом и нагрузкой затянется еще туже и соответственно вытянется и уменьшится в объеме и может в прорезь проскочить. Значит узлов надо накручивать несколько. Я думаю что конструкция в таком виде годиться только там где к ней есть удобный доступ со всех сторон и помещение достаточно просторное чтобы обслуживать эти полки.
     
  6. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Она приподнимется, если перевесит. Но скорее горшок упадёт, чем перевернётся полка.
     
  7. Т.М.

    Т.М. Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.405
    Симпатії:
    1.207
    Адреса:
    Дніпро
    Вот это я и хотела сказать. А в тесном помещении типа балкона получить такую неприятность очень даже запросто.
     
  8. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Упавший горшок - неприятность одинаковая, что на балконе, что в спортзале. А сам по себе горшок не упадёт, перевесив.
    Если Вы прочитали бы статью про рычаг, то заметили бы, что силу, приложенную вне периметра точек опоры на полку, достаточную для переворота, можно развить, если, например с размаха ударить ногой. Ничто достаточно тяжёлое случайно не поместится на части рычага вне периметра точек опоры, чисто физически, бо там мало места для тяжёлого, и у горшка нету ног для размаха.
     
    Julla подобається це.
  9. Julla

    Julla Заслужений майстер

    Повідомлення:
    1.335
    Симпатії:
    3.793
    Адреса:
    Київ
    Погоджуюсь! Це єдине, що треба зробити досить точно! (Крім єлектрики, звичайно! :) )
    Я на шнурку відмічала лінії на однаковій відстані і вузли дотягувала до цих ліній.
    Міліметр ролі не грає.

    Важко уявляю собі цей процес! Та й зняти кілька горщиків з полиці, щоб переставити - недовго.
    За одно і полицю протерти. :)

    Полиця буде дуже широка - 2-3 см І, дійсно, помітна.
    На міцність фіксації це ніяк не впливає.
    Проріз потрібно буде робити по товщині дроту ланки. А метал так не зіжметься і не втиснеться, як мотузка, і при легкій полиці і необережності, дійсно, можна вибити ланку ланцюга з прорізу.

    Не впевнена. :)
    Я таки цепки (з пласкими ланками і молотковим фарбуванням) використовувала, коли робила світильники із колеса прялки
    https://krainamaystriv.com/threads/22116/
    Їх дуже важко роз'єднувати і назад зажимати.

    Ребра жорсткості (бортик) візуально збільшать всю конструкцію.
    Якщо купувати лампи 60 см (стандарт), то 10-12 мм товщини фанери достатньо - вона не прогинається навіть при значному навантаженні (як на фото у першому пості).
    При довжині лампи 120 см я б також закріпила ще й посередині.
    Бортики будуть обмежувати піддон з розсадою - він може бути ширший шири полиці (видно на фото з ніком).

    Я можу запропонувати Вам і Вашій дружині такий варіант:
    Прямокутні полиці, цеп (який забажаєте).
    В полиці просверлюються отвори діаметром, щоб пройшов цеп.
    Фіксуєте полицю за допомогою штирька (якогось...) в ланку під полицею.
    Якщо використовувати доосвітлення, то від єл.дротів нікуди не дітися.
    Недолік: неможливо добавляти-знімати полиці, не розібравши ВСЮ конструкцію.
    Це не є недоліком, якщо у Вас єтажерка висить постійно (не для розсади), на ній ростуть квіти одинакової висоти (наприклад, африканські фіалки).

    Ідея з карабінами має право на життя, але тільки для етажерки в гаражі :-D
    --- добавлено: 16 бер 2016 у 16:33 ---
    Ширина полички не така велика (малесеньке плече), а сила тертя дерева і шнура значне, що ніяке зміщення ваги не викличе перевертання полиці. Їй нікуди перевертатися!

    Ніколи вузол, як би туго він не був зав'язаний!, не витягнеться до товщини самої мотузки і не зможе проскочити через проріз.
    Якраз доступ з двох сторін і сприятиме розкачуванню всієї конструкції.

    Якщо етажерка висить вздовж стіни, то ймовірність того, що горщик з квітами впаде, не більша, ніж для полиці, закріпленої на стіні, вузького стелажа.
     
    Останнє редагування модератором: 24 бер 2016
  10. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    Це ланцюжок, що зветься 3мм, та фанера 8мм.
    WP_20160316_001.jpg
    Якщо проріз буде достатньої довжини, шириною 3мм, висотою 9мм, то ланцюг туди можна буде лише тихенько вставити, або легенько вийняти, але не висмикнути або вибити. Від різкіх рухів ланку буде клинити у прорізі. І ніщо не заважає у бортику внутрі зробити невеличке стирчало, гвіздок, за яке слід заводити ланцюжок.

    Вони такі самі, як ланцюг. Є лінійка - ланцюжок з фурнітурою, і все там має назву, наприклад, "3мм". І не треба нічого розгинати.
    І так, я мав на увазі карабін з "вертлюгом".
     
    Julla подобається це.

Поділитися цією сторінкою