Сезонное охлаждение погреба

Тема у розділі 'Вентиляция и кондиционирование', створена користувачем Karmadon, 20 жов 2014.

  1. Karmadon

    Karmadon Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.099
    Симпатії:
    4.767
    Адреса:
    Чернігів
    На горі 50мм вати, ж/б плита і стяжка. Знизу тільки стяжка.
    Щоб в серпні була температура 10 С, думаю, що той льох повинен бути заглиблений в землю метрів на шість, ні?
     
  2. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    у мене льох від дна до лінії горизону 2 м. плита нижче землі десь сантиметрів на 20-30 максимум. зверху гірка півтора метра землі. десь на форумі є його фото. пошукайте у відповідній темі. може у вас глибина мала чи всеж таки треба верх утеплити більшенько?
     
  3. Karmadon

    Karmadon Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.099
    Симпатії:
    4.767
    Адреса:
    Чернігів
    Да там вже місця нема :(
    Буду охолоджувати повітрям.
     
  4. gam-ua

    gam-ua Заслужений майстер

    Повідомлення:
    2.146
    Симпатії:
    684
    Адреса:
    Чернігівська обл. Ічня
    утепліть потолок у погребі. міліметрів 10 мінопласту.
     
    Karmadon подобається це.
  5. Rom5

    Rom5 Прораб

    Повідомлення:
    280
    Симпатії:
    251
    Адреса:
    Cherkasy, Ukraine
    А може для картохи викопати в дні погребу ямку сантиметрів на 50-70 вглиб або печурку-ямку?
     
  6. Karmadon

    Karmadon Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.099
    Симпатії:
    4.767
    Адреса:
    Чернігів
    По перше, там підлога з бетону сантіметрів п"ятнадцять, а по друге, пів метра допоможе? Різниця температур буде 10С? Щось не вірится.
     
  7. Rom5

    Rom5 Прораб

    Повідомлення:
    280
    Симпатії:
    251
    Адреса:
    Cherkasy, Ukraine
    Мені були батьки радили підкопати, бо вони так в себе робили і їм це допомогало - як так розумію, що в цьому випадку важливе буде саме те, що картопля лежить не просто насипаною на полу, а саме всипаною в ямку - тобто площа контакту картоплі з повітрям багато менша. Рости ж активно починає наче саме верхній слой.

    В мене схожа ситуація.
    Коли заносив пару тижнів назад картоху в погріб, а він у мене - цегляний підпіл з бетонним перекриттям, то там було 17°, а в кімнаті зверху в цей час - 18,5°. В своєму випадку я сильно грішу на забиту витяжку - канал її іде в товщині стіни і під час будівництва в нього зверху "ну дуууже удачно" змайнав кусок цеглини, а канал той - з поворотом, то камінь там десь і застряг.
    В мене картопля більш-менш задовільно зберігається тільки в кутку, над яким отвір приточного каналу. Взимку помоєму температура ~ 12-10° (термометр в 20см від рівня полу).

    Планував колись вставити кулєр від компа на 5V на вході в приточний канал, але так думка і не визріла. Знайшовся на днях рулон фольгованого піноізолу 3-4мм - мабудь обшию ним і зверху і знизу нижній люк підвалу. Хай фольга на ніжній стороні відбиває "промені підвального холоду", а верхнього - тепла з хати. :)


    Karmadon, до речі різні сорта картоплі по різному переживають зберігання, тому є в нашому випадку ще й смисл купувати 2 сорти: той що добрий - на поїсти зараз, і той, що може гарно полежати.
     
    Karmadon подобається це.
  8. Karmadon

    Karmadon Заслужений майстер

    Повідомлення:
    3.099
    Симпатії:
    4.767
    Адреса:
    Чернігів
    Якщо б знати яка краще, а яка гірше лежить. Я раніше не заготовляв, тільки останні два роки.
    Приїде мій терморегулятор з Китаю, поставлю вентилятора, відпишуся.
    Дякую всім!
     
    Rom5 подобається це.
  9. Rom5

    Rom5 Прораб

    Повідомлення:
    280
    Симпатії:
    251
    Адреса:
    Cherkasy, Ukraine
    Казали мої сорт "Бєллароза" купувати - і добра і довше за інших зберігається.
     
    Karmadon подобається це.
  10. Пітон

    Пітон Друг Команда форуму

    Повідомлення:
    6.874
    Симпатії:
    12.735
    Адреса:
    з Київщини, з діда-прадіда
    З вентилятором нічого не вийде - ростиме так само. Думаю що проблема не стільки у проростанні, скільки в тому що картофан став непридатним - м’який й миршавий. Також впевнений що справа не в температурі а у вологості. Картопля висохла і вологість з неї осіла на стінах.
    Проблема малозаглибленого погребу не в тому що зимою там тепло, як раз зимою все нормально, а в тому що він прогрівається сонцем як тільки зійде сніг, і до нього, фактично в березні й до грудня - пиши пропало, а оскільки минула зима була малосніжна то й не дивно. Якщо вентилятором заганяти сухе холодне повітря стане тільки гірше. Якщо вже так треба то поставте зволожувач - буде більше толку
    Як бути. Стяжка у погребі - новинА, розбити й викинути - має бути грунтова підлога. Розкопати, максимально утеплити ЕППС, плівка й закопати назад
     
    Rom5 та Karmadon подобається це.

Поділитися цією сторінкою