Водогрійка своїми руками

Тема у розділі 'Гелио и геосистеми', створена користувачем проБагги, 12 бер 2014.

  1. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    По сути у меня тоже около 0.5 кв.м.(хотя по периметру колектор 0.9*1.1м но общая площадь профильной трубы 0.56м) только общий обем воды в два раза больше и греет к вечеру еле теплую воду
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 13 тра 2014
    Andrii_M подобається це.
  2. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    На днях купив невелику сонячну панель і в обідній час провірив ефективний кут нахилу. ProstoR був правий, мій колектор стояв не під тим кутом,досить близьким до вертикалі, а самий ефективний кут наххилу виявися 53 градуси.
     
    Andrii_M подобається це.
  3. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
    В разное время года разный.
     
  4. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    ну то само собою. взимку в мене сонце ходить низько по горизонту. кріплення сонячної панелі я зробив з регулюванням кута нахилу, сонячний колектор теж рухомий в невеликому діапазоні бо зєднаний гумовим шлангом.
     
    Andrii_M подобається це.
  5. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    після нахилу колектора, маю такий результат: в бак залив 75літрів води(t=5градусів по цельсію) о 10:00ранку, а вже о 10:30 сонце почало частково освітлювать колетор, а о 15:30 колектор був вже в тіні, на протязі дня сонце закривали невеликі хмарини. замір води в баку зробив близько другої години дня, температура води була 45 градусів, звичайно в верхніх шарах бака вода була гарячіша, в низу прохладніша,заміри робив після перемішування слоїв.
    Тепер хотілося б з задньої сторони колектора приварить сплошний лист металу щоб збільшить площу нагріву...цікаво який би був результат.
     
    Andrii_M подобається це.
  6. ProstoR

    ProstoR Стажер

    Повідомлення:
    7
    Симпатії:
    6
    проБагги, Приварив лист, вы увеличите освещаемую площадь в полдень, а следовательно и нагрев.
     
  7. проБагги

    проБагги Бригадир

    Повідомлення:
    79
    Симпатії:
    177
    це зрозуміло я мав на увазі наскільки температура зміниться в цифрах бо приваривши лист площа освтлюваної частини колектора збільшиться в двоє, по суті й температура в баку повинна збільшиться в двоє та чомусь я сумніваюсь що буде саме так бо передача тепла від листа привареного буде залежать саме від кількості швів та його площі все це ради експеремента і розуміння фізики на практиці.
     
  8. ProstoR

    ProstoR Стажер

    Повідомлення:
    7
    Симпатії:
    6
    По цифрам ничего сказать не могу, собирал сразу с листом оцинковки.
     
  9. Энки

    Энки Модератор Команда форуму

    Повідомлення:
    15.888
    Симпатії:
    15.562
    Адреса:
    Київ
  10. ProstoR

    ProstoR Стажер

    Повідомлення:
    7
    Симпатії:
    6
    Энки, воббщем много зависит от свойств краски, я использовал черную матовую для котлов (термостойкую в балонах), а вот насчет 24 стр. можно как нибуть уменьшить инфракрасные потери от самого разогетого "тела" коллектора? какие-то теплооторажающие плеки или ещё что-то?\
     

Поділитися цією сторінкою